1. narozeninový dort

arilas
13. únor 2017

Maminky dávaly jste oslavencům ochutnat klasický dort nebo jste jim dělaly i speciální "miminkovský" ?
Proč je vlastně klasický korpus tak moc nevhodný? Skrz cukr a bílek?

babanci
26. dub 2017

Moje vnučka měla zrovna včera první narozeniny. Dcera jí upekla ten zdravý dort bez cukru, říkala, že je z banánů a ze špaldové mouky. Pro ostatní jsem upekla já jiný dort, tzv. Pavlovu. Malé teda její miminkovský dort hodně chutnal.

babanci
26. dub 2017

@leki Zrovna včera jsme to zažili. Dort byl menší a malá ho snědla skoro celý, foto výše. Byl to nezapomenutelný zážitek. Nasmáli jsme se u toho, už nevečeřela.

babanci
26. dub 2017

@zuzi_now Přesně ten jsme dělali včera.

yelowangel
26. dub 2017

My jsme měli pojmutou oslavu prvních narozenin jako seznamovací pro naše rodiny. Dort jsem dělala obrovskej ve tvaru Krtečka co ho měl a má malej rád, dostal možná ochutnat jednu lžičku korpusu bez krému a zbytek se nabalil rodině (nějak jsme to s občerstvením přehnali). Nechtěla jsem aby se v něčem patlal, ne že by byl vyloženě vyfešákovanej když šlo o venkovní grilování ale nějak nevidím důvod proč by měl mít něco jako dort víc na sobě než v sobě. On teda v tý době ani nijak o patlání zájem nejevil..

babanci
26. dub 2017

Jasně, na fotkách nevypadá tak pěkně, jako jiné, ale vnučka ho opravdu baštila a skoro celý ho snědla. Je záživná, ačkoliv neváží moc, má sotva 9 kilo.

zuzi_now
26. dub 2017

@babanci Vypadá rozkosne 🙂

babanci
26. dub 2017

@zuzi_now Jo,je slaďoučká.