Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jak dlouho jste rostly poté, co jste dostaly 1. menzes?

tlamycka
1. lis 2015

Mám strach, že moje dcera (je jí 13 a půl) už brzy dostane menzes (je již poměrně fyzicky vyspělá a má na to věk). To by nebylo tak strašné, kdybych si z vlastní zkušenosti nepamatovala, že jsem poté rostla již jen jeden rok a byly to sotva tři cm - jenže mi bylo 15 a půl a měla jsem asi 173 cm, zatímco moje dcera ještě nemá ani 160. Mám hrozný strach, že přestane růst a bude takhle příšerně mrňavá, vždyť si na ní bude každý dovolovat, navíc je lehce postižená (má v zápěstí srostlé předloketní kosti - mimo jiné neotočí ruku dlaní nahoru), takže jsem ji nemohla dát na žádnou sebeobranu (i atletiky musela nechat kvůli rozcvičkám - málem si vykloubila rameno). Ráda bych si zkusila udělat lokální statistický obrázek jakou mám naději, že menstruace neznamená, že je konec. Prosím holky a dámy, které si to pamatují o jejich zkušenost (nebo z okolí, od odrostlých dcer, je to úplně jedno - čím víc údajů, tím lépe), trápím se tím od té doby, co dceři začala fyzicky dospívat.

andrisek123
1. lis 2015

Ja je dostala taky cca ve 13 a v te dobe jsem mela nejakych 165cm a ted v 21 mam 176.... o tom rustu to je nindividualni. Sestra je mela ve 14 a vyrostla pak jen 5cm, takze ze 160 na 165 cm.

vanilkakapo
1. lis 2015

Myslím, že je to dost individuální. Já jsem to dostala poprvé ve 13, pak jsem rostla už mnohem pomaleji, ale několik málo cm to ještě bylo. Ovšem skončila jsem na 162 cm a nikdy jsem si jako prcek nepřipadala. Jsem ráda, že nejsem vyšší, jelikož když vidím kolem sebe ty vzrůstem malé chlapy, tak bych jako žirafa měla problém najít někoho, kdo by byl vyšší než já. 😀
Byla jsi s dcerou u její dětské doktorky? Moje dcerka je hodně malinká (ale je jí teprve 20 měsíců), ovšem na kontrole se to dr. nezdálo, tak nás teď čeká vyšetření na endokrinologii. Pro jistotu. 😉 Takže jestli se trápíš, tak vezmi dcerku na kontrolu. Tam vám řeknou víc. 😉

somalicats
1. lis 2015

Moje dcera začala menstruovat v necelých 12 letech, od té doby o nějaký ten cenťák vyrostla (neměřila jsem ji), ale zatím má taky pod 160 cm (já mám 162, takže porovnáváme se mnou) a žádnou tragédii z toho neděláme (a rozhodně jsem ji nedávala na žádnou sebeobranu). Já sama jsem po začátku MS vyrostla jen o pár cm (začala jsem ve 13,5) a z toho, že mám jen lehce nad 160, taky žádné trauma nemám. Měla jsem spolužačku, ta byla odmala drobná, růst se jí zastavil na 153 cm, a nikdy neměla problémy ani se šikanou, ani s čímkoli jiným, a taky nechodila na sebeobranu 😀. Prostě počkej, jak se to s růstem Tvé dcery vyvine, stejně to nijak neovlivníš a je to hodně individuální. Pokud Ty nebudeš mít z její výšky komplex, tak ona ho mít taky nemusí.

nonnni
1. lis 2015

merim 154 a NIKDY si na me NIKDO nedovoloval. Manzel meri metr devadesat. Ma pres metr a pul a tim padem bude moci ridit auto bez zvlastnich extra burtu, tak to je tak jedine, ceho bych resila.

To neni o vzrustu, je to o povaze toho ditete. Jak si hleda pratele, jak se projikuje, jake ma sebevedomi.

