Jaký je Váš názor na Home Credit?

missymici
6. bře 2013

Zdravím všechny ....
Chtěla bych vědet jaky je váš názor,nebo spíš zkušenost s půjčkou od Home Creditu?

Děkuji

stepankakajerova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laurital
5. lis 2013

Já bych ty nebankovky zase tak moc neodsuzovala.Kdo si od nich půjčuje?Ti, kteří mají problematickou platební morálku, nemají stálý příjem atd.Za riziko se holt připlácí a platí to i v případě úroků.
Pokud to někoho tak pohoršuje tak ať si od nebankovek nepůjčuje.Půjčku vám nikdo nedá z dobroty svého srdce a vždy máte možnost si prostudovat podmínky a nabídky nevyužít.

j.a.n.i
5. lis 2013

@laurital Já bych taky nebankovky neodsuzovala, ty lepší (a více kontrolující potenciální klienty) mají mnohdy podmínky a úroky lepší než leckterá banka.

javva
20. lis 2013

No, máme půjčku od jedné nebankovní společnosti a když jsme si vybírali ze seznamu úvěrových společností, Home Credit jsme odmítli kvůli velmi vysoké úrokové sazbě. Raději si taky udělej seznam, porovnej podmínky, poplatky atd.

zanet93
18. pro 2013

Holky přišli Vám peníze po schválení půjčky včas? 🙂

pavelo
1. únor 2014

Na trhu řekněme solidních nebankovek, které půjčují bez ručení nemovitostí jsou dva "velikáni" Cetelem (skupina BNP Paribas - největší evropská banka) a HomeCredit (skupina PPF - stejně jako Airbank). Nejedná se o podvodné nebankovky s mikropůjčkami a dělají i konsolidace půjček - doporučuji. Cena peněz může být u těchto dvou nižší než v bance, záleží na šikovnosti vyjednávání. Ovšem podmínky půjčky nemusí splnit každý. Rozhodně ne lidé se záznamy v registrech. Doporučuji si vždy zažádat o více peněz než potřebujete a tyto peníze navíc (doporučuji 50-100 tis) mít bokem pro případ nesnází a neutratit je za kraviny (dovolená, auto, spotřební zboží, Vánoce...). Pak můžete v klidu spát i s půjčkou. Záleží také na účelu půjčky. Pokud Vám jako podnikateli přinese další peníze - například profinancování nové zakázky, pak je to v pořádku, pokud jsi půjčujete na Vánoce nebo dovolenou a jiné nesmysly, jste hloupí.

jamilaj
6. bře 2014

Já osobně mohu doporučit konsolidaci půjček, kterou nabízejí. Se samotnou půjčkou zkušenosti nemám. Využili jsme nabídky konsolidace od Home Creditu a skutečně nyní ušetříme cca 1900 Kč měsíčně. Pomohli nám tady: http://pujcka-okamzite.eu/konsolidace-pujcek/

anetkam
15. dub 2014

Není rozdíl mezi spotřebitelským úvěrem v bankovním a nebankovním sektoru, pořád se to řídí stejným zákonem (odstoupení od smlouvy, předčasná splátka apod.) Rozdíl je samozřejmě v tom všem "okolo". Některý společnosti (i banky!) mají nízký sazby a čekají jen na to, až na vás vydělají na poplatcích a pokutách. Nejhorší je, když vám s nevýhodnou nabídkou volá jejich call centrum. Naštěstí se trošku vyznám a vím tak, že když mi volá banka, že mi na kreditce dají splátkový režim (sazba 24 %) namísto bezúročného období, že je to nesmysl.. Jenže, spousta lidí se na to chytne, bohužel.
Pokud jde o půjčování, se Cetelem mám zkušenosti dobré (ano, následný up selling je otravný). Stejně s dalšími společnostmi ze SOLUS (http://www.solus.cz) či Kouzelnou půjčkou (http://www.kouzelnapucjka.cz). Může to znít šíleně, půjčit si na úrok 1500 %, jenže když přítel donese menší výplatu (provize), tak čas od času do další chybí pár tisíc a přeplatit 200 Kč není taková tragédie...

