Spolužačka kopla syna do rozkroku. Jak se mám zachovat?

katkam39
18. lis 2010

Ahoj holky, v úterý přišel můj třináctiletý syn ze školy s tím, že ho spolužačka kopla do rozkroku. Celé odpoledne jej to dost bolelo a přestože mu to nebylo moc příjemné, prohlídla jsem ho a jedno varle se mi zdá zarudlé a nateklé. Nevím, jak se zachovat, prý spolužačku "trochu plácnul" a její reakce byla nepřiměřená. Zvažuji jestli tuto záležitost nějak ve škole řešit nebo ne. Také nevím, jestli se synem jít k lékařce nebo ještě vyčkat, jestli se během pár dní vše vrátí do normálu, aby nebyly nějaké následky. Řešily jste někdy podobný problém?

romcovaklarka
18. lis 2010

@katkam39 Ahoj, myslím, že doktorka určitě neuškodí, pro jistotu. Jestli to řešit ve škole, to je jiná otázka, napřed bych se asi pokud možno na 110% ujistila, že synův popis incidentu odpovídá skutečnosti (tím nechci naznačit, že syn lže, ale třeba má strach říct, že ve skutečnosti na spolužačku byl třeba i trochu drsnější nebo ji plácnul někam, kam neměl - děcka dělají blbiny a pak se bojí to říct). Abyste si nakonec ve škole spíš nenaběhli.

katkam39
autor
18. lis 2010

No, tak ono to prý bylo tak, že se nějak honili a ruce měli ušpiněné křídou, a kdo koho plácne a ušpiní, vypadá to jako blbost. Syn ji v zápalu boje plácnul přes zadek a ona místo toho, aby ho plácla taky, tak ho kopla do varlat. Nejhorší prý ale bylo, že když se tam svíjel, tak se tomu ostatní holky strašně smály. Nerada bych ho traumatizovala tím, že se to ve škole bude nějak více rozpitvávat, aby mu to neublížilo v kolektivu. A doktorku asi jo, ať se dočkám vnoučat. Jen mě zarazilo, že za dob mého mládí, brzy mi bude 37, by mě fakt nenapadlo kopat kluky mezi nohy, ale dnes příjde, že se to bere jako skoro normální a někdy jako děsná sranda.

dexonka
18. lis 2010

ahoj ja bych k dr.urcite sla,jak ty pises,kdyby nahodou,at si v klidu,ale ve skole bych to asi neresila,samozrejme pokud by se ty incidenty nejak opakovaly tak pak ano,je jasne ze mas na tu holcinu vztek,pravda je ze je to neprimerena reakce,ale asi by si to meli vyrikat sami..........

brisalek
18. lis 2010

@katkam39 k dr. podle situace jak se bude vyvijet, urcite tim nic nezkazis kdyz ho prohledne. Do skoly urcite NEEE. Je jim 13 ne 7 let🙂. Buh vi jake byly slovni doprovody a podobne, pochybuji, ze ti rekne vse..... Promin ja jsem byla take dost slusnacka, ale i za nas byly ve tride ruzne stupne puberty v tomto veku🙂

editah222
20. lis 2010

@katkam39 k lékaři bych taky šla, ale do školy ne. Ta holka ho tam mohla kopnout i náhodou, protože ono cíleně se někomu trefit na nějaké místo taky není zrovna jednoduché no a i kdyby to udělala schválně tak nejspíš netušila, že mu tím může ublížit.
Taky si pamatuju, že nám příšlo hrozně vtipné když se nějaký kluk svíjel s rukama mezi nohama. Nemyslím si, že by to dřív bylo jiné 🙂
Dej vědět jestli je syn v pořádku.

janinac
20. lis 2010

Rozhodně bych počkala...ta holka nemohla mít dát takovou perdu, aby byl syn neplodnej. Tohle se mu stane ještě několikrát. Jinak já být třináctiletý kluk a kdyby tohle přišla do školy řešit moje mamina, tak už mě tam nikdo neuvidí 😅 hambou bych se propadla 😅

klestic
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
petkavitova
29. črc 2013

Tak ja mam podobny problem jako Katka. V sobotu pritele trefili na florbale primo do rozkroku. Jeste ted ho to dost boli a ja mam obavu, aby to nemelo nejak vyznamny negativni vliv na jeho budouci fungovani. K doktorovi zatim jit nechce, ze pry urcite uz prejde. Spise se ale stydi nebo ma strach, ja nevim. V tomto smeru nemam zadne zkusenosti, tak by me zajimalo jestli podobne "prihody" vasich partneru melo nejake nasledky, popr. jestli existuje nejaka prvni pomoc, ktera by pomohla zmirnit okamzitou bolest a eliminovat pripadne nasledky. Moc diky za kazdou odpoved. 😅

chesterbloom
2. srp 2013

Já bych to neřešila.... počkejte, holky, jak se to vyvine... pro Katku - děti dělají spoustu šíleností, pokud se to bude opakovat, určitě doporučuji řešit, na druhou stranu pokud ne, nech to plavat...