Jinak jsem MS dostala po 13. roce a jestli jsem jeste vyrostla opravdu nevim...mozna a kousek, kazdopadne jsem byla mala vzdycky, nezastavilo se mi to mensturaci.

pavly
1. lis 2015

Já jsem po menstruaci vyrostla už jen asi o 3cm, přišla sice až v 15 letech, ale prostě jsem byla a zůstala malá.
Závidím ti těch tvých 173, já bych byla ráda i za těch 160 🙂. Mám 156cm a žiju spokojeně 😉 . Ano, s oblečením mám problém, nejsem konfekční velikost, ale jinak si nemyslím,že bych měla něco v životě složitější, už vůbec jsem se kvůli vzrůstu nesetkala s něčím negativním, spíš úsměvným (v práci se kvůli tomu hodně nasmějeme 😀)
nonni- a nevlastní ségra má 147cm (tam se podle mě opravdu už cosi kdysi podcenilo)-nicméně je to hodně úspěšná a šikovná ženská, která roky řídí auto-nikdo to neřešil.......

Netrap se, neřeš to-stejně to nejde vyřešit, malou podporuj a udělejte z toho přednost (výhoda v letadle apod. 😉 )

betelgeuzz
1. lis 2015

Kolik jsem rostla po MS už nevím, ale pobavil mě tvůj názor, že když nemá ještě 160, tak by mohla zůstat "příšerně mrňavá". 😀 Mám 156 cm a žádný problém mi to nepřináší. Nikdy si na mě nikdo nedovoloval, jak je napsáno výš, je to spíš o povaze. Když bude dítě poslouchat, jaká by to byla hrůza, kdyby bylo malé, tak z toho nejspíš komplex mít bude.

roseofnight
1. lis 2015

Já jsem vyrostla o 7 cm a noha se mi zvětšila o jedno číslo. Je to strašně individuální.

herminka
1. lis 2015

Vyrostla jsem cca o 4-5 cm, už přesně nevím. MS jsem měla od 14 let.
To, že bude malá, bych neřešila, každý jsme nějaký, já mám 182 cm a už se mi špatně shání oblečení.

luj_89
1. lis 2015

Tak to čtu prvně, že zastavení růstu závisí na první menstruaci. Cca do 21 let se člověk pořád nějak mění, pak už jen ,,stárne". Nevím proč máš takový strašný obavy o její výšku, to snad není tak podstatný pokud nejde o nějakou genetickou poruchu. Já mám 150 cm a u chlapů to byla vždycky sakra výhoda 😀. Všichni měli pocit, že mě musej nějak ochraňovat nebo co. Přináší to spoustu výhod. Nevýhodou je sehnat oblečení (kalhoty si zkracuju, pohoda - horší to mají vysocí lidi, ale protože jsem štíhlá, u triček je v posledním tak roku problém, protože je trend volných střihů - ale to znají snad všichni štíhlí lidi), že někdy někam nedošáhneš a nedohlédneš (např. kukátko ve dveřích atd.). Jenomže každá postava má svoje pro a proti.
Moje rada zní: Hoď se do klidu, zkus nějaký antistresový čaje a kdyby to nepomohlo, zajdi k psychologovi. V tomto nemá problém dcera, ale ty.

ivasad.
1. lis 2015

Já měřím 161 cm, mám 50kg a příšerně mrňavá si teda nepřipadám. Nikdy jsem s tím neměla problém, porodila jsem jako nic dvě skoro čtyřkilové děti... Myslím, že pokud půjdeš k doktorce řešit, že třináctiletá holka má 160 cm, tak ti řekne, že je to naprosto v pořádku... Já jsem po první ms (12 let) vyrostla ještě dost, asi 6 cm. Buď v klidu 🙂

gita17
1. lis 2015

ja mam 165cm a velmi vela spoluziacok a kolegin bolo o dost mensich a nikdy ma nenapadlo sa nad tym zamyslat a nikdy si na nich nikto nedovoloval. Myslim, ze problem mas ty a nie tvoja dcera. Blbe by bolo, keby bola muz, mali muzi si tazko hladaju partnerky, ale u zeny je to uplne jedno, horsie by bolo keby bola priliz vysoka,to uz tiez musov odradza. Ako sa u nas hovori, co je male, to je mile.
@somalicats sa s tym psychologom pravdu. a hlavne tieto somariny neries pred dcerou, chces aby mala komplexi z nieco co za to ani nestoji?

