Kontokorent musí být splacen 1x ročně bez ohledu na datum?

nikka87
1. lis 2012

Maminky potřebuji radu. Máme kontokorent u České spořitelny. Z papírů jsem vyčetla, že výši kontokorentu + úroky atd. musíme splatit nejpozději do 1roku od prvního čerpání, jinak podle svého uvážení i dříve.poté můžeme opětovně čerpat s tím, že úvěr musí být splacen zase nejpozději do 1roku od každého prvního čerpání následujícího po splacení úvěru v plné výši 🙂 Mám tomu tedy rozumět tak, že pokud jsem během toho prvního roku tam ty peníze měla už dvakrát- převyšovaly výši kontokorentu, tak se ten 1rok počítá vždy od té poslední částky, tudíž že se to prostě posouvá ten termín a nemusí to tam být vždy jednou za rok k datu kdy se ten kontokorent vyřizoval? Snad jsem to napsala aspon trochu srozumitelně 🙂) děkuji za odpovědi.

mifinka
1. lis 2012

Podívej se na servis 24, pokud konto korent máš, ukazuje ti to tam přímo do kdy má být zaplacen. A ano, stačí kdykoliv během roku aby zůstatek převyšoval konto korent a je považován za splacený. Vždy se to počítá rok od data, kdy se peníze dorovnaly.

nasticka
1. lis 2012

Mifinka to napsala naprosto přesně.

jitunkav
1. lis 2012

@nikka87 myslím, žes to pochopila úplně přesně, vždy běží rok od chíle, kdy jsi naposledy převýšila výši kontokorentu 😉

ange_de_la_morte
1. lis 2012

stačí když jednou za rok budeš prostě v plusu ( bez kontokorentu) ... já sem na to zapomněla tak sem pak jednorázově částku vložila, nechala 24 hodin a pak zase vybrala ... ale ten rok se určitě počítá od posledního plusového čísla

victoria2014
23. říj 2015

Ahoj te.. kde to mam asi najit na tom servis24? vubec to nikde nevydim.. dekujiii 🙂

akankeo
23. říj 2015

hlavne se ho co nejdriv zbav, je to pekne draha legrace, drazsi nez uver, zvlast u sporky, kdyz sem si spocitala, co do toho slo penez, tak me pak braly mory

strawberr
23. říj 2015

Nám to fungovalo tak, že bylo potřeba, aby účet byl cca 3 dny "v plusu", a pak to bylo ok. Když ale během 11m od posledního "plusu" se další nepovedl, volali a posílali dopis. Nakonec byl kontokorent jen z těch úroků. Hrůza. Už nikdy více. 🤐