Insolvence, jak to vlastně chodí?

tripisek
29. led 2016

Ahoj vsichni, mam dotaz. Jsem na materske a chci zadat soudne o insolvenci (bankrot). Jak to vlastne chodi? Kolik penez mi soud musi nechat, kdyz pak budu na Rodicovske? Bude se brat v potaz, ze ziju s pritelem a jeho prijmy? Mam tolik otazek jak to cele probiha a kolik se plati za sepsani toho papiru k soudu. Taky nekdo psal, ze nebudu moct mit ucet, sporeni a pausal, je to tak? Dekuji

cattus
29. led 2016

Zalezi na vysi celkoveho dluhu. Na netu se da najit kalkulacka, kde si spocitas na zaklade sveho prijmu kolik by ti strhavali do existencniho minima (me to z materske cca 12tis zaklad spocitalo po narozeni mimi cca 9200 zustatek) a zaroven ti to vyhodnoti jestli tak budes schopna splatit 30% behem 5let.
S rodicovskou je to horsi protoze tam ty penize jsou smesne, ale da se to resit tzv. darovaci smlouvou kdy se nekdo zavaze platit ti mesicne dar - idealne ve vysi splatky. To ze zijes s pritelem se v potaz nebere pouze pokud byste byli manzele pak by to na nej mohlo mit dopad kvuli SJM. Ve chvili kdy jsi v bankrotu MUZES mit ucet i pausal ale sporeni nejspis ne, protoze bys pak kvuli tomu nemuselamit na splatky.
Jak to cele probiha ti prrsne nereknu protoze se na to sama teprve chystam ale urcite si musis dat dohromady co nejpresnejsi seznam veritelu vcetne dluznych castek a svuj prijem vcetne veskereho moviteho i nemoviteho majetku, jehoz prodejrm by slo snizit dluh.
Za sepsani se podle pracnosti pry plati od 3 do xx tisic. Zalezi pry kolik dokumentu se musi dohledavat a doplnovat a jaka je castka insolvence atd.
Zkus na FB skupinu exekuce .. tam jsou lide kteri si tim prosli i taci kteri ti dokazou odpovedet na prime otazky i detailneji.
Moji informaci ber jen jako orientacni,cerpam castecne ze sve zkusenosti a z toho co jsem si poruznu precetla. Takze to neni nijak extra podlozene.
Drzim palce at ti to vyjde...

tripisek
autor
29. led 2016

@cattus moc dekuju

bibinka2208
29. únor 2016

Me by teda jeste zajimalo kdyz uz v insolvenci jsem jak je to s porodnym? Jaka castka se zapocitava ta pred odeslanim splatky nebo ta po splatce ? Zustava nam zivotni minimum. Mame s manzelem spolecny bankrot a ja jsem ted na PN a zajimalo by me jestli mam narok na porodne. Pokud by se pocital prumer platu za rok 2015 pred splatkou tak vim ze narok nemam. Ale vubec nevim jak to funguje s tou insolvenci. Diky za rady 🙂 @cattus

cattus
29. únor 2016

@bibinka2208 pocita se to z cisteho prijmu.. zadne srazky nikoho nezajimaji.. a na porodne je potreba dolozit plat za ctvtleti predchazejici narozeni ditete. Jirik je v unoru a dokladali jsme posledni ctvrtleti roku 2015.
Je to hnus ale je to bohuzel tak.. stejne jako s exekuci nemas narok automaticky na prispevek na bydleni a dalsi davky i presto ze ve skutecnosti treba na ten najem ti ani nezbyva. Me na ucet posilali cca 7200-7500. Najem platim 6000. Jenze protoze nejsem v najmu ale podnajmu a nemam zde tudis hlaseny trvaly pobyt nemam narok ani na prispevek na bydleni i presto ze ze zakona bych narok mela protoze orientacne narok na prispevek ma kazdy jehoz naklady na najem delaji vic jak 1/3 cisteho prijmu.

bibinka2208
1. bře 2016

@cattus dite budu mit prvni a jsem na PN to znamena ze budu doklafat prijem za posledni 3mesice to znamena ze mi budou zapocitavat nemocenakou a jeden mesic matersk

cattus
1. bře 2016

@bibinka2208 dokladas posledni ctvrtleti pred narozenim. U me napr. Jirik je narozeny v unoru. Dokladali jsme rijen listopad prosinec. Proste predchazejici kvartal.
My taky nedosahnem. Ja si zrovna vybirala dovolenou a partnerovi proplatili prescasy.. takze z ty nasi usudleny vyplaty mame najednou kralovsky prijem.

bibinka2208
1. bře 2016

Tak me tedy budou zapocitavat jen nemocenakou duben kveten a cerven + manzeluv plat ... Tak uvidime 🙂

bibinka2208
1. bře 2016

A dekuji moc 🙂

radka920
6. srp 2017

Ahoj holky.Mám dva roky insolvenci.Nyní to vypadá že budu bez práce a chci se zeptat zda máte někdo zkušenost s dohodou o provedení práce,či polovičním uvazkem v této situaci.jinak mám darovací smlouvu která pokryje celou splátku.Díky za odpověď Radka

cattus
6. srp 2017

@radka920 podle me, pokud mas darovaci smlouvu, ktera pokryva celou castku, tak sw nic zasadniho nedeje, jen soudu nahlasis zmenu zamestnani. Dulezite je, abys splnila, co ti soud ulozil.