Jaký je Váš názor na Home Credit?

missymici
6. bře 2013

Zdravím všechny ....
Chtěla bych vědet jaky je váš názor,nebo spíš zkušenost s půjčkou od Home Creditu?

Děkuji

ageleine
18. dub 2015

Při půjčce 60000 jsme měli s úrokama zaplatit kolem 105000... zloději... raději jsme si půjčku předělali do jiné banky a jsme spokojeni... 😉

axelis
28. dub 2015

Půjčkám se vyhýbáme jako čert kříži

kitzba
30. dub 2015

Velmi rád doporučuji od této společnosti zdrhat co nejdál ,protože mi připomínají ˇSMEJDY. proč U této společnosti jsem si před léty otevřel účet na zakoupení os auta.po letech splácení mi navýšili bez mého souhlasu rámcový úvěr o 30 000 tisíc ,čímž se neúměrně zvedly úroky zústatková dlužná částka,kterou při splacení najednou ,přesahuje úvěrový limit .Na dotazy proč bez mého souhlasu takto postupovali a žádosti návratu původní smlouvy tedy k původnímu limitu,nedokázali půl roku odpovědět.Prostě chování podobné ŠMEJDUM.
kitzba

martinos2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
elinka90
17. čer 2015

Měli jsme Essox i Provident. Oboje jsme vzali v době nějaké akce, takže jsme téměř nic nepřeplatili. Vše jsme platili včas a nebyl jediný problém. Nikdy mě nikdo neotravoval, že jsem něco nezaplatila. Naopak po zaplacení úvěru mi ještě poslali sami od sebe dopis, že dluh byl uhrazen a děkuji za bezproblémové splácení a nabízejí mi opět akce.

marketa11112
14. srp 2015

stavime dům, potrebovali jsme vozejk za auto, ale vycerpali jsme jiz stanoveny limit ( vždy mame něco bokem).na vozejk byla akce a tak jsme home credit vzali - 10 splátek, preplatis 10 %. clovek vi, do ceho jde a vse bylo ok a bez problemu....občas jsem to také sepisovala lidem v praci , v pohode....

lenickamiku
25. srp 2015

Vozík na baáku nesmí chybět. Těch deset procent se dá přežít. Hlavnínm aspektem při výběru půjčky je její výše. Už jsem si půjčovala míň i víc a podle toho se vždycky rozhodnu, jakou půjčku vybrat.

littlecharm
25. srp 2015

Lichva. Není to bankovní instituce. Půjčuje především těm, kterým už ani banka nedá. Je to cesta do pekel a začarovaný kruh, málokdo to doplatí a pak HC s radostí vymáhá.

antihomecredit
12. pro 2015

HomeCredit nikdy!!! Podmínkou pro úvěr byla Premia Karta. Úvěr jsem splatil a kartu následně zrušil protože jsem neslyšel o spolupráci z homecreditem nikdy nic dobrého. A co myslíte..? dnes jsou to dva roky od zrušení karty a přišla mi upomínka, že dlužím 323 Kč za vedení premia karty!!! teď se s nima budu dohadovat a dohledávat 2 roky starou výpověď:(

holubice.petra
13. pro 2015

Pred x lety jsem si pres ne vzala sedacku na 10+1splatka a uplne v pohode po zaplaceni mi poslali jejich kreditni kartu kterou jsem proste jen neaktivovala a vyhodila...obcas poslali nejaky letacek s novou nabidkou a to je vse...nemam s nimi spatnou zkusenost

mavanka
13. pro 2015

Ahoj holky, jen pro info - když si půjčíte 10000 a pak to splácíte 10x1000+1000, tak skutečně přeplatíte 1000 kč, což je 10% z částky, kterou si půjčujete, ale to je úroková sazba cca 20% - nevypadá to tak a splátkové společnosti tohle používají jako dobrý marketingový tah (10% sazba by to byla, kdyby vám společnost půjčila 10000 a vy jí za rok máte vrátit 11000, jenže vy v průběhu roku splácíte, takže průměrně dlužíte necelýc 5 tisíc...banky to počítají takto, i nebankovky by měly - proto je třeba chtít po nich RPSN, to se obvykle někde dole krčí...)

