Menstruační kalíšek pro skoro 13letou dívku?

florbalka
25. bře 2016

Ahoj. Mohe dcera se mi vcera sverila s tim ze by chtela pouzivat menstruacni kalisek - kvuli ekologii, co spotrebuje atd. Rekla jsem ji ze klidne ale jak ve skole? Jak to bude vymyvat ? Chapu ze chce setrit planetu (ne ze by to nedelala. Uz nekupujem ani kyselky v PETkách, mleko v kartonech, atd.) A navic vyhodim 500-600 a pak to nebude pouzivat. Prosim, nemeli jste s dcerou neco podobneho (dovolim ji to ale ta skola), jestli pouzivate jak cistit na WC bez umyvadla? Dekuju a odpovedi

dana3262
25. bře 2016

@florbalka já vyndavala jen ráno a večer ve sprse. A nemám úplně slabou ms.

mary.jane
25. bře 2016

@florbalka no ono jde hlavně o to, že používání kalíšku dívkou, která je ještě panna (a to předpoládám, že ve 13 letech ještě je), je docela problematické a vůbec ne jednoznačné. Více se dočteš tady: http://www.kalisek.cz/panna.php

jaya
25. bře 2016

@florbalka Poridila jsem si z nejakeho slevoveho serveru za 199. Cena je to posledni. Vyndavam pri kazde navsteve wc a vymyvam. Kdyz jsem mimo domov, tak vyliju do wc a ocistim toaletnim papirem. To pres den staci. Kazdopadne si neumim predstavit to pouzivani u panny. 😅 Ja jsem zacala pouzivat az po porodu dvou deti. Ale mozna jsou i takove uzoucke. Urcite bych dceri vysla vstric. Pri nejhorsim, by to zacala pouzivat treba za par let. Dalsi moznosti ekologickych hygienckych potreb jsou moderni latkove vlozky. Vyrabi napr. Anavy...

andelka
25. bře 2016

Já taky vyndavam jen rano a večer,první dny ještě po obědě. Během školy by jí to mohlo vydržet. Když musím měnit mimo domov, beru s sebou vlhcene ubrousky a vodu v malé pet lahvi. Mám i po dětech Ladycup S,kupovala jsem kalíšek když ho měli v akci na slevovém portálu.
Osobně bych měla trochu obavy,i když se píše že i panny ho můžou používat. Tampony vím že jsem měla od 15-16 a to nevadilo. Kalíšek je větší,širší.

anetka1701
25. bře 2016

at počká až začne sexuálně žít... On je ten kalíšek velkej, já si kolikrát musím rukou dost pomáhat a kdybych byla pana, asi bych po první MS už nebyla :oD

florbalka
autor
25. bře 2016

@anetka1701 z toho mam strach vyrabi se sice i malicke ale prec

andelka
25. bře 2016

@florbalka může zkusit nějaký levnější,a uvidí od pohledu. Může ho pak schovat a počkat. Nebo ho muzes zkusit ty. Mám tu menší velikost ale maličký i tak není. Osobně bych do toho nešla v tom věku.

sisstin
25. bře 2016

Zkusila bych to, ja od 12 let pouzivala tampon super plus od prvni MS a bez problemu, opravdu zalezi, jak to tam dole ma. Ja mela vzdy vse bez bolesti, i prvni styk, vubec jsem o blane nevedela nikdy. Tak at ho vyzkousi, kdyz to nepujde, necha si ho na "potom".

sisstin
25. bře 2016

Jinak menit ve skole nebude potreba, odpadavaji neprijemnosti s pasovanim vlozek na zachod, nebo vytahovani tamponu klukama z tasky atd. :p

andelka
25. bře 2016

@sisstin kalíšek je větší a nerozvíjí se postupně.
Ale jinak je to super věc. Jen asi spíš pro dospělé no.

sisstin
25. bře 2016

@andelka tezko rict no, ja bych to zkusila, kdyz se na to citi 🙂 ja to mam stejne rychle jak tampon zavedene. Tak kdyz to nepujde, tak nepujde, ale proc to nezkusit, kdyz chce 🙂 a i kdyby si porusila blanu, tak co? V dnesni dobe je to jedno uz ne :D

andelka
25. bře 2016

@sisstin tak o rychlosti nebo snadnosti to není,též nemám problém.
Ale ať pořídí a uvidí. Když to vzdá už od pohledu,muže ho prodat dál.
Záleží na ní, já bych se bála. Ale to má každý jinak.

sisstin
25. bře 2016

@andelka tak prave predpokladam, ze kdyz ho chce, ze se neboji 🙂 tady je problem, ze ji ho musi zaplatit mamka no... Mne mama furt kecala do tamponu, tak jsem si je musela kupovat za kapesny :p

andelka
25. bře 2016

@sisstin tak to já taky,takové věci jsem si kupovala sama. Mamka dlouho nevěděla že je používám,měla osypky,právě taky i kvůli tomu možnému poškození.
Záleží jestli ho viděla někde naživo, nebo viděla rozměry. I když to S je docela ok. Mám i L a to jsem byla nesvá i já,když přišel. 😅

martiniquest
25. bře 2016

Přes školu jí to v pohodě vydrží. Kdyby měla odpoledku a už to nestačilo, tak jen vytře toaletním papírem, případně může přímo v kabince opláchnout vodou z pet lahve. Ale hádám, že jí potrvá delší dobu, než si na kalíšek zvykne, jestli vůbec. Já ho začala používat až někdy ve 20ti a ani tak jsem u něj nezůstala (ze začátku vyhovoval, po několik měsících začal protékat, nemohla jsem najít správnou pozici uložení, nicméně po porodu zkusím znova).

senta_sofia
25. bře 2016

@florbalka nevyskusa,nevie,ja mam dost silnu menstruaciu,ale problem mam len v prvu noc a prvy den,ale ked to poisti vlozkou, mozno by vydrzala a ani v skole vylievat nemusela. A ked tak,flasa s vodou, aby si v kabinke oplachla ruky.

dana3262
25. bře 2016

@florbalka toho, že je panna bych se nebala. Když ji to nepůjde, tak si ho pár let schová. Zas taková položka to není. Vždyť za jednu ms zš hyg.potřeby utratime 100-200.-

naho31
25. bře 2016

Menstuacni kalisek mi vydrzi az 8 hodin a uplne v pohode klidne i dele. Kupovala jsem v akci, takze jde sehnat i za 400. Je dobre vybirat kalisek poctive, nejmensi velikost bude vhodna. Ja si jej kupovala po porodu, na doporucenou velikost a snesla bych i mensi. 😉

andelka
25. bře 2016

@naho31 já taky. Mám nakonec dvě velikosti a používám obě podle potřeby. 🙂

jankahlavacova3
Odpověď byla odstraněná
Zobraz