Insolvence s relativně nízkou dlužnou částkou

handulinda
12. říj 2013

Ahoj, máte někdo zkušenosti s insolvenci s relativne nízkou dlužnou částkou? cca 200 000...

anchapancha
12. říj 2013

Osobně nemám, ale není mi hlavně moc jasné, jak to myslíš. nemyslíš spíš osobní bankrot?

handulinda
autor
12. říj 2013

insolvence a osobní bankrot je to samé..teda podle toho co jsem četla na netu..

nonnni
13. říj 2013

@handulinda tak ono to vypada spis, ze nezalezi na vysi castky, jako z kolika zdroju prameni...treba toto poradi vic...

http://www.penize.cz/osobni-bankrot/237879-bank...

sarkad2856
13. říj 2013

@handulinda Ahoj,co vím tak jde již od 80 000 kč,ale moc neporadím,protože opravdu nevím.My řešily s bývalým přítelem tehda 850 000 kč.Záleží i na celkovém postavení,majetek atd ... Jinak během měsíce mu to přkleply od soudu

anchapancha
13. říj 2013

@handulinda Insolvence je obecně neschopnost splácet závazky (dluhy). Osobní bankrot je něco, co musí schválit soud atd. (to jen pro upřesnění 🙂 ).

handulinda
autor
13. říj 2013

Když mě jde spis o to ze kdyz přítel dluží relativne takhle málo jestli mu taky nechají jen to nezabavitelne minimum..Nebo jestli je mozne ze by mu to udelali na 5let po tech cca 5000...Kdyby mi nechali jen to minimum tak se muzem jit past, pak by pro nas bylo vyhodnější vzit si pujcu a zaplatit vse najednou..Bohužel se do exekucí dostal a z po tom co jsem otehotnela, jinak bychom počkali..Nebo spis exekutoři se ozvali☹

katie82
13. říj 2013

Insolvenci (a to jak firem, tak i "osobní bankroty") řeší vždy soud. Je tam podmínka uhradit sice min. 30% závazků, ale obávám se, že pokud je schopen uhradit během těch 5 let celou dlužnou částku, tak mu to soud rozpočítá tak, aby ji uhradil (jestli ale dobře počítám, tak na těch 5 let by to měl kolem částky 3300,-), ale těžko říct, jak to soud schválí... osobní zkušenost nemám, jen jsme měli insolvenční právo ve škole, ale u těch osobních bankrotů jsme tolik dopodrobna nešli. Možná se zkusit zeptat v nějaké občanské poradně. Ty tohle myslím pomáhají zdarma řešit. A měly by být snad skoro v každém městě, si myslím.

handulinda
autor
13. říj 2013

@katie82 No my víme ze ho nechají zaplatit vse to nam nevadí..Nám jde spis o to jestli se ta castka necha natahnout na 5 let nebo proste bude platit cca 8mesice a ma to za dva roky zaplaceny..Protoze to bysme nedali..Nad poradnou uz jsme ppremysleli, jeste pujdem k pravnikovi, ale hledam dalsi informace..

j.a.n.i
13. říj 2013

@handulinda Nechají mu jen nezabavitelné minimum.

glimmer
13. říj 2013

@handulinda já mám zkušenosti s insolvencí. Soud Vám nechá jen tu nezabavitelnou čásrku, ta je závislá na tom kolik máte dětí. Pokud jste manželé, tak musíte jít oba do insolvence. My řešili závazky necelý milion, a soud nám nechává skoro 23 tis./měsíc. Pokud chceš info napiš do IP.