vladla
2. srp 2013

Stalo se to ve skole?
Pokud ne proc to tam chces resit?!?!
K doktorce bych asi zasla,ale pikud to chces hnat nekam vys....radeji bych si overila,jak k tomu ve skutecnosti doslo....

martina794
1. bře 2014

Ahoj, včera přišel můj syn ze školy, že ho boulí varlátka. Kopla ho prý spolužačka dost silně, že se s to ho začal svíjet na zemi. A to není všechno pak mu je spolužačka dost silně zmáčkla v ruce. Synovi je 13 let. Co mám dělat? Pořád ho to bolí .

prapodivna
1. bře 2014

@martina794 Vzala ho k doktorovi to zaprvé a pokud to chceš řešit s tou dívkou, zkusila bych si o tom spíš popovídat s jejími rodiči, aby dceři vysvětlili, že to není legrace a že to může synovi způsobit vážné zdravotní komplikace. Ono to holkám totiž často nedochází, v televizi a i v okolí můžou slyšet, že útočníka má kopnout do rozkroku... no a pak to použijou i v situaci, kdy je to absolutně nepřiměřené. Přes školu bych to řešila jedině, kdyby šlo o dlouhodobější šikanu a pokud by ze strany i jejích rodičů nedošlo k pochopení. Ale hlavně snažit se to řešit bez emocí a s klidem, nezaútočit hned na rodiče, prostě to s nima jen normálně probrat.

martina794
1. bře 2014

prapodiva: Co mu doktor bude s tím dělat? 😒 Řekl mi, že ho kopou a bouchají !! Přesně tam do těch míst. Může něco způsobit za následek úder rukou?

denisa2887
1. bře 2014

Ahoj, Můj syn 15 let, dnes dostal do rozkroku od jedné spolužačky z 9 třídy. Mám problém nechce mi nic ukázat a přitom sotva chodí, jak ho to bolí, na poklepání je to dost veliká bolest. Ráda bych viděla jeho varlata a přesvědčila se na pohmat jestli jsou v pořádku, jak to synovi vysvětli, aby si sundal kalhoty a dovolil abych se přesvědčila? K doktoru ho tahat nechci.

prapodivna
1. bře 2014

@martina794 No, to záleží, nemusí to způsobit nic(vše se dobře zahojí), taky mu to může způsobit poškození(je to jako když dostaneš ránu pěstí do oka, oko to může přežít, ale taky člověk může oslepnout), určitě bych to nepodcenovala a k doktorovi zašla.
@denisa2887 Proč s ním nechceš k doktorovi? Myslím, že je rozhodně pro tak velkého muže mnohem přijatelnější, aby to zkontroloval někdo jiný, navíc odborník, u kterého to má smysl, protože z toho aspoň něco pozná, než máma, v jeho věku mu to může být dost nepříjemné. Pokud s tím má vážně tak velké potíže, tak to na to, aby člověk zašel k doktorovi, určitě stačí, netřeba ho ještě traumatizovat prohlídkou od maminky.

denisa2887
1. bře 2014

Já bych mu je chtěla jen prohmatat, jak jsou citlivé a jakou mají velkou citlivost. Pak bych se rozhodla jestli jít k lékaři 🙂 Jak ho přesvědčit, aby trenky sundal ? Říkal mi, že se strefila ta holka úplně přesně a ležel na zemi s svíjel se dost dlouho. 😒 ..

prapodivna
1. bře 2014

@denisa2887 No, nejsem kluk, takže těžko soudit, ale když si to představím naopak, že by mě můj otec chtěl prohmatat na intmních místech, jestli je všechno v pořádku, tak bych z toho radost neměla a to teda vůbec. Vlastně mi to připadá jako nepředstavitelné. Rozhodně je lepší jít k doktorovi zbytečně. Co by se stalo, kdybyste tam šli a doktor řekl, že je všechno v pořádku? Nic. Navíc takhle ho vystavíš jen jedné nepříjemné kontrole, kterou provede lékař, takhle ho budeš zkoumat ty a pak možná ještě doktor. Pokud sotva chodí, tak ta citlivost je asi podstatně zvýšená.

