Exekuce, řešili jste ji? Jak to probíhá?

emma2010
15. črc 2012

Milé maminky, omlouvám se za asi nepříjemnou otázku, ale mému příteli vypadl kostlivec ze skříně - pravděpodobná exekuce, pokud se nedohodne na splátkovém kalendáři. Proto se chci zeptat zda-li řešila některá z vás exekuci. Jak to probíhá ? Co vše může exekutor vzít, a co ne? Může vzít věci, které používá dítě? Může nám kvůli exekuci odebrat sociální odbor dítě? Děkuji za vaše odpověďi.

mitote
15. črc 2012

idealne si vzit advokata... i kdyby doslo na exekuci, ten ma jeste nejakou sanci se s exekutorem dohodnout... jinak exekutor nesmi vzit veci osobni potreby... takze vam necha max tak obleceni a zakaldni potreby, ale televize, radia, mikrovlnka, atd atd atd to vse pujde, plus samozrejme nemovitosti, ktere vlastnite. Rikam, vzit si HNED advokata a necekat, az bude pozde

pejtho
16. črc 2012

Záleží, zda jste schopni alespoň nějakou částí dluh splácet. Většinou se uvaluje exekuce na bankovní účty, kam vám chodí výplata. Pokud je přítel někde zaměstnán, měla by exekuce dorazit k němu do práce, kde mu budou určitou částku rovnou strhávat ze mzdy.
Pokud zaměstnán není, musí si právě domluvit sám splátkový kalendář. Pokud by ani tak nesplácel, tak dojde právě na obestavění bankovních účtu a nechají vám pouze životní minimum. Nicméně si nejsem jistá, jak by to bylo s vámi, když nejste manželé, ale máte společné vyživované dítě a sdílíte domácnost...to bych se poradila jinde.
Dítě vám sociální odbor kvůli exekuci nevezme-to je pak až ta poslední možnost, ale to už jsou opravdu extrémy a není to ani tak na základě exekuce, jako třeba na životních podmínkách.
Co se týče advokáta, tak s tím bych byla opatrná. Záleží na jakou částku exekuce je, ale advokát si vezme plno peněz za své služby a nakonec by jste se možná byli schopni na splátkách apod domluvit sami. K tomu odbornou pomoc ani nebudete potřebovat. Důležité je, neotáčet se k tomu zády, problém řešit okamžitě a domluvené podmínky plnit.

ange_de_la_morte
16. črc 2012

Důležité teď rozhodně je začit situaci řešit, zjistit komu přítel dluží, kolik, a snažit se vyjednat co nejlepší splátkové podmínky, pokud vám exekucí hrozí ale ještě nejse v exekučním řízení obvykle není problém se domluvit na splátkovém kalendáři, jak už bylo zmíněno výše, jeli přítel zaměstnán bude se mu to strhávat přímo z výplaty, popřípadě bude mít obtavený účet a bude se to strhávat hned z ůčtu. Čím dříve se pokusíte s vymahačskou firmou jednat tím lépe. Při samotném exekučním řízení nejdříve dostanete konečnou výši části, kterou musíte například do 14 dnů zaplatit ( najednout celou částku) nebo dojde k exekučnímu vymáhání. Pokud je to jen trochu možné pokuste se peníze sehnat, například prodejem zahradní chaty apod. , důležité tento případný prodej uskutečnit ještě před samotným obstavením majetku pak je to velmi koplikované protože zastavěný majetek není možné prodat. K tomu co exekutor bere, nejčasteji to bývá nejdříve auto ( pokud je však psané na tebe nikdo ti ho vzít nemůže pokud jeste manželé), s bydlením je to horší, pokud máte stejné trvalé bydliště je problém dokazovat co je tvoje a co přítele. Ale některé věci ( elektronika apod.) se dá zachránit pokud máš fakturu na koupi na své jméno ( například si spotřebiče objednávala přes internet na své jméno) - pak by tyto věci exekutor neměl právo vzít.
Co se týče odebrání dítěte sociálkou tak samotná exekucí není důvodem odebrání dítěte, může však dojít k šetření sociálky zda má dítě vhodné podmínky k životu, pokud bude vše vpohodě tak o dítě rozhodně přijít nemůžete. Držím palce ať tuto komplikovanou situaci co nejlépe vyřešíte

zlatickamoje
17. zář 2013

holky mam dotaz:mamce prislo pred 14 dnema prikaz k exekuci 10 let nezije s mym otcem jsou rozvedeny teprve rok soud mel dost sacu.ted prisel exekucni prikaz aniz by mamku predtim nejak kontaktovaly zadny dopis zadny telefonam okamzite sla za pravnikem aby se to resilo mamka je na materske nabizela ze polozi hned 20tis a mesicne bude davat 5tic posilal to i advokat mamka ale exekutor na to vubec nereaguje nereaguje vubec na nic ani na zadnou domluvi jen to ze do patku prijde ale zitra je streda a ani jeste nedal vedet presne kdy.je mozne toto nejak napadnout ze exe nereaguje?vecne mu mamka vola advokatka take a max odpoved ze na dopis apod odpovi a stale nic a nemate nekdo zkusenost s exekutorem ladislav pavlis ???? dekuji moc

