Dlhá cesta s bruškom, mali ste nejaké ťažkosti?

anamorma
6. bře 2015

Ahoj 🙂
Momentalne som v 24tt,moj otec by chcel ist nejak na Velku noc na svk ,neviem kedy ,ale budem cca v 29-30tt. Viem ,ze to je na mne,ci tu cestu tam a nazad zvladnem,ale zaujimalo by ma ci niekto z Vas necestoval takto podobne,byvam az cca 700km skoro na vychod sk a ci to neni nejaky problem pre malu v brusku. Veeelmi chcem ist ,mam tam kopu kamaratov,ktori by ma radi videli ,rodinu a samozrejme maminu,za ktoru som ochotna pretrpiet vselico,ale ide mi hlavne o malinku. Budem uz predsa gulatejsia,ale oco ma priestranne a velke auto,cize neni problem ahy sklopil zadne sedadla a nedal tam matrac na ktorom si viem aj pospat. Takto sme cestovali na Vianoce a bola pohoda 🙂 . Mali ste nejake tazkosti po prichode na miesto alebo ste to zvladli v pohodicke? S niecim ratam,ze to nebude med lizat,ale... 😝 ...dakujem za Vase skusenosti. 🙂

kaccistar
6. bře 2015

ahoj, ja si teda myslim, aj ked samozrejme skusenosti nemam, ze to nie je vobec problem. Kamoska s bruskom normalne cestovala a dokonca viem aj o dovolenkach v zahranici s bruskom. Takze uplne kludne.. ak idete autom, tak keby Ti bolo zle, si zastavis, nadychas sa a ide sa dalej. Urcite to zvladnes 😉

jaja01k
6. bře 2015

@anamorma Jeli jsme autem asi 400 km, když jsem byla v 32tt a byl to pro mě horor. Už po půl hodině cesty jsem nevěděla, jak si mám sednout. Bolely mě záda, břicho tlačilo, prcek kopal. Ani časté zastávky nepomáhaly. A to jsem do té doby byla úplně v pohodě, myslela jsem si, jak tu cestu bez problémů zvládnu, ale bylo to hrozné.

jitavrtule
6. bře 2015

@kaccistar jo, taky mi to na začátku jako problém nepřišlo😉 v 24tt jsem absolvovala cestu do francie busem a v pohodě. teď jsem o blbých 7týdnů dál a problém to je. Dýl jak půlhoďky sezení v autě moc nedávám, břicho mě tlačí, tvrdne, brní mi nohy, mimčo se strašně mrská a fakt blbě se mi dejchá.
@anamorma samozřejmě u každého je to individuální, za sebe vím, že bych to už teď nedala ani do brna, autem. Matraci na zadních sedačkách nebo cestování v leže prosím vyžeň co nejrychleji z hlavy, to je fakt bejkárna. stačí aby do vás někdo ťuknul na semaforech a jste vážně zranění ty i miminko, cestou ještě potenciálně zmrzačíš ty, co budou sedět vepředu, až poletíš směr přední sklo. Pokud cestovat, tak v sedě a připoutaná. Cokoliv jiného je fakt velký a naprosto zbytečný hazard a taky se za to mmch pokutuje.
Nebyla by varianta jet spíš na to slovensko vlakem? s možností se projít, postát si, vyčůrat se podle libosti...

sedakaterina
7. bře 2015

Ja jsem ted priletela z Thajska. Jsem v 32. tt. Prvni let 10 hod a druhy 3 hod a uplne v pohode 🙂

kristyna90
7. bře 2015

Ahoj, pokud jsi v poradku tak by to nemel byt problem. Chce to jen castejsi zastavky a trosku se prochazet.. ja jela v 32. Tt k rodicum 1200km autem. Muzu rict ze to je hodne narocne.. nohy otekaly, brisko tvrdlo ...potom jsem prolezela asi 2 dny jak me bolelo a nadavala jsem si a bala se o maleho( ale rodinu jsem rok nevidela, takze jsem proste chtela jet).. po te ceste jsme zastavovali co 3 hodiny... kdyz jsme jeli zpatky cca 36.tt tak jsme zastavovali co 2 hodiny/1,5hod a delsi pauzy a bylo to mnohem lepsi🙂 ale take nevim jestli to nebylo pohodlim... k nasim jsme jeli malym autem sportackem a zpatky velkym autem kde byla fura mista... a mnohem pohodlnejsi...takze tezko rict... ale muzu rict ze jsem si tu prvni cestu hodne vYcitala:( a to v tehotenstvi nemam zadne problemy a doktor mi cestu schvalil... tak jestli pojedes tak hlavne dodrzuj ty pauzy at se muzes projit a poradne protahnout a myslim ze by to melo byt v pohode... ale zeptala bych se nejprve doktora jestli muzes🙂 kvuli rizikum🙂 jinak s tou matraci to bych vubec neriskovala... radeji sed pripoutana.. to pro tebe a malou bude nejbezpecnejsi

