Kdo mi pomůže nebo poradí ohledně dluhu půjček?

cacorka56
28. bře 2013

Jsem zaměstnaná,ale mám dluhy které nestačím platit.Jsem v registru dlužníků.Nemám na najem ani na jidlo.Jsem na to sama.Už jsem si pujčila od providentu,smart,profi credit atd.Banka mi nic nepujčí.

salomee
5. čer 2013

@cacorka56 Dobře, nerozumím tomu, ale v občanské poradně, kde poskytují poradenství zdarma, tomu rozumí a poradí..se vším okolo. Hlavně říkej, že to nejde a tamto nejde a řeš to tady na koníku, to zabere určitě.

cacorka56
autor
5. čer 2013

Odesla jsem z jine prace,ze budu mit jinou ktera mela byt jista.Ale byl na me psychcky natlak,ze jsem musela odejit.A ted nevim jak splacet dluhym kdyz jsem na UP.Snazim se dohodnout,ale nemaji zajem hdem me davali na exekuci hlavne Profi Credit.Nemam sama nekdy ani korunu.

moudivlacek
5. čer 2013

@salomee ja nevim,me to prijde cele divne,pani se ptala prej vice jak 2 mesici, holky ji tam hodily nejake linky, samo, ze ty poradny jsou zdarma,ale musi mit clovek zajem to resit a ne fnukat na diskuzi ze 😒

cacorka56
autor
5. čer 2013

Ja to vse resila a nefnukam,jen chci pomoc a poradit.Uz jsem pred mesicem zacla resit situaci.Ale mezi tim jsem mela nabidku na jinou praci.Proto se to tim vsim zhorsilo.Mela jsem navrh na insolvenci.Ale,ze jsem na UP.tak to nejde.Proto se snazim resit..nekdo se ani nesnazi hledat.Ja hledam praci kazdy den..i to jak resit mou tisen financni.Ale zatim neuspesne.

salomee
5. čer 2013

@moudivlacek Ach tak..
Jinak má zkušenost: pomohla jsem jednou paní, byla to má kolegyně a dobrá kamarádka...a dojela jsem na to, sama pak platila její dluh. ...takže takovéto výpomoci ani rodině, nikomu..a totéž radim všem. Nikdy nevíte, ta má situace se taky vyvinula tak neuvěřitelně, jak by to nikdo nikdy nemohl čekat..
Proto má pomoc od teď: Poradím, kam se obrátit, pomůžu vyřídit, doprovodím..atp, ale nic víc. Tady v Olomouci máme třeba SPES a Charita provozuje Vzestupnou spirálu.. jde to, když se chce. Nejhorší je strkat hlavu do písku.

pajamo
5. čer 2013

A co chces, at se ti slozime na najem a jidlo? 🙄

cacorka56
autor
5. čer 2013

Moc Vam dekuji ja bych rada praci sehnala tady u nas na Jih.kraji u Ceskych Budejovic. Tabora.Taky jsem pomaha proto takhe jsem dopadla...jak jsem ted na tom.NEMAM PORADNE ANI NA NAJEM.Slysela jsem,ze se da udelat odluzneni na uradu prace.Nevim zda to je pravda.Ale ja nemam ani na poplatky.

cacorka56
autor
5. čer 2013

@pajamo to jsem nemyslela do slova....Jsou na tom hur,ze nemaji ani kde bydlet.Ale jde o to,ze ja tam asi taky budu brzo jako bezdomovec...kdyz to nebudu resit.Ano zebram taky,ele ne na ulici.Kazdy z nas se tam muze dostat.A toho se bojim..proto zadam o pomoc radu.Kdybych mela praci je to jina situace.Byl jsem jednou na ulici vim co to je.Uz to nechci.

