Nemám na nájem. Půjčí mi někdo při insolvenci?

cacorka56
13. říj 2014

Našel by se tady někdokdo by mi pujčil při insolvenci?Ano kdysi jsem si nabrala pujčky ale ne mou vinou.Ted jsem vsituaci,že jsem bez prace.A uřad mi už druhý měsíc nedal takovou častku abych mohla uhradila nájem.Sotva mám najídlo.Nevím na koho se už obratit.Už jsem žádala o pujčku nebankovní pujčku,ale akorat jsem přišla o penize.A tak bych potřebovala pujčit 7000,kč při insolvenci.Jinak pujdu na ulici a nebudu mít na další nájem.Mohl by mi někdo pomoci nebo poradit?Samozřejmě bez registru a zástavy.Už jsem zoufalá a nevím na koho se mám obrátit (i psychicky)Prosim moc poradte mi.

guinea
10. dub 2015

@lulu166 Co sociálka? Přece jsou nějaké přídavky na bydlení, atd?

andy80
10. dub 2015

To je zase smyšlený příběh že? Žena před důchodem našla koníka a prosí tady maminky o pomoc 😀 . Když má na internet a čas na sezení na koníkovi, musí mít i na nájem ne? Já nevím, že tady ztrácíte čas nad takovouto diskuzí.

dee22
21. led 2016

@zuzkka88. A to si slysela kde? Me zustava po insolvenci 9000 a najem mam se vsim 8400. Vyzijes z 600 na mesic?

kulisek333
8. bře 2016

To neni pravda. Ja mam taky insolvenci,chodim do prace. Jsou povini nechat vam 9200 a zbytek vam seberou.Me i trikrat nechali jen 7000kc. Nejvic mi sebrali 8000kc

novackovka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mimco
4. dub 2016

Nemyslím si, že děti musí rodičům za každou cenu a bezmezně pomáhat, vše má své hranice, je to trošku o finanční gramotnosti a rozumu, nikdy v životě bych si kvůli chlapovi nebrala půjčku. S manželem pracujeme a šetříme a na co nemáme si nikdy nekoupíme, tak jsem byla vychovaná a k tomu povedeme naší dceru. Byla bych ráda, aby se na nás mohla obrátit ona, v dospělosti až bude mít rodinu a budou začínat a né, ze ahoj dcero, nasekala jsem si dluhy, po několikáté a tak mě tady máte a starejte se, je to tvoje povinnost, protože jsem tě porodila. Nic nejde do nekonečna a občas je asi nutné, aby někteří spadli na úplne dno, nebyl nikdo, kdo by pomohl a pak třeba místo výmluv sel vymalovat palety do skladu.....práce je a kdo chce, si tu brigádu vždycky najde. Pokud bych byla v takové situaci, těžko bych platila internet. Možná jsem moc radikalni, ale díky bohu, že jsem vyrostla v rodině, kde se makalo a nekupovalo, na co nebylo. Kupodivu jsme se měli dobře.

yume9
4. dub 2016

Tu situaci znám, jen z pozice dítěte od dlužníka, kdy starší sourozenec nám odmítl pomoct a to se pro něj mamka minila rozkrajet.
I jsem podobné případy viděla na ubytovnach kdy si lidé prvně zaplatili jídlo, a pak se doprosovali spravcove aby tam mohli bydlet. Těm lidem to patří, že je někdo vyhodí na ulici. Přece si prvně zaplatim nájem, a pak jídlo.. Když i tak vidím, že nemám, tak se přestěhovat, aby se snížili náklady. :/
Když nemám práci tak si ji seženu. Byť by to měla být i pitomá práce jako uklízečka nebo chodit prostě po brigadach. Stále je to lepší než nic. Většinou ti co nejsou zaměstnání tak si hledají výmluvu:"co když mě někdo uvidí jak dělám takovouhle práci která stojí za prd? "/" "nemůžu nic sehnat" (ti lidé se ani nesnaží!)/nebo vymýšlí takové práce na které nemají ani klasifikaci.

kozichstar
5. dub 2016

@zuzkka88 to neni pravda,melo by to tak byt,ale neni,a bohuzel spravci si to okecaji,zalezi i na spravci☹(

zuzkka88
5. dub 2016

@kozichstar S čím jsem setkala já (a byly to stovky případů), vše bylo v pořádku. Vaši situaci neznám, ani její kontext. Je to hodně subjektivní, různí lidé mají různé nároky (teď mám na mysli spíše dlužníky). Každopádně pokud správce porušil zákon, můžete se bránit.

