Alergia na vajcia. Bezvaječná "dieta"

beruska2x
14. led 2010

Ahojky mam prcka s alergii na vejce.. takze michana vajicka, domaci nudle, palacinky, atd pro nas neexistuji... mate nekdo zkusenost jak to nahradit aby jidelnicek nebyl fadni?

tymothy
14. led 2010

Beruško, já zkoušela jednou bezvaječné palačinky z ovesných vloček, no vůbec se mi nepovedly, nedržely pohromadě. Ale možná to bylo mnou... 😔 Kdybys chtěla, ještě bych možná ten recept někde vyštrachala...

beruska2x
autor
14. led 2010

jo diky to by bylo fajn... ja si prave myslim ze to nebude drzet 😖 je to tezky 😖 😀

jaron
14. led 2010

My používame vajcia tak možno asi raz - dva za mesiac, kludne sa bez toho dá.

Napr.: palacinky sa nám daria. Dávame múku, mlieko, olej. Na teflónovej panvici. (Síce ani neviem, ako sa robia obyčajné palacinky, lebo robíme s celozrnnej múky zo sójovým mliekom, ale ja myslím, že aj tie normálne by sa mali bez vajec podariť).

jaron
14. led 2010

ovsené vločky boli pomleté?
lebo nepomleté asi až tak nedržia, dajú sa zomlieť na sucho napr. na mixéri.

tymothy
14. led 2010

Možná to bude tou celozrnnou moukou...

tymothy
14. led 2010

Nebyly, jen jsem je předtím máčela a myslím si, že i povařila v mléce

evitkamalicka
14. led 2010

aj klasicke palacinky sa daju robit bez vajicka, mam odskusane

beruska2x
autor
14. led 2010

palacinky zkusim.. on treba miluje kvetak, tak bych udelala kvetakove placicky ale cim to "spojit" 😅

beruska2x
autor
14. led 2010

evitka.. a to jako zamichas mouku do mlika a je to jo ? 😲 to je divny... 😕

tymot.. hod mi ten receptik potom pls 😉

tymothy
14. led 2010

Berusko, já jsem sem někam dávala recept na pohankové karbanátky - je tam také vajíčko, ale myslím, že v originálním receptu nebylo, a dalo by se vynechat.

evitkamalicka
14. led 2010

beruska ja davam mlieko, muku, vanilkovy cukor a su mnam, vobec nepoznat ze tam nie je vajicko

tymothy
14. led 2010

Myslím, že do receptů vhodné pro koící matky...

beruska2x
autor
14. led 2010

o.k. zkusim a kouknu diky ale recepty muzete davat ruzne dal 😉

tymothy
14. led 2010

Takže cituju:
Namočíme ovesné vločky, nejméně na hodinu, lépe ještě na déle. Pak u nich uvaříme ovesnou kaši. Do ní přidáme 4 nastrouhaná jablka (na kolik ovesných vloček tu bohužel nemám), přidáme rozinky, skořici a cukr podle chuti, zahustíme polohrubou moukou a vypracujeme těsto jako na bramboráčky. Pečeme na zpěněném oleji. Lze přidat i strouhaný kokos, strouhané hrušky či pokrájené meruňky.

jaron
14. led 2010

ten recept je dobrý, ale skôr by som to nazval placky, nie palacinky a robil ich menšie a možno by sa to podarilo 🙂

beruska2x
autor
14. led 2010

tyjo tymot. to je dooobry, to je jako ty ovesny livanecky z pytliku 😉 ta meme radi takze je muzu udelat i pro maleho, diky moc udelam mu to na svacu 😉

evitkamalicka
14. led 2010

mnam to znie dobre, vyskusam

tymothy
14. led 2010

A ještě tu vedlo toho mám ovesné sušenky - též bez vajec.

150g ovesných vloček, 200ml vody,150g cukru, 240g hl.mouky, 2 lžičky prášku do pečiva,1 lžička soli.