Stejnou fintu používají nebankovky třeba s tím, že úrokovou sazbu uvádějí na měsíc, někde se tam krčí 1,7% p.m. což zní jako skvělá nabídky, ale p.m je měsíční - a roční (p.a.) z toho je 20%.

nebankovky obvykle půjčují kolem 20% a výš, když někde komunikují míň, je třeba se mít na pozoru a pozorně číst a počítat.

(

j.a.n.i
13. pro 2015

@mavanka No a co, že je tam úrok 20%, to mě v tu chvíli vůbec nezajímá, mě zajímá, že celkem zaplatím o 10% víc a pokud je to pro mě OK a danou věc, kterou si na splátky beru chci i za tu o 10% vyšší cenu, tak je z mého pohledu vše v pořádku.

A jinak to, že nebankovky půjčují od 20% výše je kec, třeba Cetelem, což je (neb možná byla, te´d se možná transformuje na banku) půjčuje od nějakých 7% a fakt jsem tento úrok od nich i jednou dostala.

dzogobela
13. pro 2015

Nechci kazat,ale myslimsi,ze pokud to neco clovek nepotrebuje nutne k zivotu,tak kdyz na to nema,tak at si to proste nekupuje... Pokud muze mesicne splacet uver tak si stejne tak muze kazdy mesic tu samou castku ukladat nekde bokem a bez uroku na tu chtenou vec nasetri rychleji...
Urok je jedna vec a RPSN je vec druha,coz se ale nekterym lidem spatne vysvetluje...

j.a.n.i
13. pro 2015

@dzogobela A chápeš, že někdo si raději těch 10% navíc připlatí a díky tomu může danou věc po tu dobu, kdy by na ni šetřil, využívat...

somalicats
13. pro 2015

@j.a.n.i Jenže takhle uvažuje málokdo. Tyhle půjčky jsou cíleny na lidi s nižšími příjmy, u kterých ta finanční gramotnost ve většině případů valná není, a kterým pak často dělá problém danou věc splatit.
Jo, chápu, jak to myslíš, taky jsem párkrát kdysi tyhle firmy (Cetelem i Home Credit) využila, když jsme s manželem zařizovali v našich počátcích byt, příjmy jsme tehdá neměli ještě bůhvíjaké a na některé věci se nám prostě čekat nechtělo - tak jsme se holt smířili s tím, že přeplatíme, ale budeme mít tu dotyčnou věc hned. Teď už si radši našetřím, než bych přeplácela, jenže našetřit momentálně zvládnu za 2-4 měsíce podle hodnoty té konkrétní věci.

dzogobela
13. pro 2015

@j.a.n.i upřímně nechápu... protože to jsou většinou lidi, co maj peněz málo, takže si myslím, že by měli obracet každou korunu a ne zbytečně připlácet minimálně 10 %... Samozřejmě chápu extrémní případy, kdy nějakou věc prostě potřebují a nedá se bez ní moc fungovat, třeba lednička... Ale bohužel většina lidí utrácí za kraviny.

mavanka
13. pro 2015

@j.a.n.i neříkám, že nejsou výjimky, ale že je potřeba dávat pozor, když je ta nabídka extra lákavá u nebankovních společností, ale i jinde...

jinak no a nic 🙂 když jsi s 20% úrokem smířená, je všechno v pořádku, jen stojí za to se zeptat v bance, za kolik by Ti spotřebák dali tam.... prostě počítat... protože i na ledničku Ti v bance půjčí a když Tě vyhodnotí, jako že Ti půjčí, tak určitě za míň, než za 20%.... psala jsem to jenom o tom, abych upozornila na to, že je to tak trošku klamavá reklama a že 10% navíc je dvojnásob, než 10% úrok v bance...

každý ať se rozhoduje podle svého rozumu, peněženky a tužeb...

j.a.n.i
13. pro 2015

@mavanka Žádná klamavá reklama to není, že zaplatíš 10% navíc je fakt, nikdo nijak neklame, o ročním úroku se tam nemluví.

mavanka
13. pro 2015

@j.a.n.i no právě, nemluví, je klamavá v mezích zákona, nelžou, ale to, co píšou, je psáno tak líbivě a klamně vnímáno právě těmi, na které je mířená, na lidi, kteří si to neumí spočítat a nebo je ani nenapadne, že by něco takového počítat měli... jak vysoké procento z nich ví, za kolik procent si vlastně půjčili? ví, že přeplatí deset procent, ale kdyby vedle toho jim banka nabídla 15% úvěr, tak ho chtít nebudou, protože přeplacení 10% vyhodnotí jako výhodnější, o tom mluvím! To je ten optický klam, proti kterému je potřeba pořádně otevřít oči...