kozichstar
5. dub 2016

@kulisek333 povinni mozna jsou,ale neni to pravidlem,me nechali z nemocenske pred dvema lety pouze 5300☹

kozichstar
5. dub 2016

@zuzkka88 nejde priko o me,ale byla jsem svedkem u spravce/kyne pri snizovani splatky u maminy na rod.dov.,ke vsemu v rozvod.rizeni a kdy spravce se obohatil krom sve renty o 300.000 neopravnene a ani pravnik nic moc nezmuze,neni odvolani,jelikoz soudce stoji na strane sprvce,sama mam insolv.a za rok v cervenci koneccc!!!!!! Musim zaklepat,ze si mohu hvizdat,ze ty zacatky jsou sakra krusne,ale nekdy je to jedina moznost,jak mit cisty stit a urcite lepsi ,nez mit exe za exe,do pruseru se muze dostat kazdy,at svym pricinenim ci cizim,ci rodinnym,coz je o to smutnejsi,dulezite je,se ale nevzdavat a bojovat,uz kvuli detemm!!!! Ti davaji vzdy siluuuu,a vim,o cem mluvim,to ovsem pani neomlouva za jeji proseni o kc,souhlasim s vetsinou ,ze pokud je pani mohouci ,muze miz brigadu a co se tyka i bydleni,je spousta rodin,kteri by byli radi za hlidani a davaji i ubytovani k tomu,vcetne jidla,aby mohli fungovat

zuzkka88
5. dub 2016

@kozichstar Držím palce, ať to máte brzy za sebou a ať Vám ten čistý štít vydrží už napořád. 🙂 Určitě se Vám uleví.

kozichstar
5. dub 2016

@zuzkka88 dekujuuuuu,bohuzel nikdo si rodinu z nas nevybiraaaaa☹((((,mam ule uz i ted🙂))),moc dekujuuu🙂))

samik92
17. črc 2017

Tvl, libi se mi Vas postoj. Sam mam insolvenci, diky spatnymu odhadu, sem nemel na placeni. Onemocnel jsem a nemel dostacujici plat. Nyni hradim ze 110% protoze nemusim hradit bydleni. A diky tomu mam jen 9233kc z platu 25tisic. Posralo se mi auto, mel jsem nasetreno z brigad 8tisic, poridil jsem si jine a vysralo se za 3mesice. Nyni mi poskytl znamy auto na splatky za 12tisic. Brigada mi nevysla diky pocasi a sam schanim nekoho kdo mi pujci. Nemam rodinu co by mi pomohla. Sami maji problemy. A tak se nenavahejte do pani. A ne kazda socialka vam da prispevek ci podporu, protoze se koukaji na zakladni mzdu a ne to co jde na ucet.

blahova_andrea
17. črc 2017

@samik92 promiň, ale ty si přiděláváš starosti sám tím autem. v brně na vinohradech je zbytečná sebevražda. auto je žrout peněz, které očividně fakt nemáš, tak proč na něm tak trváš? navíc v takové lokalitě. to díky autu máš těch 25000, ze kterých splácíš? živí tě?

malinkaelinka
17. črc 2017

Nechápu tenhle kolotoč , prostě nechápu... v rodině mám několik bratrancu a sestřenic v insolvenci... všichni stejná písnička, půjčky na auto, dovolenou, nesplaceni... jeden bratranek si vzal nějakou televizi n splátky, pak se to zapomněl, neplatil, upomínky mu chodily na místo trvalého pobytu, na OU... a najednou se divil, že probíhá exekuce... půjčky nic neřeší... před pár lety jsem byla v situaci, kdy jsem se proti vůli rodičů vdala za staršího muže, on zeovna skončil s neúspěšným podnikáním (ale byl na nule, bez dluhů), já zrovna statnicovala, o bez práce a jakéhokoliv příjmu... bydleli jsme u manzelova bratra, za bydlení jsme nic neplatili a manžel si občas privydelal na brigádě, aby bylo na jídlo... jednoho dne se bratři nehezky rozhadali a my se raději sebrali a odešli, než dělat dusno v rodině... dva měsíce jsme žili ve stanu a v autě (to bylo moje, již dříve koupené, ale psané na mamku, takže třeba prodat jsem ho nemohla)... dva měsíce jsme žili z narazovych brigád, hledali práci, ubytovani... naštěstí bylo léto, rostly houby, lesní ovoce... dostali jsme se z toho... já s našla práci servírky, našli jsme levný nájem u starších lidí na vesnici, manžel si krátce na to našel práci ve sklarne... ani na minutu mě nenapadlo řešit naší situaci půjčkou.. mohli jsme jít za rodiči, ale obě rodiny nesouhlasili se svatbou, nechtěli jsme se před nikým ponizovat a doprosovat se... s manželem jsme se nakonec rozešli... ale oba jsme vyšli s čistým štítem, bez dluhů atd... dneska vede úplně jiný život, mám nového muže, stavíme si dům, máme úspory... do těžké životní siuace se dá dostat lehko... ale řešit se musí rozumně... vždycky je cesta, nějaká brigáda, výpomoc někde...

samik92
18. črc 2017

@blahova_andrea chytra horakyne se ozvala. Bydliste mam na Vinckach bydlel jsem u pritelkyne ve Znojme nasel jsem praci v kasinu, pak me preveleli do Jiznich cech
A za pritelkynk dojizdim na volny. Dny mam na Znojemsku klienteli na privydelek. Auto ke urychovadlo. V jiznich cechach kde nemam nic nez vietnamce ma nakup potravin za dvojnasobek musim dojizdet do vetsich mest. Kazdy dobre radi, delam vse mozny. Ale pocasi je nelitostne. A nevyhovujici. Dalsi praci na papir bych stejne vse posilal na insolcenci. Miluju lidi co odsuzuji lidi ze maj pujcky a insolvenci. Kdyz za to nemohou. Tak se zamysli. A neres bydliste v profili..res ceny a necekane vydaje. Kdyz zijes abych po vyplate vse zaplatil a cekam dalsich 30dni na novou

blahova_andrea
18. črc 2017

@samik92 to neni o horakyni, ale proste to bilo do oci.vincky a auto.proto me napadlo, ze te mozna zivi.ze to bez nej nejde.ja te neodsoudila ani se do tebe nenavazim, tak se krot😉 sama mam chlapa, ktery byl na dne, kdyz jsme se potkali.pred detmi sem delala u exekutora.vim moc dobre kolika zpusoby lze prijit k spatne situaci.pribehu je nespocet.ja ti napsala slusne formulovany dotaz.tak se nevztekej a neutoc.

papousekskalni
22. pro 2017

Dobrý den. Mám obrovský životní problém. Zemřel mě poslední příbuzný, zůstal jsem na světě úplně sám bez kamarádů a známých. Navíc nestačím platit nájem, bohužel v mojí hlavě už myslím na nejhorší věc co by sem si mohl udělat. Při tom mám život moc rád, ale mám částečný důchod, a pracuju aspoň na šest hodin, více nemohu. Prosincový nájem nezaplatim, a teď jsem se dozvěděl že je tam ještě dluh za služby 9000kc. Nevím si vůbec řady. Já vím že je nesmysl poprosit někoho o pomoc, ale na ulici žít nemohu a ani nechci. Musel by sem vše sám se sebou skončit. Prosím nenašla by se jediná žena s minimálním příjmem která je v nouzi podobně, a uvažuje že by to s někým dala dohromady. Nebo někdo bohatší, který třeba taky na světě už nikoho nemá, a je jí taky moc smutno jako mě samotnému. Třeba i nějaká se zdravotním problémem. Nevím jak dál. Na úřadě sem o vše zažádal, ale to bude až v lednu, a vše mi to nepokryje. Moje Keilova adresa je Václav.Kohout@seznam.cz. Já vím že jsem bláhový, třeba nějaká Andělka nebo Ježíšek. Pojištění, zdravotně opravdu více nemohu, prosím.

luci_ela
22. pro 2017

Řeknu toctakhle. Bohužel jsem se dostala jednou do velmi špatné situace. Kvůli dlouhdobým vážným zdravotním prblémům jsem přišla i práci a skončila po nemocenské a UP. Přítel to nějak nezvládl ten tlak a jednoduše odešel. Byla jsem bez příjmu krom podpory něco přes 3000,- a nájem byl 8000+elektřina. Musela jsem jít na sociálku(poprvé v životě a nebyl to dobrý pocit) a poradit se snimi. Vyplnila jsem spoustu papírů a zažádala si o příspěvek na bydlení a příspěvek na živobytí. Našly si jiný byt kde byl nájem i s poplatky 8000,- a sociálka mi hradila celý nájem+ k tomu jsem měla měsíčně 3400,- na základní potřeby. U mně teda nebyla možnost brigády či přivýdělku( z onemocnění jsem měla i psichycké problémy) bylo to dva roky zpět. Bohužel já nemám žádnou rodinu, na kterou bych se obrátila.Nakonec je se s přítelem daly dohromady, vše si vysvětlili, omluvil se, že to na něj vše padl a zazmatkoval a nastěhoval se ke mně. Na úřadě jsem to nahlásila, dávky jsme zrušili a zvládly jsme to s přítelem. Teď už je vše v pořádku a dokonce máme i přes moje onemocnění krásnou a zdravou 3 měsíční dcerku. Takže paní by se měla na úřad obratit, určitě jí pomohou

japona
22. pro 2017

@papousekskalni Je to smutne, ale budete to muset řešit jako všichni ostatní - tj. navysenim příjmů nebo sníženim standardu bydlení..

bubak525
4. led 2018

Zkus napsat na petr-marecek@email.cz ,mne pucil kdysi 10000 ,vracela jsem 11000.mela jsem ale tesne pred skoncenim insolvence.