bajana
7. bře 2015

V tomto štádiu je cesta autom zlý nápad. Otrasy môžu spôsobiť tvrdnutie bruška a môže to viesť k predčasnému otváraniu sa. Moja dr. má každoročne skúsenosť s tehulkami, ktoré chcú ešte v 2.trimestri stihnúť dovolenku v Chorvátsku a potom ich musí zachraňovať...sama som bola autom 350km okolo 20tt a doma mi bolo veľmi zle...takže sme autom jazdili Max 130km s polhodinovou prestávkou. Zato vlakom som išla sama 5 hod.s dvoma prestupmi a kufrom ešte koncom 7.mesiaca

me79
7. bře 2015

Je to asi individuální . Ja cestovala docela hodne (auto, letadlo) az do 34. Tydne , naposledy neco kolem 580 km autem v cervenci k moři a snasela jsem to dobre. Stavěli jsme kazdou 1,5 h na kávu, jidlo, pití - to jsem se vzdy prošla a jelo se dal.

alcar
7. bře 2015

Ja tak jela autem ve 22.tt z Ostravy do Bratislavy po tech nasich dalnicnich tankodromech a uz bych takhle nikdy nejela. Ty otresy byly silene, mala desne kopala. Ja byla na nervy, jestli nepotratim. Kdybych jela vlakem, tak udelam lip.

stenci
7. bře 2015

Já jsem teď v 31. týdnu, všechno je úplně v pořádku, ale cesta autem mi nedělá dobře. Nikde jinde mi neotékají nohy a netvrdne břicho jako v autě. Hlavně se pak z delší cesty vzpamatovávám celý další den. Zkus potrénovat třeba aspoň hodinovou jízdu v kuse. A jak se už psalo výše, rozhodně připoutaná s pásem pod bříškem. Opravdu je rozdíl být ve 24. a potom ve 30. týdnu.

anamorma
autor
7. bře 2015

@kaccistar
@jaja01k
@jitavrtule
@sedakaterina
@kristyna90
@bajana
@me79
@alcar
@stenci
Dakujem Vam vsetkych za odpovede ci so skusenostou alebo nie.
Samozrejme je to individualne to ano,chcela som vediet len.ze ci ste mali nejake problemy ako tvrdnutie bruska a podobne. Ja by som bola rada keby som bola v pohode a zvladla by som to,no to sa uvidi,je to este trosku daleko. Asi mate s tym lezanim v aute pravdu,to hy moc dobre nebolo no aspon zeby som sedela vpredu a keby som si chcela vylozit na chvilu nohy,slo by to na zadnych sedadlach a tam by som sa mohla priputat aj v pohodicke,je to asi osem miestne auto ale take to osobnejsie tak odpocinok by sa dal aj na zastavke nejakej asi 🙂 neviem jak to urobit,na jednej strane sa bojim,ze mi bude blbo tak ako to niektore z Vas napisali,ale mozno tozvladnem. Mne vacsinou robi dobre ked sedim ,obsedim aj 3hodiny 😀 ...a fakt dakujem za odpovede.ja si to dobre premyslim a aj podla toho ako mi bude 🙂

sedakaterina
7. bře 2015

Hlavne se nestresuj, to vse zhorsuje a je to v hlave. Cesta bude urcite v pohode. Jsme jen tehotny :D pred cestou si dej dve tabletky magnesia a niceho se neboj. Max budete vic stavet 🙂

alisek
7. bře 2015

mám úplně stejné prožitky jako @jaja01k, jela jsem nejdál něco přes 200km a byla to hrůza..ke konci těhu mě dělalo problém jet do města 20km...takže za sebe si 700km neumím vůbec představit..zvaž to, jde hlavně o tebe a dítě

ester34
7. bře 2015

Ve 24tt jsem jezdila v pohodě, teď v 30tt je mi blbě po pul hodině a nejela bych takovou cestu ani omylem...

