Kdo mi pomůže nebo poradí ohledně dluhu půjček?

cacorka56
28. bře 2013

Jsem zaměstnaná,ale mám dluhy které nestačím platit.Jsem v registru dlužníků.Nemám na najem ani na jidlo.Jsem na to sama.Už jsem si pujčila od providentu,smart,profi credit atd.Banka mi nic nepujčí.

janaj0
28. bře 2013

@cacorka56 nejlíp zajít za finančním poradcem a vyhlásit osobní bankrot nebo něco podobného. Jen si proboha neberte další půjčky. To je cesta do pekel

irennn
28. bře 2013

@cacorka56 Najít finančního poradce...což oni ty osobní bankroty dělají neradi,protože s klientem skoro nic nevydělají,ae snad vás nepošlou pryč........podat na soud návrh na vyhlášení osobního bankrotu,pokud to soud odsouhlasí...tím vám prominou většinu dluhů,budete splácet jen 10-20% pomocí splátkového kalendáře....hlavně ne další půjčky!

moudivlacek
28. bře 2013

@janaj0 on osobni bankrot neni zrovna zadna sranda krom toho clovek musi do urcite doby splatti min 30% sveho dluhu, ted abych si nevymyslella cca horizont 5let

moudivlacek
28. bře 2013

@cacorka56
http://www.osobni-bankroty.cz/

krom toho o tom,zda vam bude povolen osobni bankrot rozhoduje soud

xpila
28. bře 2013

@cacorka56 Rozhodně si nepůjčovat další peníze, to je to nejhorší! Co zkusit konsolidaci půjček? To by alespoň částečně mohlo snížit celkové zatížení. Poslední možností je opravdu osobní bankrot.

pellullinka
28. bře 2013

@xpila pokud je paní v registru dlužníků, tak jí žádná slušná banka nepůjčí ☹ a neudělá konsolidaci

xpila
28. bře 2013

@pellullinka Záleží na tom, co v registru všechno má. A hlavně kolik těch půjček na sobě má. Takže šance je, i když samozřejmě malá, ale je to to prvotní, co by se mělo zkusit, než rovnou osobní bankrot.

pellullinka
28. bře 2013

@xpila ale pokud je vedená v registru dlužníků, tak to znamená, že má negativní záznam a to jí banka nepůjčí, pracuju v bance. Pak záleží jak vážný ten záznam je a jestli může doložit potvrzení o výši pracovního příjmu.
jojo určitě nejdřív zkusit konsolidaci

zelva
28. bře 2013

Tak to teda fakt banka nepůjčí. my nemáme žádné dluhy a žádáme o hypotéku. A nelíbilo se jim, že ručíme mému bratrovi, který párkrát nesplatil půjčku včas, přitom teď už platí řádně. Byl to pro ně obrovský problém. Fakt nechápu, když jen ručíme a my sami nic nedlužíme... 😖 Aby se člověk plazil po kolenou, aby mu půjčili 🙄

marrei
28. bře 2013

Na co si paní vůbec půjčila? Nedá se něco z toho prodat a tím umořit aspoň část dluhu?

slavicky
28. bře 2013

pokud máte záznam v registru tak je to problém 😒 a co konsolidaci půjček zajištěnou nemovitostí? Máte možnost "zastavit" nemovitost? Někdy to bývá jediná možnost... hlavně žádné další půjčky pro půjčky !!!

madormi
28. bře 2013

@cacorka56 zajděte za finančním poradcem( jsou i na úřadech práce tam bezplatně) a zjištěte si svémožnosti -konsolidace půjček, osobní bankrot, možnosti jsou. jen se opravdu obraťtě na profíky ne nějaká "lichvářské"společnosti

janaj0
28. bře 2013

@moudivlacek já to uváděla jako možnost, ale popravdě jsem se s tím nikdy nesetkala

xpila
28. bře 2013

@zelva Pokud někomu ručíte a on nesplácí, tak je to bohužel de facto to samé, jako kdybyste nespláceli vy. Riziko ručení.

@pellullinka Vždyť jsem psala, že záleží na tom, co v registru má. Automaticky to neznamená, že banka nepůjčí.

pellullinka
28. bře 2013

@xpila nahoře autorka píše, že je v registru dlužníků - pochopila jsem, že má negativní záznam (Např. je po splatnosti).
a pak teda záleží jak nastavený systém banka má, je pravda že automatické zamítnutí být nemusí, ale podle toho co je tu autorkou psáno, to vypadá, že těch úvěrů bude více a pak i kdyby bance "nevadil" negativní záznam v registru, tak záleží zda by na to dosáhla příjmem. ale ano, zkusit to určitě může.

