Plánovaná hypotéka i miminko, jak začít?

mispula19
19. kvě 2014

Zdravím, abych se nějak rozumně "vyžvejkla"...

s manželem bychom už moc rádi miminko, zároveň ale plánujeme v brzké době (do roku) začít stavět domek. Jde mi hlavně o to, že mám těžké zaměstnání, tudíž budu muset být od začátku těhotenství na neschopence a jak by to poté bylo s hypotékou? Dali by nám ji i v případě, že už bych "marodila", asi bude spíš určitě lepší počkat na její "odklepnutí" a pak se vrhnout na mimi, že?

ninive211
19. kvě 2014

Vše záleží samozřejmě i navýši příjmů manžela, určitě je vždy lepší, abyste měli schválenou hypotéku ještě před tvým otěhotněním (ale pokud má manžel třeba ndstandardní příjmy, tak vám ji patrně schálí i jen na základě jeho příjmů). Stejně musíte mít spočítané vy dva, že vyjdete na mateřské (neschopence) se svými příjmy i s hypotékou.
Jinak hypotéku na stavbu můžete mít schválenou ještě před započnutím fakturcké stavby a její čerpání budete mít jen posunuté (např. do doby udělení stavebního povolení), takto to měla kamarádka, přestavují domek po babičce (fakticky ho skoro celý bourají a úřestavují celý znovu).

danaruj
19. kvě 2014

My podepisovali hypoteku v mem tehotenstvi, jim je jedno, zda jsi na nemocenske. Resi jen vysi prijmu. Pokud mate spocitane, ze na nemocenske/materske/rodicovske hypoteku dostanetr, tak je poradi na vas. Zaroven je bance jedno, jake budete mit penize v budoucnu. Zalezi jen na prijmu v dobe podpisu, oni sve zajisteni kdyztak maji.

enalga
19. kvě 2014

Ahoj, my také momentálně vyřizujeme hypotéku ( sice na byt), a miminko také chceme. Hypošku by nám měli do měsíce vyřídit, a pak bychom chtěli otěhotnět (pokud se do toho měsíce nezadaří). Vzledem k mé práci budu muset na rizikové těhotenství a podle toho, jak jsem si spočítala nemocenskou, budeme na tom o něco hůř než teď. Hypoška nám nespolkne tolik ( cca 4.000,-Kč měsíčně) ale něco jsou poplatky a nutné výdaje.... Takže pro mně by bylo lepší, kdybychom otěhotněli až v novém bytě 🙂

tonyakika
5. čer 2014

RE: mispula19
Určitě prvně Hypo a pak mimi a když to tahlek hezky víte dopředu,tak pozor na obligatorní pojištění,musí být zvoleno zprávně!!!!!!! Jsem z oboru,praxe,certifikace,.....Klidně se na mě obrattě,ráda Vám namodeluji nabídku,mezi tím si můžete nechat udělat nabídky jinde,doporučuji si nechat udělat nabídku od více institucí a potom porovnat,nemyslet na to jak splátky vypadají jen na začátku,ale jak vypadají po celou dobu.Dokážu v tuto chcíli nabídnout od 2,99%Na 30let.Klidně mne nezávazně kontaktujte,dělám celou ČR 🙂

marzil
13. kvě 2015

je lepší žádat o hypotéku před narozením dítěte, protože pokud se ti narodí dítě, tvůj příjem je snížen na miminum a navíc máte nového člena rodiny, takže tvůj příjem je ještě snížením i o toto dítě. Samozřejmě pokud je manželův příjem dostatečný, tak pak to nevadí, ale z mých praktických zkušeností je určitě lepší stavět ještě před těhotenstvím a připravit si destskú pokoj ve vašem novém domku 🙂