blanka.k
1. lis 2015

Menzes jsem dostala hned po 11.narozeninách a je fakt, že už jsem nevyrostla... 😀 Mám ale to co moje mamka či babičky, 159-160cm (táta 168) , takže se u mě ani 170 cm nepředpokládalo 😀 Každopádně i se 160cm a 48kg (tehdy před MD) jsem docela obstojně pracovala a zapadla do ryze mužské práce a kolektivů , nejsem moc vidět, ale doháním to mluvením a držkovatostí 😀 😀 Teď se bojím výšku o syna, neb geny jsou neúprosné a ráda bych, aby měl min. 173cm 😅

dokument
1. lis 2015

zalezi kdo kdo dostane menses. Nemyslim si, ze by to s rustem az tolik souviselo, mozna, ackoli to zni absurdne, to trosku souviset muze, ale hlavni pricinou to byt nemusi. To by ti spis rekl nejaky odbornik. Nekdo ma menses v 11 nebo 12 letech, nekdo az v 16. To je dedicny spis. Necelych 160 cm na zenskou uplna pohoda a spis vyhoda. Ja mela prvni menses ve 14. a pak dva roky nic a pravidelneji jsem to mela az od 16 +- To uz jsem davno byla velka 😀 a myslim, ze uz jsem od te doby nevyrostla. Leda do sirky 😀 A to az po diteti v obdobi kojeni, tj. ve 38 letech. Jinak jsem byla porad stejna od tech 16 let 🙂

regresa
1. lis 2015

ohledne rustu mas pravdu, s menstruaci se jaksi zastavuje rust, coz je problem v pripade, ze je holcicce teorve devet nebo deset let, ale skoro ve ctrnacti je to orece naprosto v poradku. Nehlede na to, ze ma skoro 160 (!!) cm. Co je na tom slatnyho? Ja mam 158 cm, roky jsem slouzila u armady, delala strelce oparatora bojovyho vozidla, pak zdravotaka na bojovy rote, byla jsem vysadkar - s moji vyskou nemel nikdy nikdo problem, ani na skole, ani v praci. Jediny co, tak jsem si musela vybojovat pozici proto, ze jsem byla jedina holka mezi devadesati chlapama! Je sice prvada, ze mam problem videt do kukatka - nepouzivam ho, ale ze nedosahnu? Blbost, si vezmu stolicku 🙂 jak ja rikam: velka jsem dost, na zem dosahnu a vic nepotrebuju. Nikdy jsem neslysela jedinou spatnou vetu na moji vysku nevysku, nikdo se mi neposmival, nikdo me nesikanoval, nedovoloval si...opravdu mit skoro 160 cm neni nic zlyho, jsou mensi lidi a taky ziji v pohode. S timhle si vazne hlavu nelam.

andelka
1. lis 2015

Já MS od 12 a mám 160cm. Strašně malinká si nepřijdu, spíš naprosto normálně. Byly i menší holky než já, a teda fakt by mě nenapadlo z toho dělat nějakou kovbojku. 😕 Moje mamka a babičky jsou podobně velké.
Aspoň můžu nosit podpatky a nemám problém najít chlapa většího než jsem já. Mám kamaráda, který byl tak o 5cm vyšší než já a ten by byl za menší holku fakt rád 🙂 U holky je 160 úplný standard. To že si bude připadat zranitelnější nebo jiná jí můžeš vsugerovat spíš ty svou utkvělou představou.

marcicek84
1. lis 2015

prosím tě, ale tohle je tedy pěkně přiblbá zpověď, výška u holky mezi 150-160 cm je naprosto v pořádku, s MS to ani nebude mít co dělat, ale co vím, tak většina holek vyrostla nejvíc právě do 15 let a pak už nerosla, já taky ne, 157 cm mi zůstalo, nikdo si na mě nedovoluje a je o povaze ne vzrůstu...možná máš pocit, že by si na dceru dovolovali kvůli toho dalšího postižení, ale to by mohli i kdyby měla 170 cm, protože hold někteří lidé nejsou tolerantní k odlišnostem...

