V kolika letech začít řešit HA pro dospívající dceru?

lenkaef
3. črc 2014

Maminky dospívajících dcer,v kolika letech začít řešit antikoncepci?

agenz
3. črc 2014

Maminka sice ještě nejsem, ale moje mamka to řešila okamžitě údarem 15let a udělala dobře 😉 ale je pravda, že jsem měla přítele od 13, tak to tak čekala, že už to přijde...jinak kamarádky většinou v během prváku na střední řešily antikoncepci.....

frantiska85
3. črc 2014

Antikoncepci by si měli vyřešit mladí 😉

jamia
3. črc 2014

@frantiska85 To zhusta nedopadá dobře 😒 Pokud má mamka s dcerou dobrý otevřený vztah, nevím, proč by si nemohly o antikoncepci otevřeně popovídat.

zamilovanadonej
3. črc 2014

Já si šla pro antikoncepci týden po patnáctinách, rodina o tom nevěděla. Lépe dřív, než později....

mufinka26
3. črc 2014

Dcerce je sice teprve 12 let, ale mluvíme spolu o všem a už ted ví, že antikoncepce existuje 😉

leniiis
3. črc 2014

@frantiska85 ale kde že 🙂 to by bylo narozenejch dětí dětem 😀

gepe
3. črc 2014

@lenkaef az nase cacorka bude mit 14 jako aktualne Tvoje nejstarsi, bude mit uz prednasku doufam od nas za sebou. Az prijde na druh antikoncepce, dostane dalsi prednasku a vyfasuje kondomy, pozdeji kdyz bude chtit, tak pesar. HAK ne.

mataharyy
3. črc 2014

No hormonální antikoncepci bych odložila dokud to půjde, ale osvětu už bych prováděla v hojném měřítku... Pak spíše kondom, chrání proti více věcem 😉

lenkaef
autor
3. črc 2014

@mataharyy
@gepe
@jamia
@agenz děkuji za názory,taky si myslím,že je čas to s ní probrat.🙂

belleelle
20. říj 2014

není třeba HAK, v porodce mají holky 90. ročníky s rakovinou vaječníků nebo prsu.
poté se objeví potíže s otěhotněním, nebo skončí na jip s trombózou...

miauzasna
22. únor 2015

No ja bych s antikoncepci pockala az bude mit staleho partnera a mozna ji spis poucila o kondomech sou horsi veci nez tehotenstvi a tem prasky nezabrani

ninive211
22. únor 2015

Já myslím, že to, že antikoncepce existuje, čemu slouží a jaké jsou hlavní možnosti, by měly holčičky znát ještě dávno před patnáctinami. Ještě předtím nenásilně vysvětlovat anebo třeba "podstrčit" nějaký časopis či knížku na toto téma (tak to udělala naše mamka, otevřeně na téma antikoncepce se s námi nebavila, přiznám se, být mně čerstvých patnáct a přijít za mnou mamina s tím, že si chce pokecat o antikoncepci, tak zrudnu a zdrhnu 😀) Časem jsem já sama chtěla předepsat HA, především kvůli aknózní pleti a nepravidelné MS, přítele jsem tehdy neměla (a ještě i dlouho potom teda).

lennus
22. únor 2015

@lenkaef Taky budu mít jednou dilema. Ale doporučuju tento článek:
http://ona.idnes.cz/antikoncepce-pro-mladistve-...

miauzasna
22. únor 2015

nejlepsi je to navrhnou tatinkovy at si sni o tom promluvi zamkne ji doma a mate pokoj

mambav
27. únor 2015

@lenkaef
V 15 letech hned po narozeninách

aaababy
27. únor 2015

Tak nejvetsi blbost je ze si to vyresi samy vzdyt ani nevedi podle ceho vybirat a jak to muze byt nebezpecne. Potom si to holky shani mezi sebou bez jaternich a jinych testu. Ja mam dva syny. Jednomu 14 a nejak o tom vi snad vic nez ja 😀

veronicka89
27. únor 2015

Ja si myslim ze pokud dcera - dospiva- mela by si to uz trosku resit sama ne?

Jako samozrejme doma se o tom bavit, rikat si moznosti byt otevrena a vsechno ....

Ale mysli ze kdyz si holka na diskotece umi objednat drink-umi si i na gyndu zavolat a i si tam zajit 🙂

Ja sla v 15 - sama - rada - hrde

O tom co si nyni o hormonalni antikoncepci myslim je druha vec (ale to nebyla otazka )

veronicka89
27. únor 2015

@aaababy - jako to ze je antikoncepce svinstvo nejvetsi vime- ale bohuzel mi to v tech 15--16 atd pripada jako nejbezpecnejsi metoda proti poceti....

A jak rikam v 15 pokud chci mit sex a jsem na internetu jako doma( coz 15-lete jsou )
Si dokazu najit recenze, zkusenosti, clanky lekaru, nikzkohormonalni antikoncepci atd atd

V cem ty vic pomuzes nez internet? + lekar ?

mishell56
10. kvě 2015

@lenkaef maminka teprve budu, ale my jsme měli s mamkou dohodu, že když přijdu o panenství tak mě objedná na gynekologii před tím mi dělala proslovy jak a co a měli jme báječný vztah takže jsem jí to pak zavolala, ona mě objednala a já si jela pro HA 🙂

junkka
10. kvě 2015

Tak já si teda antikoncepci řešila sama, nejdřív kondomy a pote asi v 17ti jsem si šla pro HA. Mamka se jen opatrně zeptala, asi po pul roce chození s mým ted už manželem, jestli se chráníme a já na to něco jako: paneboze mami, to je snad jasný, ne? 😀 Myslím ze dnešní holky o tom ví mnohdy víc než my. Toho bych se nebála. 🙂 Ale zeptat se je urcite dobra věc, jestli třeba nechce poradit nebo tak 🙂

brokovich
10. kvě 2015

Taky teprve budu matka, ale když vezmu svoji zkušenost, tak já volila HA, protože jsem měla, no, jak to říct, obavy ze ztrapnění s aplikací kondomu. Takže jsem používala HA. Naštěstí ne moc dlouho, protože mi ji pak gyndař zakázal a můj tehdejší přítel měl pochopení. Ale červená jsem byla až na prd...., když šlo o první pokusy... 😀 Samozřejmě po x letech jsem moudřejší a nikdy bych HA nechtěla. Myslím, že mladí mají strach z kondomu, protože je to prostě divný, gumový a tisíc návodů tě nepřipraví na tu situaci. Nevím, ale přijde mi to tak. Mluvím teda o holkách. No, takže pak vezmou HA, a taky, pokud jsou hodně aktivní, tak je to prostě levnější, co si budem říkat. Takže čím dříve tím lépe, pokud to vztah matka-dcera nebo otec-dcera umožňuje. 🙂

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
brokovich
21. kvě 2015

@sarihy Tak ono s tím pak taky souvisí i "proškolení" o sexuálně přenosných chorobách. Toho se mi dostalo ve škole v takovém množství, že se divim, že jsem to kdy bez kondomu vůbec dělala... 😀 Ehm - pardon za tu otevřenost.🙂

andelka
21. kvě 2015

Tak já jsem se o antikoncepci dověděla ani nevím jak,asi z časopisů a ze školy,to ještě na ZŠ,takže před 15 rokem. Na SŠ už se to probiralo více, mezi holkama,kondom znal kazdej, během prvních dvou ročníků se holkam dost zlepšila pleť 😅 osobně mi mamka připomněla nutnost antikoncepce,tehdy frcela HA,o negativech se nemluvilo,v době,kdy jsem se jí svěřila že s někým chodim,a bylo nám oběma 18, takže bylo jasné že za ruce se dlouho vodit nebudeme. Ovšem to už jsem měla 6 let cyklus,takže se nezasahovalo do vyvíjejícího se organismu v době,kdy sotva začal fungovat žensky. Kdybych měla dceru,asi bych jí v moc nízkém věku HA ne doporučila. Kondom chrání lépe a nejen proti otěhotnění. Jen je nutné ho vyžadovat.

zmrzlinka
21. kvě 2015

nikdy....je to hnus.... ☹

motina
7. črc 2015

To je těžká otázka - HA dokáže s tělem pěkně zatočit - bohužel je stále jedna z nejlepších ochran :( Rozhodně si však myslím, že čím později se s ní začne tím líp. Přijde mi předčasné mít sex už v 15 hned s prvním klukem na diskotéce - to bude pak asi chyba někde ve výchově

luciasek2015
7. črc 2015

@motina Já jsem teda z těch dívek co začaly už v 15 a jsem za to ráda. S klukem jsem byla 2 roky kamarádka a sex jsme spolu měli 9 měsíců po začátku vztahu a nelituji 🙂 Rozhodně lepší v 15 s klukem kterému na vás záleží než v 18 ti zlitá na diskotéce 🙂 se mnou mamka mluvila otevřeně o všem a antikoncepci mi nechala napsat tři měsíce po 15 narozeninách 🙂

pladik
21. črc 2015

Mno, já brala HA od patnácti a půl. Na gyndě jsem poprvé byla jako panna a teda hnus zážitek a ještě jsem měla starou doktorku aj sestru a oběma se zdálo divné, že holka skoro v šestnácti chce HA - prý za chvíli sem pro to budou chodit 12ti leté holky.... Máti mě tam vzala, jak zjistila, že mám kluka a já poctivě čekala, než začla HA pořádně působit. Ačkoli jsem dnes proti braní tohodle svinstva, tak kondomy taky nejsou zrovna super. Když jsem to po cca jedenácti letech vysadila, chránili jsme se s přítelem kondomem. Jak to dopadlo? Skončila jsem na tabletce "po". Byla to sice veselá příhoda ale zažít znovu bych to nechtěla. To už je lepší přerušovat asi. I když to teda taky není stoprocentní. Každopádně s mladou promluvit co nejdřív. Co vím tak dneska některý holky začínají už ve 13ti. A není výjimkou ani potrat v tomhle věku. Tak hodně štěstí 🙂 a klidné nervy 🙂

shine2015
21. črc 2015

@gepe plánované to máte krásne,ale pochybují,že se vás buď ptát zda ha ano či ne.... 😉 jinak ale taky ha nemám rada, i když chápu třeba že po dobu střední školy nejakou slabou hrát budou,pokud budou mít partnera....

shine2015
21. črc 2015

@veronicka89 souhlas se vsimco jsi napsala.....