Alergie na kravské mléko (bezmlečná diéta) - co vařit?

ela2
11. lis 2009

Ahojky, Lucinka ma 3 mesice a kousek, je plne kojena, a prave nam Dr. sdelila, ze ma alergii na kravske mleko (mela opakovane krev ve stolicce). Musim ji dat za pravdu, nebot i v tehu, mi mleko delalo neplechu, a po vysazeni mlecnych vyrobku krev ze stolicky zcela zmizela. Protoze je ale Lucinka plne kojena, musim se stravovat proste bez mleka, tzn, vynechat maslo a vubec vsechny potraviny i ty, kde je mleko obsazeno pouze stopove. Beznadejne hledam knihu s recepty na netu, vzdy je ale soucasne i bezlepkova. Mate nekdo takovou zkusenost? Poradil byste jakou knihu s recepty zakoupit, ci prispel s recepty, ci dobrou radou? diky moc!

azarijka
22. črc 2012

@kaja73 hej to bude to, ze som precitala len ze je tam mliecna bielkovina a uz som necitala ze 0g 😀 takze nabuduce kupujem s calciom 😉
vdaka za "otvorenie mojich slepych oci" 😉 😉 😉

bekulkamama
22. črc 2012

@luthien.k já jsem slyšela takový rozdíly v těch zátěž. testech v poradnách že vůbec netuším jak to bude pak u nás ale blíží se to a vco slyším někdo ani nechodí do poradny a jen tak sem tam vynechává nebo zkouší, jsem z toho jelen, my teda držíme poctivě až na včerejší kauzu sýrová tyčinka, kdy kousek snědl a já to neuhlídala na rodinné akci :-/ ale snad to nic neudělalo už jedem dietu od září

luthien.k
22. črc 2012

@azarijka já jsem si občas všimla, že na krabici bylo, že může obsahovat stopy mléka, ale ani to nevadí. Jinak to bude, jak píšou děvčata 😉

@bekulkamama uvidíš, jak to bude, asi je to opravdu pokaždé trošku jinak.

bekulkamama
24. črc 2012

@katkaajurko veškerá mlíčka se vaří čerstvě a lze je prej maximálně jednou ohřát taky máme neocate ale nechutná nám ☹(((

bekulkamama
24. črc 2012

@luthien.k no jedna známá mi psala (trpěli vyrážkou) že mazali jogurt i na kůži 😀

luthien.k
24. črc 2012

@bekulkamama no jo, pak po čem ty děti mají vyrážky 😀

bekulkamama
24. črc 2012

@luthien.k 😀 no to bylo při testech jen prej teda hihi 😝

luthien.k
24. črc 2012

@bekulkamama tak to potom je jiná, při testu se to samozřejmě tak dělá, aby se vyloučila závažná reakce aneb je to bezpečnější než podat BKM přímo do úst 😉

katkaajurko
24. črc 2012

@bekulkamama ja som to myslela tak-si ca vobec moze dat do teplej vody (koli kasi) lebo toto mlieko sa ma zarabat so studenou, ci to nie je problem - urobit ho do teplej - co ja viem 40stupnovej vody ako ine mlieka ??

adamkovi chuti velmi-sama som sokovana,lebo to mlieko je hnusne podla mna chutovo

luthien.k
24. črc 2012

@katkaajurko můžeš z něj i vařit, ničemu to nevadí.

azarijka
6. srp 2012

ahojte, co pouzivate do domacej pekarnicky namiesto klasickeho masla?

michamicha
6. srp 2012

@azarijka flora light nebo olej 😉

eyael
20. srp 2012

@azarijka rostlinný tuk stella 😉

katyxq
21. srp 2012

@azarijka do těsta na rohlíky sádlo

zuziiiiik
29. srp 2012

Ahoj maminky 🙂
Tak jsme objednaný do Prahy na Karlák na testy, jestli je Natálka alergická na mléko... Byly jste s dětičkama taky na testech????? Jak to probíhá???

em_ka
10. říj 2012

ahoj, mate prosim niekto skusenost s ABKM v dospelosti?