aktide
1. lis 2015

Já jsem od první MS ve 13ti letech vyrostla během jedněch letních prázdnin o asi 8cm - byl to strašný skok a učitelky mě po prázdninách skoro nepoznávaly... 🙂 Zastavila jsem se na konečných 173cm, moje ségra má 155 a oboje má své klady i zápory - ale ani jedna si nestěžujeme, prostě to berem jak to je. Podle mě to moc řešíš.

elvira
1. lis 2015

V 15 jsem měla první menses a 163 cm výšky... do 17 let jsem se natáhla na 182 cm...

martinka24
1. lis 2015

Tak tohle mě i rozesmálo, každopádně podle výšky se nedá poznat co si kdo ke komu bude dovolovat, např. já znám jednu " mrňavou slečnu" a ta má pěknou vyřídilku a ani chlapi se s ní radši nehádají.
A kolik jsem měřila při první ms vůbec netuším.

xisett
1. lis 2015

Ne přímo doktor, ale trenéři jednoho sportu mi říkali, že po prvním MS už holka zpravidla vyroste max 5 cm. Možná jsou i vyjímky. Ale když jsem se ptala vysokých holek byla to většinou pravda.

lejla29
1. lis 2015

Tak já teda MS ve 14 letech, byla jsem prcek a měla jsem 155cm a během roku po MS jsem vyrostala na 165cm, takže 10cm (já zas slyšela teorii, že holka od první MS vyroste 10cm a u mě to tak fakt bylo). Co jiná hlava, to jiná teorie 😀

ppejskova
1. lis 2015

Bože já mám 163cm a co??? Moje kamarádka 154cm a obě jsme s tím nikdy neměly problém, naopak...kolikrát jsme si skvěle nakoupily v dětském za půlku toho co to stálo v dospělém oddělení a celkově jsem byla vždycky radši že jsem malá... A co se týče toho dovolovani to je o nátuře... Já jsem nikdy nezůstala nikomu nic dlužná,naopak... A aspoň si jí bude chlap víc hejčkat...🙂

mandala
1. lis 2015

Přidám se k výše napsaným názorům, měřím 154 cm a nepřipadám si nijak retardovaná 😀 Je fakt, že jsem po první MS už nerostla, ale bylo to zřejmě tím, že jsem ji dostala až v 16 letech. Pokud ty měříš 173 cm, nevěřím, že tvoje holka bude o 15 cm menší, ale i kdyby, 160 cm mě přijde úplně v pohodě. 😉

janovkov
1. lis 2015

Mohu te uklidnit. Ja to dostala poprve v 11 letech a pak jsem rostla az do 15 let. A bylo to mnohem vic nez 3 cm.🙂

veronikamosova
1. bře 2019

Dobrý den, dostala jsem menstruaci už v jedenácni a měla jsem 158cm. Myslíte že ještě porostu ??

zlutykonik
1. bře 2019

Vždycky mě trochu dopálí, když se někdo na adresu lidí menšího vzrůstu vyjadřuje takovým způsobem - příšerně mrňavá. Asi proto, že mám sama 154 cm a nepřipadám si nějak méněcenná. Někteří lidi třeba budou mít kecy, tak jí poraďte, co jim odpovědět, aby je setřela. Budou si k ní dovolovat to, co jim dovolí ona. K dotazu - já jsem rostla do té 1. MS, pak už ne. Ale znám holky, co vyrostly i ve 20.

majule27
15. srp 2020

No já ti řeknu i moje doktorka říkala ze po první ms vyrostes max o 10cm i já to tak měla ale jsem malá no dostala jsem to ve 12 a v té době jsem měla 149cm a pak jsem se dostala na 153 každopádně příšerně mrnava se 160cm je blbost já jsem tak strašně spokojena s moji výškou takže vůbec se netrap je to normální výška. Dokonce mi říkali ze mi daji hormony abych povyrostla ale to jsem odmítla moc se mi moje výška líbí a jsem s tím spokojena muj kluk má 170 a je to úplně super. Takže se netrap a navíc je možný ze aspoň o těch 5cm by vyrůst mohla.

95newmommy2020
15. srp 2020

Dostala jsem to týden před 12 narozeninami. Tehdy jsem měla 156 Cm a teď mám 160cm.

Sem začni psát odpověď...

Odešli