Škola. Jakou vybrat🤔?

jirinakuk
16. dub 2020

Prosím vyznáte se někdo ve středních školách 🙏
Dcera je v osmé a vůbec nevíme co vybrat za školu.
Baví jí jazyky na vysvědčení má dvojky, příroďák, zeměpis, dějepis horší a matika katastrofa🤯 malířka nebo podobné to také není 😂
Jejím koníčkem je tanec, ráda fotí a prace na PC jí také celkem baví a zručná na ruce není a nemá trpělivost. Komunikativní a hodně oblíbená
střední s maturitou se bojím(přijímačky z M👎), aby se netrápila a nějaký obor mě vůbec nenapadá 😕
Nejlépe kde využije jazyk😁 dík 😉

bramarfi
16. dub 2020

Ja bych asi zkusila mrknout po střední škole např. multimediálních studií - když ji baví počítače a focení

barmil
16. dub 2020

@jirinakuk a nejaka umprum? Tam se da studovat foceni a design, prijimacky jsou talentove..

vzkazyzuniverza
16. dub 2020

Jazyky muze studovat i zvlast na jazykovce, asice za penize, na ucnaku se jazyky moc nevedou, uroven opravdu spatna, na vyber vetsinou jen jeden. Jazyky spis gympl, ci stredni s maturitou zamerena na cestovni ruch, hotelnictvi... Ale ucnak by byl dobry treba aranzerkou reklamnich vyloh, tam se pracuje s grafikou, focenim.

blabloblu
16. dub 2020

a pajdák? ten já volila právě proto, že u mě je taky matika katastrofa :D

g_m
16. dub 2020

Jsem učitelka a důležité je, co chce sama dcera. Pokud má dvojky, tak se maturity nebojte. Hlavu by na to mít měla, jen to chce správného učitele a kdo ví, jestli vůbec bude maturita z MAT za 5 let... Zkusila bych klidně už zmíněný cestovní ruch kvůli jazykům nebo nějaké lyceum - z toho pak může pokračovat i na VŠ na jakýkoliv jiný obor. Focení má i samostatný učební obor (aspoň u nás), ale to není výhra a s dvojkama bych ji tam nedala. Já osobně fotím svatby, ale žádné vzdělání k tomu nemám a nechybí mi, na focení je třeba fotit... Zkuste příští rok s dcerou obejít dny otevřených dveří a třeba ji něco zaujme "naživo".

klea81
16. dub 2020

A dcera chce kam? Nemá žádný nápad?

jirinakuk
autor
17. dub 2020

@blabloblu no peďák asi ne,umi vnímat hudbu tancem, ale zpěv katastrofa

jirinakuk
autor
17. dub 2020

@g_m no tak dvojky má pouze z jazyků a zbytek je hrůza. Co by chtěla studovat tanec a modeling😁 ale to může mít jako koníček.
Cestovní ruch mě také napadl, ale ta matika(a přijímačky)🤔

jirinakuk
autor
17. dub 2020

@klea81 taneční škola v Sydney 😂😂😂

g_m
17. dub 2020

@jirinakuk Aha, takže známky má celkově jaké?

jirinakuk
autor
17. dub 2020

@g_m jazyky max 2, matika 3-4 a zbytek 1, 2, 3
Je celkem chytrá, ale líná 😟😁

izz76
18. dub 2020

@jirinakuk Známky žádná sláva, dala bych ji na ucnak, třeba na servírku. V tomhle oboru využije svoje silnejsi stránky komunikativnost a jazyky se taky hodí.

jirinakuk
autor
18. dub 2020

@izz76 Hmm, když ona není moc šikovná na ruce a prd unese😁

lennus
18. dub 2020

@jirinakuk Jsou i poradenská centra, mně tam tenkrát poradila, zvažovala jsem obchodní akademii a nakonec z toho vyšel gympl. Na OA ta matika není tak náročná, taky mi moc nešla. Mě ještě lákala veterina a zpětně lituju, že jsem nešla na cestovní ruch, možná si dám ještě někdy dálkové studium.

hanka_12345
Autor odpověď smazal
Zobraz