martinatrnkova
2. lis 2012

Zdravím všechny maminky se zkušenostmi s ABKM. Prosím o radu, jak uvařit pudink z rýžového mléka aby byl hustý. Dnes jsem vařila pudink poprvé a byl tekutý, jako kdyby to pudink vůbec nebyl.

luthien.k
2. lis 2012

@martinatrnkova musí se dát dvakrát více pudinku.

martinatrnkova
2. lis 2012

@luthien.k aha, takže když dělám poloviční porci mléka, tak mám dát celý balíček pudinku? aby to zase nebylo chuťově hnusný..ikdyž když musel pít Neocate tak snad zvládne všechno

eyael
7. lis 2012

ahojda, zas po čase jdu pro radu - Adélce už je skoro 11m, měli bychom jít na zátěžový test na gastro, ale díky nemocem a očkování jsem jí ještě neobjednala. Dost přemýšlím nad tím, že jí to zkusím sama doma - mívala "jen" průjmy, tak když je bude mít zas, tak zůstane vše při starém.. Chci to zkusit s HA mlíčkem, což bude asi šetrnější než klasické UM, co říkáte? Plánuji to na příští týden, tenhle nebudeme mít klid, nechci při tom mít nějaké jiné vlivy...
jo a myslíte, že při ABKM můžu už v tomhle věku plně nahradit UM např. rýžovým, pohankovým a nebo jiným rostliným mlíčkem? Nebo mám ještě počkat? Jsou v UM nějaké živiny - vitamíny navíc, co by v těhle mlíčkách neměla? Zatím jsem jí tedy zkusmo dávala ochutnat rýžové a moc se na něj netvářila ☹

martinatrnkova
8. lis 2012

Je vhodné podávat ročnímu dítěti kokosové nebo ovesné mléko/nápoj? Vím že jsou celkem dobře k dostání, ale nevím komu přesně jsou určeny

luthien.k
8. lis 2012

@eyael
@martinatrnkova

Děti obilná mléka mohou už od půl roku, ale ne jako náhrada UM, protože jejich obsah bílkovin je úplně někde jinde, než u MM nebo UM a pokud dítě speciální UM nepije, je třeba si ty bílkoviny víc pohlídat (maso, vejce, semínka, oříšky - pokud není alergie).

martinatrnkova
8. lis 2012

@luthien.k určitě to nehci brát jako náhradu UM. Jen zpestření stravy, když už nemůže nic z BKM. Díky

nasekuratko
8. lis 2012

holky, kde se dá koupit nějaký jogurt bez BKM pro mimčo? Kromě amunáček? Ten malému nešmakuje. A nikde jinde jsem nic jinýho nenašla. ☹

luthien.k
8. lis 2012

@nasekuratko pokud není alergie na ořechy, tak existuje ještě dezert mandlový. Jinak pak jedině domácí varianty rozvařeného ovoce s kukuř. škrobem, pudinku z UM či obilného mléka apod. Něco se dá i z tohoto: http://www.jimejinak.cz/kategorie/recepty/dezer...

luthien.k
8. lis 2012

@martinatrnkova v tom případě je to OK.

miskaska
8. lis 2012

Ahojte, ako sa prejavuje alergia na BKM? Dakujem.

luthien.k
8. lis 2012

U kojenců - trávicí potíže (zvracení, nadýmání, koliky, hleny, krev ve stolici, průjem....), kožní problémy (kopřivka, atopický ekzém...), dýchací potíže (častá nemocnost, zahlenění, dušnost, rýma stejná jako je běžná alergická rýma) a další (špatné přibírání, chudokrevnost, neklid, časté záchvaty pláče...). Může být jen jeden příznak nebo i kombinace.

nasekuratko
8. lis 2012

@luthien.k v nemocnici mu dali Lacto zero od Ehrmann. Jenze v Bille to prestali prodavat. A to mu moc chutnalo. ☹ Domaci pudinky vubec nechce. Potvora!

luthien.k
8. lis 2012

@nasekuratko ale Lacto Zero není bez BKM, ale pouze bez laktózy... Pokud je na Neocate, je nesmysl, aby jedl bezlaktózové výrobky...