Půjčí vám na mateřské? A kdo?

j.a.n.u.s.
2. bře 2009

Ahoj...u nas probiha privatizace bytu. Nemam stavebni sporeni, uspory, nic. Smutne, ja vim 😒 . Daji mi jako svobodne matce na materske(ktera konci pr.rok v dubnu) nejakou pujcku?
Pomuze zalozeni stavebka? A ktereho???
Jsem z toho uz par dnu na prasky...je to bida! A ekonomicka krize je taky v Anglii, takze alimenty neberu jako samozrejmost, nebot El otec ztratil praci...

Muzete mi poradit co byste delaly vy? Nezaujaté...jde mi fakt hlava kolem a uz mi nejde ani premyslet ciste!

konoupek
2. bře 2009

Janus,já mám účet u České spořitelny a tam mi půjčku nedají.A myslím,že asi nepochodíš skoro nikde i když snad by se vyjímky mohly najít.
Někde už tu takové téma bylo,zkus pohledat a přeji hodně štěstí 😉

hakanka
2. bře 2009

ahoj, my máme finančního poradce, zkus někoho najít, třeba přez internet. je to zdarma. mají přehled o dění na trhu, tak ti poradí nejlépe. držím palce. třeba by pomohlo to stavebko (založení)...

ria80
2. bře 2009

Janus,nechod do toho.Normální půjčku nedostaneš,z čeho bys ji taky chtěla platit?Jedině u těch podvodníků,kterých je na každým rohu plno.A kdo jim na to skočí,skončí hodně špatně.Dej na to pozor

hakanka
2. bře 2009

Ria má pravdu, do půjčky u pochbných společností bych taky nešla. ale solidní finanční poradci se živí tím, že zhodnotí situaci a peníze vydělají tím, že ti třeba pomohou uzavřít stavební spoření apod. náš finanční poradce pro nás dělá i změny, za které nedostane žádné peníze. ví, že pokud bysme zjistili, že je špatný, tak mu už vydělat nedáme. takhle nám může uzavírat spoření a radit ještě 50 let, což je pro něj výhodnější. dobrý poradce ti jen něco doporučí a nenutí tě do ničeho.

garfieldmail1
2. bře 2009

ria : částečně s Tebou souhlasím, určitě Ne! půjčky od vydřiduchů jako jsou Cofidis, Provident atd.!!!
Zašla bych asi do ČS nebo se obrať na toho finančního poradce, který má přehled o všech bankách a který pak dostává provizi z banky, když se úvěr zrealizuje. Jinak samozřejmě sama s mateřskou nepochodíš, potřebuješ nějakého ochotného spoludlužníka, tady bych čekala pomoc hlavně od rodiny...
Pokud by Ti někde půjčili jen na základě Tvé mateřské, pak tutově počítají s tím, že to nezvládneš splácet a pak se na Tobě napakují (exekuce atd.)... Nenech se zlákat!

martimarti
2. bře 2009

Janus, partner pracuje v bance, ptala jsem se ho a bohužel ti banka nepůjčí, neboť jako žena na mateřské dovolené prostě nemáš dostatečný příjem na spátky ☹ ☹ . Stavebí spoření by bylo asi východiskem, ale pokud bys ty peníze potřebovala v dohledné době, tak se snad poskytuje jakýsi překlenovací úvěr, ale opět se dokládají přijmy a to by byl asi problém. Ale to nevím přesně, to by ti určitě poradili kdekoliv, kde stavební spoření poskytují. Jenom probůh ani neuvažuj o jiných možnostech - dnes každý nabízí půjčky a je to cesta do pekla. Nejlepší je finanční úřad /banka/, jenže...to už jsem psala. Blbá situace, nevím, co bych dělala ☹ ☹

astrane
2. bře 2009

a nemůže si tu půjčku vzít někdo z rodičů a ty bys to splácela? Možná i kdyby ti dělali ručitele by to stačilo....ale nevím,musíš se informovat přímo v bance nebo u poradce...

j.a.n.u.s.
autor
3. bře 2009

Nejradej bych brala to stavebko, dneska k nam prijde pani z Lisky a uvidime....pujcku u lichvaru -do toho bych nesla! Mam strach z exekuce a to by si na me sice moc nesmlsli, ale neprijemne by to bylo! Vubec neuvazuji....
Maminka ma stejny problem, ted jeste zemrel tatka, takze je sama duchodkyne....musi si byt taky koupit. Takze mi ani nemuze rucit, nebot by sama rucitele potrebovala No, zda se to jako beznadejna situace.Uvidime co Liska nabidne a kdyz tak ji poslu k vykotlanemu dubu....humor!

Holky diky....dofam, ze ty bezesne noci brzy skonci....

Dam vecer vedet.

beruska2x
3. bře 2009

no me stavebko ted skoncilo, pujcku jsem nemela nikdy ale pochybuji ze ti pujci kdyz tam nemas uz nasporene nejake penize... ☹

j.a.n.u.s.
autor
3. bře 2009

Hele, takze jsem mela scuka s pani z Lisky....a, smlouva ano..uver ano, ale za predpokladu, ze mi bude nekdo rucit....a kdyz uz, tak na 150 000,- bych splacela mesicne 1000,- do roku 2025! kdyby to bylo na novostavbu..plastova okna a zatepleni uz v tom....ale je to stary barak, sotva stoji, statika nic moc....podle meho nema zivotnost vic jak 10let....Elishka bude mit (proboha) 18let!
Asi ziju mimo realitu a vim, ze jini jsou na tom hure...ale abych si nemohla pak zajit s malou do ZOO nebo na bazen, pze musim davat bacha na kazdou korunu, jsem vylozene uvrtana-natlacena do neceho, co nechci! Smutne!
kazdopadne diky za rady.... 🙂