Alergie na kravské mléko (bezmlečná diéta) - co vařit?

ela2
11. lis 2009

Ahojky, Lucinka ma 3 mesice a kousek, je plne kojena, a prave nam Dr. sdelila, ze ma alergii na kravske mleko (mela opakovane krev ve stolicce). Musim ji dat za pravdu, nebot i v tehu, mi mleko delalo neplechu, a po vysazeni mlecnych vyrobku krev ze stolicky zcela zmizela. Protoze je ale Lucinka plne kojena, musim se stravovat proste bez mleka, tzn, vynechat maslo a vubec vsechny potraviny i ty, kde je mleko obsazeno pouze stopove. Beznadejne hledam knihu s recepty na netu, vzdy je ale soucasne i bezlepkova. Mate nekdo takovou zkusenost? Poradil byste jakou knihu s recepty zakoupit, ci prispel s recepty, ci dobrou radou? diky moc!

misaj8
1. říj 2016

Ahoj, prosím o rady, jsem už zoufalá. Mám holčičku 5 let, která už nemá alergické projevy a potom 6m syna, který se silně zahleňuje od tří měsíců. Je plně kojený. Má nasazené i kortikoidy od alergoložky. A samozřejmě chce ukončit kojení a přejít na Neocate nebo Alfamino. Jenže jak to udělat? Malý je mazel, spí se mnou, je hodně nošený.. Nejsem žádná alternativní matka, on to fakt vyžaduje od mala. Dcera byla stejná. Zkouším mu dávat po troškách UM, ale vůbec.. Ani flašku nechce. Držím dietu, ale zjistila jsem, že jsem udělala někde chybu. Za jak dlouho se projeví vysazený alergen? Nemáte odkazy na nějaké jídelníčky pro matky s dietou? Měla jste některá problém dýchací a ne střevní? Moc děkuji

filija
21. lis 2016

@luthien.k jaké stránky o alergii BKm

nikolinanikola
21. lis 2016

@misaj8
- Proč nekojit?..., pokud je kojený do 6m mateřským mlékem nebude pít štěpené nápoje, jsou hořké a ničím je neosladíte ani kilem cukru
- Na co má nasazené kortikoidy? ty alergiím nikterak nepomáhají ba naopak
- Také nejsem žádná alternativní matka...jen po spoustu zkušenostech vidím, že nezbývá se při této alergii rozhodnout. Pro mě nastaly otázky spojené s tímto problémem:
kojit (spokojené dítě) x nekojit (mé pohodlí)?, chtěla jsem přestat kojit. Pak jsem si zkusila pár dní, krmit dítě štěpeným mlékem speciálně pro alergiky...zkuste a uvidíte. Nakonec jsem vše přehodnotila. Kojit (spokojené dítě a tím i já) x nekojit (nespokojené dítě i já...a co bych mu dala, když je tak malé). Potřebuje mateřské mléko, potřebuje i někde získávat imunitu. Alergie BKM = narušený imunitní systém...důvodem často, že matka brala v těhu antibiotika a také poševní problémy.
- co je UM...jaké? pokud je štěpené, tak si to nikdy nevezme, pokud byl kojený do 3m mateřským mlékem
- Chyba v dietě? vysazujete i BKM jako druhotnou složku, tj. například syrovátka, sušené mléko (párky, paštiky, tyčinky atd)
- Vysazený alergen: do 4 dnů se zlepší, do týdne je dítě v pohodě, do dvou týdnů najede do normálního režimu
- Mám v hlavě, klidně mi pisněte e-mail, stáří dítěte nebo zavolejte na 605214330
- Měli jsme střevní problémy, vypouklé bříško jako somálec, pupík..jako by měla kýlu.

O alergii BKM je toho né příliš a hlavně né strava ve formě jídelníčků specializovaná pro alergiky. Nahrazují většinou sojovým mlékem a to není u tak malého dítěte dobré.

Pokud budete chtít poradit klidně volejte. Mám 2,5 letou dceru, která má BKM.

Pokud se neozvete, tak prosím zjistěte si na co jsou ty kortikoidy? Dítěti bych je určitě nedávala, varoval mě před nimi i primář. Pak si ověřte u více doktorů, zda Váš doktor má dobrý názor na dávkování a důvod.