vanilkacka
8. bře 2015

@anamorma Ahojky, ja jezdivala k rodicum 200 km (obcas s dlouhou prestavkou v kolone) a bylo to v pohode. Nechci plasit, ale kdyby Ti cesta nesedla a musela jsi nakonec byt na Slovensku hospitalizovana v nemocnici nebo zacala predcasne rodit, jak je to s placenim? Jestli jsem to dobre pochopila,tak asi platis zdravotni v CR a nevim,zda Ti nejaka pojistovna sjedna cestovni pojisteni v tak vysokem stadiu tehotenstvi. Jinak samozrejme doufam, ze vse dobre dopadne a uzijes si Velikonoce s rodinou 🙂

jitavrtule
8. bře 2015

@anamorma @vanilkacka cestovní pojištění, které by krylo výdaje spojené s porodem či gynekologickými zákroky v souvislosti s těhotenstvím po 28tt už nesjednává žádná z pojišťoven, co vím (řešila jsem to právě v tom 24tt kvůli Francii a už tehdy jsem si musela sjednat speciálně dodatečné pojištění, protože mé běžné cestovní už neplatilo). Ale zas na Slovensku nejspíš nebudou náklady na případné ošetření nějak zásadně jiné než v ČR a tím pádem by je mělo pokrýt i normální zdravotní pojištění (třeba VZP). Spíš by byl asi problém třeba převoz apod.

xmarg04
8. bře 2015

@jitavrtule Evropska pojisti do konce7. mesice ... Cestovala jsem az do konce se vsema brichama a v pohode, ale je to individualni...😉

anamorma
autor
9. bře 2015

Tak to s tym poistenim ako je netusim vobec a co sa tyka vlakov (na tie som zabudla odpisat) tak to by som sla asi na 4 prestupy a predsa zbytocne miniem peniaze ked ide otec autom. Vie mi tu niekto vysvetlit teda ako to s tym poistenim cestovnym ci ako to je,prosim? Ja som normalne poistenec CR tak ako to teda je? 😲
@xmarg04
@jitavrtule
@vanilkacka

kattyd
9. bře 2015

@anamorma Nam v predporodni priprave rikali ze urcite se pojistit při ceste i na slovensko, bez pojisteni kdyby jsme tam nahodou porodili, tak si pripravit cca 90tis...Zkus si pozjistovat primo na pojišťovnách, kazda budem mit asi trochu jiné podmínky. Také mam rodice na SK cca 350 Km, ale uz si teda netroufnu na takovou cestu...

xmarg04
9. bře 2015

@anamorma Od 24 tt dál tě pojisti jen Evropská pojišťovna, zjistovala jsem to poměrně do hloubky, procetla jsem VPP všech větších pojišťoven a všude jsou náklady spojené s těhotenstvím a porodem po 24 tt z pojistného plnění vyňaty. Ale určitě pojistit, Slovensko je z tohohle pohledu stejná cizina jako třeba Francie...

hanve
9. bře 2015

My se pred tydnem vratily z dovolene v Italii, byla jsem cca ten 28-29 tyden. Cesta tam rozdelena na dva dny, patek vecer a sobota dopoledne, patek cca 450 km a sobota tan zbytek, nejakych 300 (ale uz ne po dalnicich, takze horsi a delsi). Cesta zpatky v jednom kuse, v zacpach a teda masakr, 12 hodin v aute. Ale zvladla jsem to naprosto v pohode, mame velke auto a na 100 zpusobu polohovatelne sedacky. Mluvila jsem o tom i s doktorkou a ta rikala, ze neni problem, kdyz se na to citim, a ja si ani jinou moznost nez ze to bude ok nepripoustela.
Co se pojisteni tyce, mela jsem nejake pojisteni rizikove, ze by v pripade nustnosti dorazila i helikoptera a tak. Pani na pojistovne se netvarila, ze by to byl nejaky problem, ze jsem tehotna a jedu do Italie.

anamorma
autor
10. bře 2015

@kattyd
@xmarg04
@hanve
A to jako teda to c.poistenie si budem hradit sama,ano? Ak tomu dobre chapem,ak teda mi to poistovna neurobi. Ja tam aj tak buduci tyzden pojdem,tak sa popytam no na cestu na svk si trufam,fakt mi rodina chyba a hlavne mamčina kuchyna,no uvidim ako mi bude v tu chvilu,ci sa na to potom budem alebo nebudem citit,snad bude vsetko ok a brusko mi nebude tvrdnut a pod. :-/ ale Vam naozaj dakujem za rady.

hanve
10. bře 2015

@anamorma no ja to mela jako cestovni pripojisteni. Zarizuju si to pokazde, kdyz jedu nekam do ciziny. Platim cca 300 Kc za tyden (obsahuje to vysokohorskou turistiku, vrtulnik a nevim co jeste, jsou tam samozrejme nejake limity), takze smesna castka v porovnani s tim, co by clovek platil v cizine za osetreni. A zatim jsme to vyuzili trikrat, jednou byla nemocna mamka na horach cely tyden, takze leky, atb a osetreni doktora, jednou ja chripka (pokazde castka kolem 5000) a pak si kamaradka pochroumala koleno a castka se vysplhala k 10000. Takze za me se to fakt vyplati a nikdy nebyl problem, pojistovna vzdy zaplatila, ani jsme nemuseli nic platit, stacil jim kryci mail od pojistovny a pak si to mezi sebou vyresili.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru