Stavba domu bez finančních rezerv

kristy007
19. říj 2016

Dobrý den, ahoj.
Chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti se stavbou domu bez jakýchkoliv finančních prostředků a pozemku. Jsme hodně mladá rodina a zatím nic nasetreno nemáme. Tak mě zajíma jestli znáte nějakou firmu která by stavěla i se sehnanim pozemku.

blahova_andrea
19. říj 2016

@kristy007 a když by vám stačil domeček 3+1, tak proč si nekoupíte větší byt? odpadlo by vám dost starostí, jak s pozemkem, tak i samotnou stavbou. jen by jste si udělali rekonstrukci třeba.
my teď stavíme, jsme taky nízkorozpočtoví, ale pozemek jsme naštěstí dostali. jinak bychom se mohli jít klouzat. za hypo by člověk koupil pozemek a postavit bychom mohli ledat tak stan, v lepším případě unibuňku 😅
ono je vše složitější, než ti to do teď připadlo. i my až v průběhu stále zjišťujeme, jak moc složité to vše je.
do developerského projektu bych se moc nehnala. jak tu bylo psáno. není to moc výhodné ani pak kvalita té práce. jste pro ně nic, malá ryba v rybníce, bála bych se.

kika_21
19. říj 2016

@kristy007 Podívejte se na www.Škola přírodního stavitelství.cz

teraolli
19. říj 2016

@kristy007 Pokud uvažujete o Ekonomických stavbách, tak se podívejte na diskusi na modrastrecha.cz, na černé ovce a rychle Vás to přejde. Je to podvod na lidi.
My aktuálně stavíme dům a peněz okolo je potřeba spousta.

vanea
19. říj 2016

@kristy007 byli jsme u ES v těch vzorových domech , to je peklo..fakt radši nic, než tohle:/ byla tam jediná stavba, co neměla křivé zdi a odfláklé schody a pod...přeci když chci něco prodat a prezentovat, mám se snažit, aby to vypadalo dobře🙂 když už ukázové domy, které mají kupce nalákat, vypadají jako prasárna, co pak skutečná stavba;) mají ale jeden hezký bungalov, ten se nám líbil..kdyby ho ovšem udělali kvalitně:D

vanea
19. říj 2016

jinak byty jsou teď extrémně předražené (alespoň nové byty v Praze), je to z toho důvodu, že se právě mění zákon o hypotékách...do konce října (myslím, možná až do listopadu, bohužel nevím) je poslední možnost zažádat o nízkou hypotéku s fajn podmínkama, prodejci bytů na to spoléhají🙂 takže bych vyčkala až to trochu klesne, něco bych naspořila a pak bych to řešila..

zuzalinkak
20. říj 2016

@kristy007 mrkni na developerske projekty. Zaridi pozemek, barak i financovani. Otazka je, jestli dostatecne levne. Jinak 100% hyposka neni zadna veda, delaji se i 110% apod. Na vystavby i s pozemkem taky bez problemu. Manžel je finanční poradce a tyhle věci řeší denně. I zdanlive neresitelne pripady maji reseni. Pokud si ale nemuzete dovolit platit nejakou dobu splatky (resp. pouze uroky z vycerpane castky z uveru) nez se postavi , doporucuju koukat po necem, co uz stoji a budete tak moci vymenit najem rovnou za hypo. I tak je fajn mit rezervu alespon na par mesicu nutnych zivotnich nakladu. ;)

vanea
20. říj 2016

@zuzalinkak můžu se zeptat, jak je to tedy s tím novým zákonem o hypo, když je stále možné dostat 100%? měla jsem za to, že to již nelze O.o jsou tam pouze přidané nějaké podmínky? sledovala jsem to jen očkem, o hypo zájem nemáme, ale docela by mne to zajímalo

zuzalinkak
20. říj 2016

@vanea prej je to od 1.12. v platnosti. Ale napsala jsem to spatne, 100% hypo uz pak nebude, ale 100% financovani bude, resi se to rozdelenim. Napr. 15% uverem ze stavebka bez zastavy a zbytek hypo apod. Manzel rika, ze banky uz maji milion variant jak ten zakon obejit. Prisly by o vetsinu kseftu. Kteri cesi maji nasetreny treba milion na barak? Temer nikdo. :/

zuzalinkak
20. říj 2016

@vanea ve vysledku to pak mas jeste levnejsi nez 100% hypo, kde jsou mnohem vyssi uroky nez u napr. 85%. Dela se to tak už ted i kdyz to neni potreba pokud to vyjde ve vysledku levneji. 🙂

handous
20. říj 2016

Do developerská firmy bych nešla. Jak psala paní výše, práce je odflaknuta( není přece reálné, aby se barák postavil ta 3 měsíce) . My právě hypo vyrizujeme, budeme si brát 100%, půjčí nám bez problémů. Stavět bude z části firma+ něco svépomocí( tatka je zedník, tak hodně pomůže), ale hodně stojí projekt, vyřízení kapličky ( blbej eon chce asi 12000,-), dále plyn, voda apod. Je to běh na dlouhou trať, ale než platit nájem , tak budem splácet hypo a víme, že domeček bude jednou náš.