Zkus se do něj trochu vžít, je mu 15! to je už velkej kluk, určitě nestojí o to, aby ho máma ohmatávala na varlatech a zkoumala jejich citlivost.

martina794
1. bře 2014

Aha, díky za odpověď . Prapodiva: Jak píše denisa 2887 ... Tak bych spíše já měla prohmatat varlátka mému 13 letému synovi, není tak velký na to, aby se styděl, co myslíš? 🙂

prapodivna
1. bře 2014

@martina794 Holky, nejsem odborník, ale teď jsem se o tom bavila s manželem a jeho názor je stejný, že radši by šel k doktorovi, než aby ho kontrolovala máma. Já bych jako hranici asi viděla pubertu, což je u kluků min od 12 let, takže v obou případech bych radši šla za doktorem. Já bych tam šla tak jako tak, protože bych se bála o budoucí vnoučata 🙂

Ale ještě máte jednu možnost, prostě se na to těch synů zeptejte. Že by bylo dobré, aby to někdo zkontroloval, protože to není úplně dobré podceňovat, a jestli by radši aby to první máma prohlídla, nebo chtějí rovnou za doktorem, jestli se stydí.

betelgeuzz
1. bře 2014

@prapodivna vzhledem k tomu, že denisa i martina se zaregistrovaly dneska a mají jen tyhle příspěvky, tak mi to trochu připadá na úchylárnu 😝

mataharyy
1. bře 2014

No patálie z rány mezi nohy být můžou, ale tedy mám tři kluky a fakt nevím, zda bych poznala že je něco jináč než má být 😅 Když tedy pominu např. zjevný otok, či zabarvení... Takže pokud bych měla strach, že mohlo dojít k ublížení, tak bych spíše vyhledala doktora, než zkoumala zda je někde nějaká anomálie... Navíc znám se a myslím že nejen já, ale mnoho z nás by v takovém případě viděli i to co jináč je naprosto běžný, jak se říká: Strach má velké oči 😉 A k tomu věku, tříletý syn mi teď vysvětluje že se nemám koukat když čůrá 😀 takže rozhodně bych nenutila kluka k tomu aby si nechal prohmatávat varlata mámou, myslím že už v deseti letech by jste si nenechali prohmatávat prsa od otce, ne to ještě v patnácti 😎 😉

No a k tomu řešení, nehnala bych to do extrémů, nevíš co se tam stalo a nemusí zrovna lhát, či zatajovat, ale je to jeho subjektivní pohled a ten je zkreslený, když by jsi se zeptala té holky, řekne ti tu situaci úplně jináč a přitom oba budou mluvit pravdu 😉 Takže pokud to není v rámci šikany a opakujících se akcí, tak můj názor je takový, že by jsi synovi akorát uškodila... A to že se ostatní mohli smíchem potrhat je myslím naprosto normální, netvrdím že správný, ale běžný... Když půjdeš s partou lidí po chodníku a učiníš čelní srážku s lampou, tak přesto že tě to bude bolet, ostatní se náramně pobaví a to jste dospělí 😉 Když jsem byla v osmé třídě, tak mě spolužák plácl po zadku, dostal pěstí a vzal druhou o zeď. Když se vzpamatoval, vyzuřil protože byl důvodem k všeobecnému pobavení, tak se omluvil a všichni už věděli že když řeknu ne, tak je to ne a ne nabídka k dalšímu oplácávání... Jsou holky který to nesnáší, mě to přijde vulgární, nevkusný a myslím si že se to nedělá a jediný důvod proč nedostal kolenem do rozkroku je ten, že jsem se neprala jako holka, ale kdyby to udělal teď nějaký chlap, je vysoká pravděpodobnost, že jí taky dostal mezi nohy (kdybych nedosáhla výš 😀 ). Takže to ber z obou stran a v zájmu vlastního syna opravdu nechoď, na toto se rychle zapomene, když tam půjdeš ještě dlouho se bude říkat že je to ten, kterému máma chodí řešit rozkrok (převeď si to do řeči puberťáků a domysli si jak by se to říkalo 😉 )

martina794
2. bře 2014

Děkuji za rady vše, ano mám příspěvky jen tady, protože jsem nevěděla kam to mám na internet napsat a zeptat se na nějaký jiný názor. 🙂

martina794
2. bře 2014

Jak píše Katka39 , tak jsem právě nevěděla jestli má zkontrolovat taky nebo ne.

natka2001
6. kvě 2015

@katkam39
Ahoj,
je mi 13 a ráda bych se k tomu vyjádřila.
U nás spolužáci tuto hru hrají také (já se nepřidávám=pitomost)
,,Hra" spočívá v tom, že si ušpiníte ruce bílou křídou a obtiskáváte je spolužačkám (popř. spolužákům) na prsa, zadek... a tak dále.
Spolužačka se zřejmě naštvala a prostě ho tam kopla.
Myslím, že jednou se z toho věda dělat nemusí. Pokud by se to opakovalo, zašla bych za třídní. 😒

natka2001
6. kvě 2015

@martina794
Pokud ho tvz. Osáhla... ihned bych to řešila s třídní 😠