j.a.n.i
13. pro 2015

@mavanka No, dnes možná ne, ale před pár lety by to taky vyhodnotili správně, protože ta banka sice nabídne úrok 15% ale už k tomu taky neuvede, že je nutné zařídit si u nich běžný účet, za který se platí tolik a tolik, za sjednání úvěru je poplatek tolik a tolik a některé měli i poplatek za vedení toho úvěru a kor u malých úvěrů tohle všechno může dělat slušné procento. A to už do toho vůbec nezahrnuju hledisko, že ty splátky vyřídím na místě toho projede za několik minut až desítek minut a ušetřím čas i projeté finance do banky, například.

barinkas
13. pro 2015

pracovala jsem 2 roky v Cetelemu, je to v podstatě to stejné... tak něco vím... Jsou úvěry či půjčky méně výhodné a ještě méně výhodné, pokud to tak jde říct... Pokud se v tom člověk trochu orientuje, tak to není zas taková hrůza. Mají více variant úvěrů(v půjčkách se zas tolik neorientuju, dělala jsem přímo úvěry), záleží hodně na prodejci, co Ti nabídne a co Ti může nabídnout... 🙂 Nevím, zda smlouva je psána líbivě nebo ne, vždy tam je uveden úrok a RPSN, takže stačí jen pořádně číst a nechat si to vysvětlit ... což hodně lidi nedělá, lidi se neptají, nezajímá je to a pak se diví... 90% klientů smlouvu nečetlo ani ťuk, jen podepsalo a hotovo...

barinkas
13. pro 2015

@littlecharm je vidět že tomu vůbec nerozumíš...

littlecharm
13. pro 2015

@barinkas Prave ze ano, jako pravnicka jsem uz videla leccos,ale HC je vzdy lahudka.

barinkas
13. pro 2015

@littlecharm v některých případech možná ano, ale za mě je to hodně chyba lidí, kteří podepíší všechno, aniž by to četli... a pak se diví, bohužel tyhle firmy staví na neznalosti atd. Ale HC neznám do hloubky, dělala jsem jinde a zkušenost mám bohužel takovou, že to z velké části byla hloupost lidí... pak tam chodili "plakat", že nezaplatili, sami společnost nekontaktovali a čekali, že se to nějak vyřeší...
Problém je i v prodejcích-zaměstnancích...Jsme byli hodně tlačeni dávat nevýhodné úvěry, jak ne, jezdilo vedení a vyhrožovalo...Tudíž se ne vše zákazníkovi řeklo, jelikož se lidé neptali, ve smlouvě to samozřejmě bylo, ale to nečetl nikdo v podstatě...

simonakadlecova87
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lening90
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rpakinom
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cherryann
29. črc 2016

@barinkas Jojo, ale ono je hodně důležité, jestli mají půjčky na stránkách srozumitelné podmínky. Někde opravdu mají výši poplatků uvedenou snad milimetrovým písmem. Kvůli tomu jsou praktická různá srovnání, kde vám vše uvedou na rovinu a víte, kolik přeplatíte. Např. tady srovnání rychlých půjček: https://www.japonskapujcka.cz/upload/infografik...

hejsa
2. srp 2016

Misssinko,měli jsme Home credit a byli jsme spokojení,všechno bylo jasné,žádné kličky,jak člověka ,doběhnout,.Jasně.že je lepší ,si nepůjčovat,..ale proč nemít tu věc hned a nesplácet to průběžně,když to jinak nejde.Do velkých půjček/jako hypotéka na barák,leasing na auto atd./ bychom nikdy nešli,ale tohle -věci do domácnosti-ano. 🙂

klanova2
27. lis 2016
Uživatel klanova2 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od klanova2.

Ahoj všem, já jsem na Home Credit neslyšela moc pozitivních recenzí. Také jsem se ocitla v situaci, kdy jsem si musela půjčit, nakonec jsem se rozhodla pro nebankovní půjčku https://www.emmascredit.cz a mohu jen doporučit.