Alergie na kravské mléko (bezmlečná diéta) - co vařit?

ela2
11. lis 2009

Ahojky, Lucinka ma 3 mesice a kousek, je plne kojena, a prave nam Dr. sdelila, ze ma alergii na kravske mleko (mela opakovane krev ve stolicce). Musim ji dat za pravdu, nebot i v tehu, mi mleko delalo neplechu, a po vysazeni mlecnych vyrobku krev ze stolicky zcela zmizela. Protoze je ale Lucinka plne kojena, musim se stravovat proste bez mleka, tzn, vynechat maslo a vubec vsechny potraviny i ty, kde je mleko obsazeno pouze stopove. Beznadejne hledam knihu s recepty na netu, vzdy je ale soucasne i bezlepkova. Mate nekdo takovou zkusenost? Poradil byste jakou knihu s recepty zakoupit, ci prispel s recepty, ci dobrou radou? diky moc!

drago
23. zář 2010

na lepek a mléko reaguje nejvíc , ale jestli je to celiakie to zatím nevíme. Malé dělali akutně testy loni na všechno a všecko bylo negativní. Další testy nám zatím nedělali, čekáme až se kompletně zahojí střeva a tělo se trošku dá dohromady a pak nás čekají testy za hospitalizace, kdy se po malých dávkách dává po lžičkách mléko a čeká se jaká nastane reakce a po jaké době.. V prosinci se dozvíme víc na kontrole. Nejdůležitější je, že od té doby co má malá dietu, tak jsme nepotřebovali kortikoidy ani epipen(adrenalin) 🙂

krista
23. zář 2010

@drago tak to je dobře, vím jaký kortikoidy jsou 😖 držím vám palce na ty další testy, třeba taky přijdete na to, že malá je úplně zdravá 😵

hojani
24. zář 2010

ahojky holky...Kristi gratulují k výsledkům... 😵 ale buď i tak opatrná...i drago píše,že maj negativní testy,ale alergie je ☹ ,to samé synovec, vše ma negativní,ale dal si 3 dávky Um a vezla ho rychlá,na první ani druhou nereagoval..
já se musím pochlubit,že jsme na tom stejně..min. týden mi mudr. taky potvrdila,že jsme negativní na potraviny 😵 ,tak pomaličku začneme zkoušet...ale měl lehký průjmik,teď je po očkování...tak to zatím nechávám..není kam spěchat...a doufám,že opravdu reagovat nebudeme
Já mám bohužel zatím obě děti na kortikoidech ☹ kvůli tomu astmatu...ale snad i toho se střepem..od kámošky neteř dobře reaguje na homeopatika...tak o tom uvažuji..ale teď na zimu mám docela strach,protože nechci,aby mi oba zase marodili 3/4 roku v kuse 😠

krista
24. zář 2010

@hojani Kristý třeba neměla pozitivní soju jestli to dělají, ale po té se mi osypává, to vím, že to vychází všelijak, já to začla zkoušet pomaličku, už je to asi 3 nebo 4 týdny a po mléku nic nemá 🙂 homeopatika jsme měli taky, nevím za jak dlouho mají zabírat, brali jsme je asi 4měs. a když došly tak už jsme nový nepořizovali a bez nich to bylo stejný... 😉 tak vám držím palce! 😉

drago
24. zář 2010

hojani já na homeopatika nedám dopustit, malé to loni moc pomáhalo v pylovou sezonu. Teď už 10 měsíců jezdíme na magnetickou biorezoanci. Super záležitost, díky tomu jsme zjistli spousty potravin na které malá reaguje, peří, roztoče. . Malé to moc pomáhá. http://www.studiomarta.com/16-biorezonance-bico... 🙂

tygrous
5. říj 2010

Diky za tip s tema susenkama z Alberta😉 Ja 5 mesicu "susila hubu" a odpirala si sladkosti a ted, kdyz zkousim a testuju mliko, jestli malej zaraeguje nebo uz ne, tak objevim takove dobroty😀

blandik
6. říj 2010

Chtěla jsem napsat, že malý měl negativní BKM a všechno ostatní, i celkové sIgE měl negativní - tedy v normě a přesto reagoval na kde co - od cukru (sacharozy) až po mléko, vejce, skořici, kakao...a musím napsat s velkou úlevou, že vejce prošlo cca ve 22M a BKM v 23M, tak jen tak pro orientaci..ale stále zůstavají cukry a spousta potravin, které neochutnal zatím..a můžu napsat, že jak jsme dali BKM, tak se nám zdá, že je malý více nervózní, neklidný...

blandik
6. říj 2010

a ještě jsem chtěla napsat, že našemu malému jak vadí cukry (snad krom těch v ovoci), tak mu vadí i rýžové mléko...takže jsme tak nějak byli na tom, co doma ukuchtítm - dokonce i buchty sladím strouhaným banánem a jablkem a rozinkame nebo sušenýma švěstkama 😀

leena24
10. říj 2010

Soutěž o Žvýkačky proti alergii ALLERMIN 😉 http://dikulka.pise.cz/43857-soutez-o-zvykacky-...

