Exekuce na účtě a životní minimum

natykl
17. lis 2016

Ahoj.. mám dotaz, snad mi někdo poradí. Mám exekuci na účtě a v pondělí jsem si žádala o vybrání toho živ.minima. To jsem měla nějakých těch 6.000 v běžným zůstatku.. jenže když jsem se teď podívala na účet tak v běžným zůstatku mám 0 a v historii plateb mám -6.000platba na vrub vašeho účtu a tu firmu, které dlužím.. Jak to teď je? Vydají mi to minimum nebo to že si to ta společnost strhla znamená že už mi to nedají? (Příkaz od exekutora byl jiný než to co si strhla ta společnost, tam je vyloženě nnapsané platba na vrub vašeho účtu )

veg
17. lis 2016

@natykl banka tu tvou zadost exekutorum pretlumoci a dvojnasobek minima ti dat musi, teda loni to tak bylo, kamaradce vratili neco pres 6 tisic. zjistila si svou nezabavitelnou castku a nechala si penize posilat postou..

natykl
autor
17. lis 2016

@veg jenže podle všeho to vypadá že banka mi ty peníze někam odeslala, protože v tom běžném zůstatku mám nulu, ale když jsem si v pondělí tu žádost podávala měla jsem tam 6.000.. myslíš že mi to tedy vydají?

nita1984
17. lis 2016

@natykl poslali to tomu exekutorovi. Banka už nic nevyplatí je třeba kontaktovat konrétně exekutora.

blahova_andrea
17. lis 2016

je potřeba opravdu kontaktovat exekutora. jen tedy upozorňuji, že dvojnásobek životního minima z účtu je možné si vybrat jen jednorázově. ne opakovaně každý měsíc. je potřeba si nechávám peníze zasílat na jiný účet, složenkou či přímo na ruku.

natykl
autor
17. lis 2016

@blahova_andrea je potřeba kontaktovat exe? Protože jsem i četla na netu že banka to má s exe vyřešit a že je povinná to vyplatit

nita1984
17. lis 2016

@natykl Upřímně, banka to podle mě fakt nevyřeší. Ona by Ti to vyplatila, pokud by tam ty peníze jstě byly. Tím, že kontaktuješ exekutora, nic nezkazíš. Ten Ti řekne nejlépe

natykl
autor
17. lis 2016

@nita1984 toho se snažím už kontaktovat týden, bez výsledků bohužel

nita1984
17. lis 2016

@natykl telefon, mail, doporučený dopis.... v tomto pořadí bych to zkusila já. Banky podle mého nemůže vyplatit něco, co nemá.

veg
17. lis 2016

@natykl my kamosce je strhly, a to rovnou pres 20000, a za par dni od zadosti ji prisel dvojnasobek zivotniho minima zpatky. je to vazne vec banky..

blahova_andrea
17. lis 2016

@natykl no tak základem je vždy komunikace s exekutorem. je jedno jestli kvůli účtu nebo něčemu jinému! pokud už je na někoho exekuce, tak se má zajímat a snažit to řešit přímo s exekutorem 😉 jinak ty jsi žádost do banky podala, tak asi nezbývá než čekat. moc nechápu ani ten základní příspěvek. pokud je účet obstavený, tak z něj nemohou peníze odejít nikam jinam než exekutorovi. jak by mohly peníze odejít oprávněnému? to by jsi musela sama zadat příkaz k platbě 😕 😨 nevím teda u jakého exekutora to máš, ale nějak se mi nezdá, že se by se nedal týden kontaktovat.

veg
17. lis 2016

@natykl bylo to u csob, ale rekla bych, ze to tak je u vsech bank. jinak s exekutorem je samozrejme lepsi mluvit nez nemluvit, ale konkretne s timhle ti on asi nepomuze, bez narizeni ti penize zpatky jen tak neposle, z dobry vule urcite ne.

natykl
autor
17. lis 2016

@veg jenže ono to na tom účtu vypadá jako by té společnosti poslal někdo peníze za mě, je tam číslo účtu společnosti, var.symbol atd.. a ta částka kterou jsem měla v tom běžném zůstatku už tam není a je odectená, snad mi to daji :(

veg
17. lis 2016

@natykl ta spolecnost si prece jen tak neco strhnout nemuze, musi mit nejaky prikaz. A pokud si ho nedala ty, tak kdo?
a tu exekuci tam mas cerstvou? to zivotni minimum nevim jestli neni jen jednorazove, ma kamaradka ho vybrala jen jednou, a pak si nechala vsechno posilat postovni poukazkou, protoze mela na ucte skrz tu exekuci jeste minus x tisic..

nita1984
17. lis 2016

@veg dá se vybrat dvojnásobek životního minima jednou. Vícekrát to nejde

blahova_andrea
18. lis 2016

@natykl no za tebe to nikdo poslat nemůže. ani ty sama po vydání exekučního příkazu na účet s ním nemůžeš disponovat 😕 pokud jsi dluh nezaplatila přímo oprávněnému do vydání exekučního příkazu, tak pak už to neplatíš přímo jemu, ale jde to vše přes exekutora. pokud byl vydán exekuční příkaz a banka potom poslala peníze jinam, tak je to její průšvih a musí to napravit
@veg to vyplacení žm je jednorázové, máš pravdu 😉

henky88
18. lis 2016

S největší pravděpodobností je to tak, že banka dostala od exekutora příkaz, aby pohledávku majitele na účtu (tj. de facto zůstatek účtu) převedla přímo na účet oprávněného. Proto je na účtu vidět přímo, kam ty peníze odešly.

blahova_andrea
18. lis 2016

@henky88 a to je nějaká novinka, že by to šlo? pokud vím, tak exekutor stahuje peníze k sobě a poté je posílá dále. ale je fakt, že posledních několik novel exekučního řádu ke mě nedorazilo 😅

henlow
18. lis 2016

@blahova_andrea takova novela neprobehla

marunka84
28. lis 2016
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

toto je hrozný boj - často si s těmi exekutory člověk přepinkává konverzaci bez větších výsledků :/ zkuste se raději poradit s odborníkem. Mohu vám poradit poradnu zdarma http://konzultum.cz/#!/reseni-dluhu

sferaff
Odpověď byla odstraněná
Zobraz