moudivlacek
5. čer 2013

@cacorka56 tak hledani prace je samozrejme,ale musi se poresit ty dluhy,ktere den ode dne narustaji a splaceni bude horsi a horsi

betka29
5. čer 2013

@cacorka56 zkus poradnu pro lidi v tisni, napiš si soupis jaké částky dlužíš, jaký máš příjem a měsíční výdaje, zkus jednat s tím komu dlužís, zkusit třeba posunout splátky, rozložit je do delšího časového období, tím se sníží jejich momentální výše, nevím o jaké částky jde, tisíce, desetitisíce, statisíce? Bylo by potřeba dluh konsolidovat tak aby jsi pak splácela jedné instituci a né více a celé se to zpřehlednilo, máš rodinu, přátele, kdo by ti mohli pomoci? Máš momentálně podporu? Nebo dávku státní sociální pomoci? Pokud ti nezbývá na nájem - jsou dávky na bydlení, zažádat na UP, lze doplatit i zpětně...ale opravdu doporučuji co nejdřív tu poradnu, kde situaci proberou...

cacorka56
autor
5. čer 2013

@betka29 To uz jsem Udelala.ale ta pani mi vubec neporadila.Byla jsem na charite,ale tam je nezajimal muj dluh.Nevedela jak to restit...Kdybych byla na ulici tak by vedela jak .Uz jsem psala hodne lidem kteri resi tutu situaci,ale zatim neuspesne.Tady jde o dluhy kdyz jsem na UP. A NEMAM NA DLUHY. Mam 400000.

cacorka56
autor
5. čer 2013

@betka29 Pujcky ktere mam jsou u spolecnosti kde Vas hned posilaji na exekuci hlavne Profi Credit...a jine.Kdyz jim zdelim,ze nemam tak musim vse uhradit.Nezajima je to,ze jsem bez prace...asi to znate.Clovek se snazi a oni hned to podavaji na justici.To vim uz to tam je.Bojim se kdy prijdou..a pujdu...na tu ulici.Podporu budu brat asi 4500.Az dalsi mesic.Ted jsem za mesic kveten nedostala ani korunu od nikoho.

betka29
5. čer 2013

@cacorka56...a jsou to vsechno spotrebitelske uvery? prijem je tedy podpora? mesicni vydaje - najem, inkaso, jidlo, leky? kolik zbyva? Pokud vydaje na bydleni tvori vic jak 30 % prijmu je narok na davky /UP/, pocitaji se ale prijmy cele domacnosti..muzes neco prodat, aby jsi vylepsila bilanci (auto, byt, prstynek po babicce?)...osobni bankrot je az posledni moznost, navic musi byt posveceny soudem, behem 5 let zijes z zivotniho minima a musis uhradit tretinu dluhu...omlouvam se za tykani...

pajamo
5. čer 2013

No a na co sis ty peníze půjčila?

betka29
5. čer 2013

@cacorka56 je to statem posveceny byznys a rekneme i lichva, pro exekutory zaruceny prijem a snadne zivobyti...a rodina nemuze pomoci? (sestra, bratr, rodice....)

cacorka56
autor
5. čer 2013

@pajamo Uz se to tahne par let mela jsem pritele ktery mi udelal dluhy a od te doby se to tahne..to je na dlohe vypraveni..Sourozence nemam ktery by mi pomohl.A deti maji sve starosti .A SJOU BEZ PRACE.

betka29
5. čer 2013

@cacorka56 zkuste
Obcanskeporadny .cz
Financnitisen .cz
Pomocsdluhy .cz

cacorka56
autor
5. čer 2013

Moc dekuji zase mi nekdo volal...neni den kdo mi nevola ohedne dluhu.Jsem na tom psychicky na dne..snazim se prala bych si aby to dobre dopadlo jednou.. 🤐

cacorka56
autor
5. čer 2013

@betka29 tam sem jim napsal e-mail tak doufam,ze napisou nebo daji vedet dekuji

betka29
5. čer 2013

@cacorka56 urcite se Vam ozvou, ale pocitejte tak tyden (obvykla doba reakce na email)....

hojda
5. čer 2013

@cacorka56 JInak někde v Táboře musí být i nějaké krizové centrum, protože když bylo v TV čtyři v tom, tak té jedné maminice, tam posílali pomoc.

cacorka56
autor
5. čer 2013

@betka29 dival jsem se na e-mail uz jsem jim psala driv a nic se nedelo.Tak budu cekat.Pomuze mi jeste nekdo na koho se mam obratit...nebo mi poradi dekuji.Bojiim se kazdy ma strach z neceho.