brunetka11
20. kvě 2014

Máme zkušenosti s Cetelem a jsou velmi dobré. Je však potřeba velmi dobře zvážit, zda máte na pravidelné splácení. Pokud máš následně dobrou platební morálku, mohou se přetrhnout, aby člověk jejich služby využíval dál. Poprvé jsme neměli žádné úroky - byla to akce v IKEA. Podruhé snad nějaký elektrospotřebič, který jsme splatili předčasně. Od té doby mi přišly výzvy typu - bezúročné období, snížení úroků o 50 % při výběru hotovosti s karty atd.
Když to pak člověk porovná s nabídkou od banky, jednoznačně jsou nabídky i od nebankovních institucí výhodnější.
Ale základ - musí se jednat o klienty schopných platit své závazky včas.

javva
20. kvě 2014

@zanet93 Přišly nám včas, protože door financial poskytuje pouze hotovostní úvěry. Takže OZ nám to donesl domů další den ráno. Je to v pořádku, protože společnost má rezervu 48 hodin. Nevím, jestli bych riskovala s variantou posíláním peněz na účet...

jitule28
26. kvě 2014

Home Credit jsem zkousila jednou a přišli mi dost drahý se splátkami. Zkusila bych nebankovní půjčku přes http://nejpujcky.com , tam jsem byla spokojenější s výší splátek

tonyakika
5. čer 2014

@missymici NEBRAT NEBRAT A ZASE NEBRAT,pokud potřebujete finance,vždy je lepší řešení než nebankovní půjčky a kreditky,to je hruza,úrok kolem 38%,neberte prosím,budete další jejich oběť nehledě na to,když pak chcete půjčku doplatit,to je teprve rošambooo

tonyakika
5. čer 2014

@jamilaj vám blahopřeji,výrazné snížení splátek,ale co RPSN?Na to všichni strašně zapomínají ☹

tonyakika
5. čer 2014

@j.a.n.i nebankovky jak pro koho,ale holky REGISTRRRRRRRR,záznam v nebankovním registru to je hrůůůza,jednou si pujčíte a pak už si nikde nepujčíte nikdy minimálně dalších 5-10let a možná vůbec jedině u nebankovek

tonyakika
5. čer 2014

Mě by zajímalo,na co si pujčujete?Jestli menší část,tak snad musíte mít rezervu někde na spořáku a jestli větší,tak se dá řešit jinak a třeba za 6% úrok,neberte spotřebákyyyyyyy ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

asineda
5. čer 2014

My meli kreditku od Cetelemu, pravidelne jsme splaceli a po 3 mesicich jsme zaplatili vsechno. Byla to otrava porad sledovat co a jak..Nikdy bych si uz nepujcila.🙂

j.a.n.i
5. čer 2014

@tonyakika Co je to za blbost, že si člověk jednou půjčí a už nikde... pokud půjčku splácí, tak mu naopak jinde rádi půjčí, protože v registru vidí dobrou platební historii...
A je snad každého věc na co si půjčuje, pokud je schopen to splácet, tak co je komu do toho, kolik přeplatí na úrokách.

tonyakika
5. čer 2014

@j.a.n.i já měla namysli třeba do budoucna účelový úvěr třeba na rekonstrukci,nebo hypotéku na koupě nemovitosti 🙂 nejde o úroky ale vubec o nebankovní půjčky.Nikdo neví co mu ta daní instituce dá do registrru.Setkala jsem se dokonce i s problemem,kdy spořitelna nechala klientovi zacpaný registr i přesto že měl vše řádně splaceno,ten to zjistil až když chtěl rekonstruovat a zamítli mu to kvuli registru ( spořitelna ),oni ho na požádání vymažou ale tím si oddálil rekonstrukci,výmaz 3-5měsíců a zamítnutá žádost další 3měsíce :(

