Vrácení peněz exekutorem, jak postupovat?

marikuskus
30. črc 2016

Dobrý den, poradí mi zde někdo?

Můj partner měl dluh z nerozvážného mládí u spořitelny, kdy tento dluh byl předán exekutorovi v Praze. Domluvili jsme si splátkový kalendář, posílali 1000,- měsíčně.
Pak z ničeho nic vyskočila další exekuce tehdy u Přerovského JUDr. Vrány, kde nám nebyli schopni ani po desáté otázce říci, odkud tato exekuce pochází. Tak jsme zaplatili hotově 12000,-

Posílali jsme dál po 1000,- do Prahy a až nyní po roce v červnu jsme zjistili, že tato exekuce byla tatáž, že si ji předali a nic nám neřekli. Nicméně, požádali jsme tedy Přerov o vrácení přeplatků, které nám vrátili, ovšem pouze po leden 2016.
Pražský úřad nám sdělil, že všechny peníze předával do Přerova, VČETNĚ PLATEB ÚNOR-KVĚTEN 2016, ale Přerov tvrdí, že peníze má pouze do ledna 2016 a máme si to vyřešit s Prahou. Jak postupovat, aby nám vrátili tyto peníze?

děkuji

blahova_andrea
30. črc 2016

no zřejmě bych shromáždila veškeré doklady o platbách a komunikaci s oběma úřady o tom, jak si zodpovědnost přehazují mezi sebou jako horký brambor a obrátila se na exekutorskou komoru s žádostí o prošetření? 😅

marunka84
25. říj 2016
Uživatel marunka84 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od marunka84.

No ono tohle handrkování je někdy fakt šílené. Je potřeba opravdu shromáždit potvrzení a papíry ke všemu a zkusit to s nimi vydiskutovat. A nebo se obrátit na nějakou neziskovku, kde alespoň zdarma poradí, jak na to. Ve větších městech toto bývá. Já můžu doporučit třeba tyto, také jsme tam žádali o radu http://konzultum.cz/#!/sluzby

marikuskus
autor
26. říj 2016

Furt nám nic nevrátili 🙂