kamulin
15. led 2014

Já jsem exekuci řešila loni s kamarádkou, jejíž manžel měl problémy s pitím a namísto placení účtů veškeré peníze propil. V tomto směru byl velmi důmyslný, pokaždé, když přišlo nějaké upozornění na neuhrazené účty, pečlivě je uschoval nebo vyhodil, aby to kamarádka nezjistila. Ona tak neměla vůbec tušení, že se něco děje (kromě toho, že chodil domů často velmi opilý). Snažila se mu ještě v té situaci pomoci a hledala kliniku na léčbu závislosti na alkoholu. Jenže když byl manžel na léčení, domů jí přišlo upozornění, že na ně byla vypsána exekuce. Kamarádka z toho byla tehdy úplně na dně, ačkoli původně chtěla svému manželovi v léčbě pomoci a nad rozvodem ani neuvažovala, po tomhle ihned o rozvod zažádala, protože jí, což chápu, zděsilo, že manžel takhle ohrozil jí i děti. Vím, že jsme tenkrát společně hledali nějaké řešení, ale já sama jsem jí půjčit nemohla a její maminka je v sanatoriu a sama peníze nemá. Zkoušela se tenkrát s bankou domluvit na snížení splátek, ale vzhledem k tomu, že na několik jejich výzev nereagovali (protože je manžel zamlčel), bylo už pozdě. Nakonec uzavřela smlouvu s j reality na nějakou americkou hypotéku. Nejsem si pořád úplně přesně jistá, oč se vlastně jedná, ale z toho, co jsem pochopila, tak za ní ta společnost zaplatila tu exekuci a ona teď splácí jim. Co se týče dětí, tak ty jí nevzali, koneckonců ani nic jiného, jelikož to takhle vyřešila včas, ale jestli mají právo na odebrání dětí, tak to nevím :/

blahova_andrea
15. led 2014

dost záleží na tom, jestli máte dluh stále u "někoho" a nebo zda už je postoupen exekutorovi k vymáhání. exekutor obvykle přistoupí na splátkový kalendář jen v případě, že bude dluh uhrazen v plné výši včetně nákladů do půl roku. takže splácet třeba milion po stokoruně prostě nelze.
pokud vám už byla doručena výzva od exekutora k uhrazení dluhu, tak už si o vás pomalu zjišťuje úplně vše...tedy o příteli. veškerý jeho majetek, účty, úspory, nemovitosti, zaměstnání...vše lze postihnout. každý exekutor má ale trošku jiné postupy v rámci daných zákonů a exekučního řádu.
jak už tu holky psaly, tak vám nechá věci osobní potřeby. často bývá nejprve jen soupis věcí, které zůstanou olepené na místě a až pokud se dál nic neděje, tak se přistupuje k jejich zabavení. pokud máte dítě, tak vám musí nechat pračku, ledničku, ale jinak všechna elektronika, starožitnosti a vše na co nemáš doklad, že je tvoje a ne jeho bude sepsáno. dítě vám určitě jen tak nikdo nesebere. to není tak snadné.

speedygon
24. bře 2014

A také NESMÍ exekutor sebrat PC, jelikož tam mohou být citlivé osobní údaje....nevím, jak je to s elektronikou pro dítko(chůvičky, monitor dechu)....

enalga
19. kvě 2014

Ahoj, taky mám exekuci díky bývalému muži - počkali si až budu chodit do práce a splátky mi strhávají ze mzdy. Co se týče prodeje movitého majetku, k tomu přistoupí až po té, co nejsou hrazeny pravidelné splátky, které jste si dohodli s exekutorem. Je lepší se vyrovnat mimosoudně. Jinak exekutor ti nesmí odejmout věci, které používáš denně a ani tak věci pro děti. Ale jak říkám, je lepší se mimosoudně dohodnout, většinou ti přistoupí na splátkový kalendář, kdy si sama určíš výši splátky

stopobezite
24. čer 2015

Chtěla bych obnovit téma- manželovi přišla exekuce. Ze jsem dostala hysterak a šíleně jsme se pohádali, to řešit nechci. Ale zajímá mě, co bude následovat. Pokud ty peníze neseženeme, co bude dál. Na katastru nemovitostí už máme ba barák exekuci a strhli celou částku z mého účtu. Protože to JE dost peněz a já je rám neměla, tak jsem v mínusu a účet nemůžu používat. Mateřskou jsem bleskově prepsala na účet k e tchyni. Manžel JE osvč a teď ty prachy dohromady celé nedáme. Co teď? Zavolat exekutorovi a domluvit nějaké placení po částech??? Půjde to vůbec? Seberou nám barák? Netuším absolutně, co bude následovat a mám šílený strach. Poradi někdo

heduska82
24. čer 2015

Nejlepsi je si castku pujcit u pribuznych, alespon na zaplaceni samotneho dluhu, aby uz nestoupalo penale. A pak splatkami penale splatit, ale je otazka, o jake castce se tady bavime. Ale hlavne je treba s nimi komunikovat a snazit se domluvit, ne delat mrtveho brouka. To veci jeste vic uskodi.

tomanek1
19. zář 2022