Ovesné vločky zalijeme vodou. Po chvíli přidáme ostatní přísady a zpracujeme na těsto, které vyválíme a popícháme vidličkou. Formičkou vykrajujeme kolečka a pečeme v horké troubě - asi 10 minut.

jaron
14. led 2010

etše výborná praktická vec je dobrý vaflovač, robíme vafle zásadne bez vajec, je to mňam, chrumkavé,

základný recept: celozrnná múka, voda, trochu oleja,

potom je už milión variánt (pridať cukor, prášok do pečiva, nakrájaný zázvor, aníz, urobiť s pomletých ovsených vločiek, časť vody nahradiť sójovým mliekom, pridať celú slnečnicu alebo pomletý ľan, sezam atď.)

dajú sa jesť napr. s jogurtom a ovocím

tymothy
14. led 2010

Ještě si pamatuju, že jsem kdysi jedla amarantovou smaženku - prý byla také bez vajec. Ale nevím, jestli se jím ty vejce dají nahradit...

evitkamalicka
14. led 2010

co je to amarant?

beruska2x
autor
14. led 2010

amarant aj takova jako kytka... treba v DM maji amarantove tycky se sezamem...moooc dobre

petka28
15. led 2010

beruska my máme alergii na mléko i vejce a palačinky si dávám ščasto, pořád kojím takže dietím taky, 1 vejce nahradíš 1 lžící gustinu a drží to🙂 nebo tam přidáš van puding v tom je taky škrob🙂

beruska2x
autor
16. led 2010

petka no to mas vesele 😒

petka28
16. led 2010

No ani mi nemluv, ted přestávám uplne kojit, takže se možná už brzy normálně najím:D

zitaje
16. led 2010

Ahojte! Mala ma ekzem a trochu testujem, ci to nie je vajciami, takze aj ja skusam bez vajec.
Zatial mam dve osvedcene dobroty. Recepty su bez mnozstiev, lebo su to len take experimenty, mna nebavi varit podla receptov, ani nemam doma vahu. Takze vsetko od oka.
1. jablkove gulky. Nastruhame jablka na normalnom struhadle (co robi take pasiky, nie na jemno, len tak obycajne, neviem ako sa to vola 😒 ), zamiesame do nich tolko muky, aby vzniklo tuhsie cesto, poriadne rukami premiesime. Chvilu nechame postat. Mokrymi rukami formujeme male gulicky, ktore varime v slabo osolenej vode. Moje baby sa idu za nimi utrhnut. Minule sme ich mali so spenatom, ale daju sa aj na sladko, napr. s makom, je to mnamka. Chut zavisi znacne od chuti jablk, samozrejme. 🙂 K tomu spenatu som robila z dvoch jablk.
2. bananove placky. Rozmackame dva banany, rozmiesame s acidkom, pridame jemne ovsene vlocky a celozrnnu muku a ja som davala tekvicovy olej. Zase chvilu nechat postat, nech to naboptna. Cesto som mala huste, rozotierala som po teflonovej panvici male tenke placky a opekala z oboch stran. Ten banan to krasne drzi pokope.

erikasadek
17. led 2010

ahoj beruska;. noj mol alergik na mlieko a a vajicka.. takze od 3 mesiacov ziadne mlieko , a po roku strava bol problem.. nahrada.. vajec kup si vajahit. stoji...okolo 1€ j eto balenie v orasku nahrada vajec..
uzasna vec s tym som robila aj babovku malemu.. 😉

a kedz ema domacu pekarne vsade kd ej evajce som davala vajahit maly dotera nepozna rozdiel mediz kde je vajce a kd enie je, a vyprazanie to iste;. na mniesto vajicka som rozrobila vajahit malemu.. 😉

odporucam.. 😉

erikasadek
17. led 2010
beruska2x
autor
17. led 2010

holky diky... 🙂 potom vajahitu kouknu ve zdrave vyzive nebo koupim na netu... zitra chci udelat ty palacinky tak jsem zvedava 😉

zitaje
17. led 2010

Len ten vajahit je myslim zo soje, co moze byt tiez alergen - ale asi treba vyskusat. 😉