glimmer
12. čer 2013

z vlastní zkušenosti mohu doporučit osobní bankrot. 😉

glimmer
12. čer 2013

@irennn min. výše splátek u osobního bankrotu je 30% ze všech dluhů, během 5-ti let

laic
28. lis 2013

jsem v invalidním důchodu mám půjčky a nezvládám je splácet než zemřel manžel splácela jsem v pořádku dala jsem si oddlužení a to mi zamítli měla jsem to špatně napsané kdo mi pomůže finančně dvakrát jsem zaplatila nebankovnímu sektoru a šlo o podvod a peníze jsem nedostala jsem v registru poradí mi někdo děkuji

milada2
28. lis 2013

@laic A co byste jako chtela za pomoc... radu nebo financni pomoc? O radu byste si mela pozadat spis nejakeho financniho poradce nebo v obcanske poradne nez server pro maminky. Na internetu urcite najdete kontakty. Financni pomoc Vam tezko nekdo poskytne.

lenisek87
29. lis 2013

Dobrý den, tuto situaci moc dobře znám a určitě radím nebrat další půjčky, dostanete se jen do kolotoče z kterého není cesta ven.

milkou
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
myskyva
22. bře 2014

Uživatel je onlinepetulka23
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků dnes v 22:02

Ahoj,
ráda bych se zeptala, pokud je tu někdo kdo se více vyzná v otázce oddlužení, osobního bankrotu a pod. jaké máme možnosti v naší situaci, která se netýká tak úplně mě, jako spíš tchýně takže i nás :nevim:…

Tchýně má dům na hypotéku, hromadu jiných dluhů cca 500 000,–kč
61 let, vdova, alkoholička, bez práce, důchod cca 12 000,– v současné době už dluží i na splátkách

Dle mých informací kde jsem se snažila cokoliv dohledat, nevěřím tomu, že by v jejím věku, s jejím zadlužením a příjmem bylo možné oddlužení, manžel (na základě řečí od tchýně věří, že nějaké východisko je)tvrdí, že nějaké oddlužení v jejím případě je reálné
Je vůbec v jejím věku možné, že by toto bylo schváleno? Dohledává si soud (nebo která instituce za tímto stojí) trestní rejstřík oddlužované osoby?(za poslední 3 roky 2× souzena za řízení v opilosti a jednou za tentýž čin řešená v přestupkovém řízení). Popř. je možné v důsledku její zadluženosti v případě dědického řízení zřeknout se dědictví a s tím souvisejících dluhů??Vím, že to pak nějak přechází na vnoučata když děti se zřeknou, ale je nějaká možnost jak se odprostit od problémů a následků člověka za jehož jednání nechcete a nemůžete nést následky?

pavelo
30. kvě 2014

@myskyva V tomto oboru pracuji. Oddlužení s největší pravděpodobností možné není - tchýně by nesplnila podmínky, které jsou relativně přísné. Hlavní podmínkou, aby byla schopna během 5ti let zaplatit 30% dluhů. S příjmem 12tis. to možné prostě není (to by musela dlužit nanejvýš 200tis). Osobně, na základě svých dlouholetých zkušeností, bych jednoznačně poradil zříci se dědictví - důrazně a jednoznačně před notářem. Společnosti, u kterých mají tito lidé úvěry, dokáží dluhy neuvěřitelně nafouknout. O nemovitost přijde, ale zbyde další hromada dluhů a ta by přešla na dědice, pokud se nezřekne dědictví. To, že je možné oddlužit, jí nakukají oddlužovací agentury, kterých je mraky - chtějí dopředu platby 5-15tis. Ale nezaručí oddlužení. Takže nakecají lidem pohádky, jak je insolvence snadná, ale jsou to jen další hyeny, které se přiživí na mršině. A nevěřte, že tchýně dluží jen 500tis. Tito lidé lžou - nepřiznají skutečnou výši dluhů. Mám bohužel případ ve vzdálenějším příbuzenstvu, kdy tetička tvrdila, že dluží jen 260tis. A když jsem si vyjel registr CBCB, tak to bylo 820tis.