pellullinka
28. bře 2013

@zelva sice ručíte, ale pokud bratr přestane splácet, tak to půjde na vás, proto je to pro banku riziko ☹
je to blbé, ale je to tak. proto si chce rozmyslet zda někomu vůbec ručit ☹

berenika39
29. bře 2013

@cacorka56
Nevím, jestli tohle všechno vyřeší někdo cizí na MK. Úplně jsem to nepochopila, když ti nedala vedoucí volno, tak jak jsi mohla během toho volna omarodit...ale říkám, asi jsi to jen nejasně napsala. Prostě - pokud jsi zaměstnaná, nemůžeš jen tak odejít. Můžeš si vzít dovolenou, neplacené volno ...pokud jsi prostě "nepřišla", může ti bohužel vedoucí dělat problémy, ale určitě bych se sní zkusila nějak dohodnout - vysvětlit jí to, omluvit se, nevím...najít cestu. Už jenom proto, abys o práci nepřišla v situaci, kdy nestíháš splácet dluhy. Než najdeš novou, uběhne nějaký čas.
Existují i finanční poradci, kteří pracují myslím při ÚP - poradí ti, jak to řešit, každopádně: je naprosto nezbytný, abys někam zašla, požádala o pomoc a to oficiální cestou...protože když pak budeš řešit, co kde dlužíš, pihlédne se k tomu, že se snažísš situaci řešit. Na MK to prostě nejde - tady tě můžem povzbudit, uklidnit, postaršit průšvihem..ale ne to řešit prakticky.
tady máš dva články, hodně obecné, ale prostě tak to je - bud konsolidace půjček, nebo finanční poradce, který tě tím vším provede, nic jiného prostě není.
http://ostani.top-poradce.cz/oddluzeni/
http://finance.top-poradce.cz/konsolidace-pujcek/

agne
29. bře 2013

No, zkus si o tom něco přečíst třeba tady...
Jsou sociální odpory na úřadech, občanské poradny, akorát na nic nečekej, roste ti penále...
Hlavně to nenechej zajít dál než to je . Je na čase převzít finanční odpovědnost a najít řešení a východisko.
http://www.ochrance.cz/stiznosti-na-urady/chcet...
http://www.ochrance.cz/stiznosti-na-urady/chcet...
http://www.ochrance.cz/stiznosti-na-urady/chcet...
http://www.ochrance.cz/stiznosti-na-urady/chcet...

cacorka56
autor
29. bře 2013

Za co bych se měla omlouvat vedoucí, když jsem omarodila.Tak proč bych měla být ta špatná .Já si myslím,že bych měla mít nárok jít na pohřeb když je to rodinný příslušník.

anina32
29. bře 2013

@berenika39 Já jsem to pochopila tak, že vedoucí jí volno nedala, ale během jiného volna které měla onemocněla a poslala neschopenku a nakonec byla v době kdy chtěla to volno na neschopence. A za to jí přeci nikdo nemůže dát výpověd za porušení pracovní docházky, na to jsou snad nějaký zákony, když je na dobu neurčitou a nic neporušila, tak jí můžou dát max. výpověd dohodou.

aktaka
29. bře 2013

@berenika39 když pracuje čt-ne, tak omarodila asi v ty zbývající dny, kdy má volno, tak jsem to pochopila já. Ale taky jsem se u toho zapotila 🙂

@cacorka56 a to jsi onemocněla v době, kdy sis žádala o to volno? Protože pokud ano, bude to přinejmenším vypadat dost divně... Každopádně kvůli PN tě vyhodit nemůžou. Můžou na tebe ale třeba poslat kontrolu, pokud by pojali podezreni, že jsi té PN akorát zneužila.
Jinak v tve situaci bych si nejdřív našla novou práci, pokud nad tím uvažuješ, a pak až dávala někde výpověď.

berenika39
29. bře 2013

@cacorka56 nárok na jeden den volna - pokud to byl sourozenec manžela - máš, placený. ale pořád je to jeden den. a zbytek je nemoc - neschopenka. Volno by ti nedala, pokud by to nebyl přímý příbuzný - sourozenec manžela.

duracell79
29. bře 2013

@xpila Jestli je paní v registru, tak pochybuji, že se s ní solidní banka bude vůbec bavit. Když má záznam, tak ji samotný systém banky nepustí dále a žádost zamítne. Banka nebude riskovat to, že nebude platit ani jim, ačkoli by paní placení jedné půjčky zvládala.

xpila
29. bře 2013

@duracell79 Už několikrát jsem psala, že záleží na tom, co v registru má. Stačí číst i další příspěvky.

duracell79
29. bře 2013

@xpila Stačí aby měla jednu opozděnou splátku.Což paní bude určitě mít, když píše, že nestíhá splácet. Pak jedině si to ohlídat, vše splatit v termínu a zkusit další měsíc.

dexka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
nikke11
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cacorka56
autor
5. čer 2013

Jsem bez prace a nemam na splatky.Nevim jak to resit.Kazdy den nekdo vola.Hrozi me exekuce.Nevim s ceho zaplatit najem a dluhy.

salomee
5. čer 2013

@cacorka56 Jediná má rada je obrátit se na poradnu pro dlužníky, tam Ti pomůžou získat přehled nad dluhy, poradí třeba s případným osobním bankrotem atp.

cacorka56
autor
5. čer 2013

Jsem bez prace na UP to mi nikdo neudela.