Hypotéka. Máte zkušenost? Chci koupit byt

ipuska
13. srp 2008

Ahoj, nemáte některá zkušenosti z některou z hypoték? Potřebuju poradit, chtěla bych koupit byt. Děkuji

kristi
13. srp 2008

myslim,ze tak kazda druha z nas urcite zkusenost ma.....co potrebujes vedet?

ipuska
autor
13. srp 2008

No třeba, jaká je tak nejlepší, když bych si chtěla vzít tak 600000 tis. a budu to platit sama s čistým příjmem 13000 na dobu 30 let. Já tomu moc nerozumím, právě proto píšu.....

kristi
13. srp 2008

zkus zajit treba do sve banky, u ktere mas ucet. Doporucuji nejdelsi fixaci, uroky pujdou jeste nahoru. My mame u Hypotecky s spokojenost

ipuska
autor
13. srp 2008

a co je to ta fixace? Já jsem fakt blbá a nerozumím tomu

ipuska
autor
13. srp 2008

Já účet ještě nemám, máme ho s manžou společný, teda spíš je jeho 😒

kristi
13. srp 2008

fixace je pevny urok na urcitou dobu, my mame na 5 let. V te dobe ti urok zvysit nemuzou. Azti skonci fixace, muzou ti urok a timi splatky zvysit, dle momentalni situace na bank. trhu.

no, tak si nekam zajdi a poptej se

ipuska
autor
13. srp 2008

jestli mi ho vůbec dají, byty drahý a peněz málo ☹ . Jinak děkuji

kristi
13. srp 2008

a proc nebudete zadat s manzelem spolecne???

berunka
13. srp 2008

ipuska: pokud budes zadat o hypoteku i kdyz sama na sebe myslim,ze budou posuzovat i tveho manzela,protoze v manzelstvi mate spolecne jmeni manzelu a vsechny dluhy mate tudiz spolecne.zkus se podivat na modroustrechu. staci se nahore prepnout.tyka se to bydleni a treba tam najdes podrobnejsi diskusi o hypotekach 😉 drzim palecky a preji hodne uspechu

ipuska
autor
13. srp 2008

protože to vypadá u nás na rozvod.................... ☹

kristi
13. srp 2008

aha, promin.... ☹ no, kazdopadne pokud je to tak, tak zadat budes sama. Byt tebou jdu do banky co nejdrive, podminky budou cim dal tvrdsi.

ipuska
autor
13. srp 2008

děkuju kristi, už jsem dnes volala do GE, na zelenou linku a zítra mi budou volat tak uvidíme

kristi
13. srp 2008

tak preju, at to dobre dopadne 😉

dadous
13. srp 2008

ipuska:pokud nemas deti tak se stvym prijmem v poho vejdes, ale dokud jste manzele tak v tom tvuj manza urcite musi figurovat 😉

ipuska
autor
13. srp 2008

Děti nemáme, měli jsme jít za měsíc na IVF ☹ . Proč v tom musí figurovat manžel?

dadous
13. srp 2008

no protoze mate spolecny majetk takze budou posuzovat i spolecne prijmy 😒

ipuska
autor
13. srp 2008

NO JO JENŽE O JE PODNIKATEL A TUDÍŽ MÁ TY NEJMENŠÍ PŘÍJMY

natalien
13. srp 2008

my měli fixaci na 1 rok a včrera mi přišel dopis, že se nám to opět zvedá, po dvou letech od podpisu nám se nám to zvedlo o 1300,- 😝 O hypo jsem žádala sama, právě kvůli posouzení příjmů a následných výdajů nás obou. Měsíc před svatbou. Máme u ČS.

dadous
13. srp 2008

ale porad vas budou posuzovat jako společnou domacnost. pokud se opravdu rozvedete tak to budeš muset řešit až po rozvodu. taky zaleži jestli mate nějake pujčky. 😒

dadous
13. srp 2008

ipu:a važně to je na rozvod?koukam že se snažite otěhotnět? 🙂

kristi
14. srp 2008

natalien, my si prozirave dali na 5 let a jsem rada, na nasi splatce by to delalo strasne moc

dadous
14. srp 2008

Taky mame urok na pět let a jsem zvědava o kolik se na to pak zvedne, mam z toho malinko hruzu 😒