• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Alergie na bílkovinu kravského mléka. Co vaříte?

19. června 2012 
prosím maminky, které mají prcka s alergií na bílkovinu kravského mléka.... Synovi zjistili alergii ve druhém měsíci, teď mu bude 14 měsíců, byli jsme poprvé na gastroenterologii, máme doporučeno úplné vyřazení mlíka a jinak plné zatížení lepkem a zkoušet i ostatní potraviny. Sice jsem tady diskusi k tomuto tématu našla, ale i tak vás chci poprosit o rady, co prckům vaříte, co jim dáváte na snídaně, svačinky, večeře... rady kde a co nakupujete atd atd... :slight_smile: moc moc děkuji za každou pomoc :dizzy_face: :slight_smile:
19. čer 2012 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tina1506 K snídani dělám kaše - střídám ob den - ovesnou v Haferdrinku s Calciem koupeným ve zdravé výživě nebo v Globusu (2dcl + 2 lžíce vloček povařit) a další den zas nějakou instantní kaši ze zdravé výživy do reisdrinku s calciem koupeným v DM drogerii (dřív jsem dělala kaše koupené v DMku). Na svačiny ovoce, přesnídávky, pudink z Reisdrinku, domácí buchta bez mléka, domácí sušenky.... Na večeře většinou zbytek od oběda (vařím hodně polívky - hustější zeleninové, přidávám do nich jáhly, quinou, amarant, kroupy..., k tomu pak ještě pečivo), jáhlový nebo rýžový nákyp = kaše zapečená se sušeným nebo čerstvým ovocem , ovocné knedlíky (těsto z jáhlové kaše + trochu škrobu + mouka, dělám tak i nočky do polívky nebo ke špenátu), palačinky (mléko nahrazuju Oves milkem do vody, nedávám ani vejce, ale lžíci škrobu) nebo pečivo se šunkou, domácí pomázánkou (masové, zeleninové, vajíčková...)
19. čer 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek