Alergia na vajcia. Bezvaječná "dieta"

beruska2x
14. led 2010

Ahojky mam prcka s alergii na vejce.. takze michana vajicka, domaci nudle, palacinky, atd pro nas neexistuji... mate nekdo zkusenost jak to nahradit aby jidelnicek nebyl fadni?

erikasadek
17. led 2010

no je ale moj syn bol dost alergicky n avsetko ale na toto nie;. ale unas je to uz v poroiadku , a vdaka vajahitu , nam klesli hodnoty na , min.. oproti minulemu roku ... takze odporucam, ak je alergia na , soju tak nie, ale inak v poohode.. 😉

luthien.k
19. led 2010

Nevím, jeslti to tu někdo nepsal, ale vejce se to těsta dá nahradit lžící kukuřičného nebo bramborového škrobu, pro barvu dát třeba řepkový olej 😉

lusana
19. led 2010

vajahit obsahuje aj syrovatku, takže pozor aj pri alergii na mlieko

erikasadek
19. led 2010

lusana no vidis , ani na tu syrovatku nereagoval.. a mal tu alkergiu.. je jej asi malo. 😀 😀 😀 😀

beruska2x
autor
19. led 2010

tak jsem dneska delala ty palacinky, nejdriv nic moc ale se smetankem sly 😉 no a malymu kor, mel to poprve tak to je vzdycky namka 😀

takze diky... jeste se zeptam.. udelala bych treba kapustove nebo kvetakove placicky, tam taky davate skrob nebo neco jineho? diky...

zitaje
19. led 2010

dnes som robila gulky z tekvice na pecenie, taka ta oranzova. Najprv som ju osupala a asi 3 minuty povarila, potom nastruhala, zamiesala som tam trochu cottage cheesu (nemala som doma tvaroh) a celozrnnu muku, trosinku hnedeho cukru (ani nemuselo byt) a vlhkymi rukami som tvarovala gulky, tie sup do slanej vody, velmi boli dobre. Jedli sa s makom, ale ten nam akosi zhorkol. 😒 Ale gulky fajne.

lusana
20. led 2010

erikasadek syrovatka obsahuje len 12 % bielkovin, ak je alergický na BKM,tak ste to nemuseli pocítiť,ak ste alergický na mliečny cukor, laktozu, tak na syrovátku pozor. U toho zemiakového alebo kukuričného škrobu by to malo bť úplne bez problémov.

beruska myslím, že ten škrob môžeš skusiť do každého cesta, slúži na to, aby cesto držalo pokope

erikasadek
20. led 2010

LUsana josh mal vzdy velmi sylnu reakciu na trocha mliecneho ale na vajahit nikdy!!!!
tak ja neviem.. 😉 nevadi , zaklad je ze z velkych hodnot je na nule a teraz papa v pohode mliecne; 😉
toto nie je tema na alergie. 🙂

lusana
20. led 2010

erikasadek je to téma ako nahradiť vajce, takže to sem patrí, neviem, prečo sa hneváš. Načo by autorka riskovala s vajahitom, keď obsahuje ďaľšie 2 alergeny /syrovatka, soja/, keď môže použiť niečo bezpečnejšie
/zemiakový, kukuričný škrob/.
U deti alergických na jednu zložku je veľká pravdepodobnosť, že budú alergické aj na niečo iné, takže najväčším alergénom by sa mali vyhnúť.
Veď kukuričný a zemiakový škrob je lacný, dobre sa používa, je dostupný v každých potravinách, tak nevidím dôvod, prečo by ho nemala používať.

herminka
20. led 2010

Vajíčko se dá nahradit i "gelem" ze lněného semínka - asi polévkovou lžíci semínek vařit 5 minut ve 2 dl vody. Krásně se tím dají spojit třeba karbanátky (ty peču v troubě, nevím, jestli by držely i při smažení).

erikasadek
20. led 2010

lusana, ja sa nehnevam....
nemam preco. 😅 😕

osobna skusenso a my sme boli dost velky alergici, je ze nereagoval.. takze asi tak, bola to jedina vec poca sjedneho roku , ktoru dobre znaala tym padom mal plnohodnotnu stravu. nic viac nic menej...

pisal aosm len osobnu skusesnt pre na to bolo najlepsie co som nasla, na trhu ;a dokonca davala som si to aj posielat , postou .. kedz etu nieco podobne je, al ena inej baze a nato uz reagovalL 😉

miracle
20. led 2010

Ad lanove semienko...

mozes vyskusat aj namocit pomlete lanove semeno, ja som tym nahradzala vajcia pri vianocnom peceni

jaron
21. led 2010

Toto sú klasické recepty v ktorých je vajce nahradené s tofu:

Tofu „praženica“

• 1 tofu (asi 200 g)
• 1 veľká cibuľa
• mletá paprika
• kurkuma
• droždie tebi (alebo lahôdkové francúzske droždie)
• soľ
• olej
• 3 – 5 lyžíc vody

Na oleji popražíme pokrájanú cibuľu, trochu mletej papriky a kurkumu na zafarbenie. Pridáme na drobno rozdrvené tofu, podlejeme vodou, dobre zamiešame, osolíme, ochutíme droždím, podusíme 5 – 10 minút a podávame.

Tofu lečo bez vajec

• 1 tofu (asi 200 g)
• 1 veľká cibuľa
• paprika a rajčiny (alebo zavárané lečo)
• mletá paprika
• kurkuma
• droždie tebi (alebo lahôdkové francúzske droždie)
• soľ
• olej
• 3 – 5 lyžíc vody

Na oleji popražíme pokrájanú cibuľu, pridáme nakrájanú papriku a rajčiny (alebo zavárané lečo), trochu mletej papriky a kurkumu. Chvíľu podusíme. Pridáme na drobno rozdrvené tofu, (podľa potreby podlejeme vodou), dobre zamiešame, osolíme, ochutíme droždím, podusíme 5 – 10 minút a podávame.

petka28
23. led 2010

berushka já dávám kukuřičný škrob do všeho kde má být vejce, tzn i do bábovky a drží super🙂

beruska2x
autor
31. led 2010

tak jsem delala uz i knedlicky do polivky bez vajicka a musim rict ze byly lepsi nez s nim 😅 😀 , v tydnu udelam ty kvetakove placicky asi.. tak snad to dopadne taky dobre 😉