barinkas
5. čer 2014

@missymici ahoj, já dělala 2 roky pro Cetelem, zhruba stejná firma. Pokud vše přečteš a budeš splácet jak máš, nic Ti nehrozí. Jde o to si zjistit, jaké mají půjčky, je toho více, něco méně výhodné, něco více, zda je nutné mít půjčku pojištěnou, ne vždy je to třeba a nechat si vysvětlit, co přesně je pojištěné!!! Určitě na tom vydělávají, to je jasné, ale jako z čeho by jinak žili?? Jsem konkrétně dělala spotřebitelské úvěry, šlo dát často i bez navýšení, ovšem manažeři dost tlačí na lidi, aby se dávali s navýšením, takže opravdu zjisti, co je možné, jaké varianty atd. Zkus jít třeba na pobočku aspoň 2x a nechat si od min. 2 zaměstnanců dát možnosti... Je možné, že ti každý doporučí něco jiného 🙂
Jinak pokud budeš splácet jak máš, dle mě bez problémů, pokud bys měla problém, nenechávej to jen tak, a doporučuji volat klientskou linku, pokud bys třeba neměla na splátku.

I tyhle společnosti ověřují práci, nedají Ti nic jen na občanku.

ivazitna
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bledulka84
24. čer 2014

Vyzkoušela jsem jak Home Credit, tak Cetelem a s oběma celkem spokojenost. Vždycky to ve srovnání s bankou vyšlo líp. Samozřejmě záleží na konkrétní akci, někdy jsou při řádném splácení vrácené celé / půlka úroků. U home creditu je blbé, že to vrací na kreditní kartu, kterou si u nich musíš zřídit, ale je na ní dobrý bonus program a podmínkama není o nic horší, než jiná kreditka. U home creditu funguje i nějaký program "peníze na účet", kdy si telefonicky zavoláš a oni Ti na účet, z kterého splácíš tu kreditku, pošlou peníze, splácí se to potom jako splátky na kreditku, ale je to líp úročené. U Cetelemu jsem kupovala pračku (2 splátky po vánocích nebo něco podobného, takže to bylo bez úroků) a pak něco v Ikei (opět bezúročná vánoční nabídka, ale tam to bylo 10 splátek), ale pak jsem jednou žádala o cca 20 tisíc a nedostala jsem je a chvilku na to mi pak posílali nabídky na půjčky (a ne jednou), to mě tehdá docela vytočilo.
Já tímhle řešila vybavení do nového bytu (před cca rokem a půl), přeci jen, když si člověk vezme hypotéku, tak mu z výplaty nezbyde tolik, aby si to mohl koupit rovnou. Teď už to naštěstí řešit nemusím🙂

javva
30. črc 2014

@zanet93 Měli jsme půjčku od Door Financial, v drtivé většině platí v hotovosti a proto peníze nemohly nepřijít včas.

javva
30. črc 2014

To jsem blbá, odpovídám na totéž dvakrát 😝 Pardon, holky.

prdelinkam
13. srp 2014

Pokud člověk splácí, tak jak má, tak je vše v pořádku. Pokud ne, naskakují sankce, ale to je všude.

svihlovailona
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
netanel
29. srp 2014

já jsem si jednou musela půjčit od Providentu, přeplatila jsem, ale to jsem věděla od začátku... jinak jsem neměla žádný problém, platila jsem včas. Home Credit výjde dráž, mám dojem, ale hlavně se objeví v registru, narozdíl od Providentu.

zuzana_ka
29. srp 2014

@svihlovailona
Jen takovou otázečku, co na tom děti chtějí dělat? Pokud chtějí pouze surfovat na netu a dělat do školy, tak nepotřebují nejnovější dělo za desetitisíce. Stačilo by se mrknout např na bazoš a nějaký levný by se určo našel...
Když už bych využívala půjčku na takovou věc, tak bych se mrkla na nabídku např datart. Tam mají půjčky s nulovým navýšením. Mamka takhle z datártu měla telku 🙂

evulina77
29. srp 2014

@svihlovailona raději si vemte notebook na splátky přímo tam, kde ho budete kupovat. Někdy tam mají akce, že je to na splátky a bez navýšení. Nebo zkuste pár měsíců odkládat peníze jako na splátky a tím na něj šetřit...

aspi
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dorinea
5. dub 2015

Ahoj, homecredit je o ničem. vyzkoušejte některou z moderních půjček, které jsou poměrně bezproblémové. Například zaplo:

http://www.pujckaportal.cz/zaplo-cz-pujcka-rece...

U zaplo máte dokonce první půjčku zdarma, tedy bez úroků, pokud včas splatíte.

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