Hypotéka cca 2 miliony, na co si dát pozor?

medved09
29. led 2017

Dobrý den, maminky. Ráda bych požádala o rady a tipy na co si dát pozor. Naskytla se nám možnost zakoupit nemovitost - ale hotovostí nedisponujeme. Tedy ne takovou, aby stála za řeč 🙂 Budeme tedy pravděpodobně řešit hypotékou. Nemáme ale téměř přehled - na co si dát pozor? Jak jste řešili Vy? Úskalí? Budu moc ráda za tipy a rady. Bude to cca 2 mil. Příští týden máme schůzku v naší bance, kde by nám měli nastínit nějakou nabídku. Máte někdo zkušenost, že Vám jinde (tedy jinde, než je Vaše vlastní banka, kde máte oba partneři účty) dali výhodnější podmínky? Jsme oba zaměstnaní, příjem stálý, jiné půjčky nemáme, tedy z tohoto pohledu asi potíž nebude... Moc děkuji!!!

hanka858
3. dub 2017

Ahoj 🙂
Chtěla bych se zeptat ohledně hypotéky..Teď prodáváme vlastní byt a chceme stavět baracek..Ale protože už nedávají 100% hypo...tak ten byt prodame a nez se baracek postavi budem bydlet u rodicu od pritele..jinak do teď s penězi vychází dobre..ted jde o to..Máme 2 děti..Přítel je podnikatel a vydělá tak 56 000kc měsíčně...Platí si sociální i zdravotní a teď bude platit tak kolem 50 000kč daně..Já jsem na mateřské a nikde jsem nepracovala protože na první řidičák jsem šla rovnou ze školy.. hypoteku chcem tak 2 500 000-3 000 000kč. Myslíte že je to reálné a doporučili by jste nějakou banku? Děkuji

soyevita
3. dub 2017

@hanka858 Reálné je to určitě🙂

marion2017
4. dub 2017

@hanka858 56tis čistého nebo hrubého? Je OSVČ nebo má firmu. Jak dlouho jste na MD? Kolik bude celkový rozpočet a kolik vlastních zdrojů? ..

hanka858
4. dub 2017

@marion2017 56tis čistého,je OSVČ..Já jsem na MD necelých 6 let ...Teď půjdu pracovat..Rozpočet je 3 500 000 Kč ,budem mít svých tak kolem 800 000kc 🙂

marion2017
5. dub 2017

@hanka858 od 1.12 je nový spotřebitelský zákon, který stěžuje získání hypo, respektive snižuje výši půjčených peněz. Započítává se příjem obou manželů, tvůj tedy teď 0, další půjčky a minimum na každého člena. Takže, doporučuji ti, aby sis nezávazné nechala v bance vyhotovit nabidku dle doloženého DP. Další věc je hodnota kupovane nemovitosti, protože můžete kupovat za 3,5, ale odhad muže byt na 2,7, tj. 270 bude chybět. od 1.4. Půjčují banky tuším do 90%hodnoty nemovitosti, tj. Musí byt 10%VZ, kdyby teda byla hodnota 3,5 tak to stačí, kdyby 2,5, tak chybí 450 tis.a ještě mají limit na ty 90tky, takže až ho vyčerpají, tak poskytnou méně. Jsem laik, ale takto to chápu. PS: nesmíte mít záznam v registru...