A možná je dobré odložit očko, obsahuje kasein. Očko můžete odložit, dokud alespoň nezjistíte pořádně příčinu.

Testy na alergeny jsou u dětí do 3 let přesnější z moči.

misaj8
29. lis 2016

@nikolinanikola Dobrý večer, děkuji Vám za reakci. Kojím stále s přísnou dietou a nějak jsme to vybojovali. Kortikoidy jsem vysadila a doufám, že jsem udělala dobře. Má je na dýchání, ale je teď v pořádku. Trochu se bojím experimentovat, dcera měla 3x hospitalizaci s astmatem. Zítra jde poprvé na očkování a to mu doporučily jak imonuložka, tak pediatrička. Dostal homeopatika, tak doufám, že bude reakce malá. Dlouho jsem s očkováním bojovala a mám z něj velký strach, ale taky si uvědomuju situaci v Evropě. Před pár lety bych to riskla a nedala, dnes už zase riskuju a dáme ho. Je to zoufalý boj, člověk by se chtěl správně rozhodnout. Věřím, že to bude dobré.. Když to po sobě čtu, tak to vypadá, že se bojím všeho 🙂))).. Jen o tom asi hodně přemýšlím.. Malý přestal chrčet, tak jsme na to snad přišli.. Děkuji ještě jednou..

nikolinanikola
29. lis 2016

@misaj8 To se Vám nedivím, očkování obsahuje kasein. Odklad do jednoho roku by z hlediska zdravotního stavu neměl být problém. Kasein v CZ letácích nenajdete, je uveden jen v originál letácích. Jako kontraindikace jej lékaři u nás neuznávají, ale netuším proč, může to být pro dítě velmi riskantní. Ze své zkušenosti bych ještě raději odložila. Strach může být jen dobrý instinkt. Zkuste ověřit, zda by Vaše dítě nezvládlo odklad z hlediska kontraindikace. Některé odborné zdroje totiž uvádějí, že alergie BKM jsou i následkem snížení imunity. Samo očkování imunitu také snižuje, v kombinaci s alergickou látkou to může být velký problém. Vím, že je těžké se rozhodovat správně, ale očkování odložit min. do jednoho roku je celkem jednoduché a ničemu nevadí.

nikolinanikola
29. lis 2016

@misaj8 zkuste kontraindikaci a zdravotní stav...astma? nebo jiné. Mimochodem odklad do jednoho roku je jen podepsání papíru.

missymici
28. pro 2016

Muzetemi prosim nekdo poradit,pomoct...??? Budu rada,dekuji.
Syn mel ted 10mje hodne kojeny. Pevnou stravu ma taky,obed, a vecere pravidelne ,nekdy odpolko ovocne pyre.
Mam pocit ze jsem to prehnala s mlecnymi vyrobky v poslednim tydnu. Jeste predtim mel prujem,prikladala jsem to prvnim zubum,hur zacal spinkat,vic slintat...pak ten prujem. Prisli vanoce,salat,sladke,..do toho jeho prvni bio jogurt,moje blbost a pak v prujmu hlen s krvi.
Jedla jsem salat hodne a on ke vsemu mel prvni jogurt a taky mlecnou kasi. Krev ve stolici ma uz 4 den,hned jsem vyradila u sebe mlecne a u neho take,nasadila jsem hylak. Prujem ma 3-4 x za den,nekdy iv noci. Vubec nevim co dal delat. Prijde mi taky trosinku zahkeneny,go je asi take reakce na abkm nebo zuby...nevim jestli s tim jit za pediatrou nebo pockat jeste par dni,po diete jestli se to nesrovna. Jak dlouho to muze trvat?
Pediatricka hrozne ze vseho vysiluje a nechci aby nas hnala hned do nemocnice...adt. Zasse bojim abych neco nezanedbala,aby to nebylo neco uplne jineho. Jinak je syn cily,vesely,hravy jako predtim. Jen vic spi,vic unaveny,jelikoz v noci hur spi a casteji kojim.
Alergie,atopak mame v rodine,...