Osobní bankrot - jak probíhá soud? Co když nenajdu práci?

berounovaliba
9. kvě 2016

ahojte. zažádala jsem o osobní bankrot, za nějaké 3 měsíce máme soud, chci se zeptat kdo máte zkušenost jak to probíhá??? na co se budou ptát a tak a co když si po rodičáku nenajdu práci?
děkuju za každou skušenost

skotskaa
10. kvě 2016

@berounovaliba Byla jsem u soudu, když bankrotem procházela kamarádka. Soudce se ptal na důvody, kvůli kterým měla tolik půjček. Chtěl vědět, proč situaci nechala dojít tak daleko. A podle těch informací se pak rozhodoval, jestli bankrot povolí. Bylo to poměrně ponižující, ale trvalo to asi jen 15-20 minut a od tý doby má kamarádka klid. Nicméně ona je snad 20 let zaměstnaná u jedný firmy, děti má odrostlý. U vás na rodičáku s nejistou vidinou dalšího zaměstnání je to jiná situace.

j.a.n.i
10. kvě 2016

@berounovaliba No hlavně, z čeho si představuješ, že to budeš platit? Zásadní podmínkou pro povolení je to, že máš takové příjmy, abys mohla do 5 let splatit alespoň 30% dluhu plus odměnu insolvenčnímu správci.

berounovaliba
autor
11. kvě 2016

@j.a.n.i žiju s partnerem, který nás živí a bude živit dál... píše mi darovací smlouvu na splátku...
mě spíš zajímá, jestli po tom pak ´úřady´nejak šlapou, že se mi třeba nepodařilo najít práci

marunka84
28. lis 2016
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

no budou se ptát tak, aby zjistli, zda budeš schopná splácet. Jestliže ze svých příjmů nedáš dohromady tu částku splátky - tedy aby bylo splaceno alespoň 30 % dluhu - tak musíš mít od někoho smlouvu na dar. To znamená, že ti přislíbí placení určité měsíční částky, která tedy dotáhne to minimum, které musíš měsíčně dát. Samozřejmě se tě budou ptát, jak si to představuješ do budoucna, jak ses do dluhů dostala atd. - to už se píše do té žádosti a musí to být dobře napsané, aby to soud schválil - na to je lepší mít odbornou pomoc.