martina2105
12. říj 2010

@drago ahojik,muzu poprosit nejake recepty bezmlecne(totalne)nikde nemuzu nic najit,pecivo i neco sladkeho
maly se trapil od narozeni do 13m tak sme na diete,mame alergii i na psenici,muj email je martina2105@seznam.cz
dekuji mockrat a preji hooodne zdravicka martina

drago
14. říj 2010

ahojky určo napíšu, jsem ted nemocná, ale pokusím se zítra 🙂

drago
14. říj 2010

ahoj martina2105 , posláno, snad Vám to pomůže, klidně můžu pak napsat i recepty na dorty a pomázanky 🙂

krembonzur
14. lis 2010

@hojani - ahoj, prosim te, kde kupujes ty bezmlecne lentilky??a jsou s cokoladou???diky moc....

hojani
15. lis 2010

@krembonzur ahoj...kupuji je ve zdravé výživě v Ostravě , koukám,že jsi z Karviné,tak možná Ostravu i trošku znáš...zdr. výživa je ve věžáku za Poliklinikou v Hrabůvce ( v tom samém věžáku je i spodní prádlo a prodejna zdravot. potřet) ,z boku polikliniky je totiž taky věžák..a nově taky zdr. výživa..ale nejsou tak zásobení 😉

obsahuje kakaovou hmotu a kakaové máslo... jinač já ještě kupuju rozinky v carobu..či carobové čočky...a to je nahrážka právě za kakao,ale je to dobré..teda čočky jsou hořké,ale malému šmakují 😉...ale u nás se změnilo to..že jsem sebrala odvahu..a zavádíme vše,první jsem uvolnila mléko v pečivu a spol.. a teď jedeme týden úspěšně jogurty 😉 ,tak snad se nic nezvrtne.

@drago kdyžtak hoď receptíky i sem 😉 prosím... i když my doma už dietku opouštíme..tak synovec je silný alergik,takže inspiraci a nápady sbírám dál 😉

krembonzur
15. lis 2010

@krembonzur - ahoj, ja jsem z havirova...tady mame taky zdravou vyzivu, tak ji navstivim..kupuju tam veci,ale nemyslela jsem si, ze tahleta alergie postihne nas-az ve 3 letech...chudak, cokoladky, a aktimel mlicka a pod..to bylo jeho... 😔

krembonzur
15. lis 2010

@hojani - diky za odpoved-jsem tele, se rozepisu a na to hl. zapomenu...juknu do zdrave vyzivy k nam...ale obavam se, ze karob ho neuspokoji...ale zase, kdyz bude mit coko krizi, tak si snad i tohleto da... 😅

krembonzur
15. lis 2010

jezis a ted koukam, ze jsem si odpovedela-no mam dost 😝 😝 jdu dat decka spat a umrit... 😀 😀

hojani
15. lis 2010

@krembonzur 😀 😀 😀 se někdy zadaří 😀 😀

jj jukni, snad pochodíš...pak písni, jsem zvědavá...já to kupuji jen v této...jinde jsme je ještě nesehnali..ani švagrová ve Frýdku, ani ve Frýdlantu 😝
Jinač jestli jezdíš do Polska,tak zkus nějakou výživu tam...je to totiž od nich 😉

no i starší dcera může rozinky v carobu po tunách..a to je na kokinka zvyklááá 😉 ..a čokošku nemůže? nebo teprve zkoušíte co to je? protože jestli nesmíte jen mlíko...tak hořkou čokošku jo 😉

hojani
15. lis 2010

@krembonzur mmch já měla loni i starší dceru na dietě. bezmléč, bez kokin, bez kyselého... cca měsíc a půl...nejhorší je vydržet s tím starším dítkem tak první týden... pak už se s tím jakštakš smíří a veme to jako fakt 😉 teda u té naši vzpurné holky to tak bylo 😀

krembonzur
15. lis 2010

@hojani -ja jsem byla u lecitele ve fm a proste kdyz nas uvidel, tak jenikovi rekl alergii na mliko a na cokoladu..a ono to odpovida tomu, co mu je....ekzemy na nohach, drsne jak struhadlo a boleni bricha-jsem si myslela, ze si vymysli, ale ted vidim, ze jsem blbka blba..i kdyz porad mi to vrta hlavou a nejradeji bych sla k detske, aby mu vzala krev a poslala ji na rozbor...no ja mam obe deti hodne vzpurne, takze jsem zvedava, jak to u nas bude vypadat...zatim drzime od soboty, kdyz jsme se to dozvedeli...zatim to jde, ale obavam se, ze to nebude tak jednoduche...ale nebyla jsem v te zdrave vyzive....

do polska je to blizko, ale ja preci jen risknu tu zdravou vyzivu...a kdyz bude nejhur, tak tam-diky za tip!!

se zadari, to mi povidej...hihi 😀 😀

obavam se, ze ani tu cokosku nemuzem...a on se taak tesil na cokosky na stromecku... 😖

drago
24. lis 2010

krista jestli je to celiakie to zatím nevíme. Testy dělali loni jen krve a všecky byli negativní. Další testy se odložili, aby se malé zahojili střeva, přestali ty bolesti bříška atd. Máme jít na testy za hospitalizace, kdy se podává po malých dávkách postupně alergen a sleduje se reakce, u nás to bude ten lepek a mléko, ale mám z toho obavy.
Malá je na dietě docela v pořádku, zvládáme to jen na zirteku tak se bojím, aby se to nezhoršilo. Já pořád doufám, že aspoň něco vymizí. Takhle nemůže skoro nic normálního na jidlo. 😒

stipa
20. led 2011

@drago - mohla bych poprosit o nějaké recepty na pomazánky, buchty atd? Syn má alergii na BKM, vejce a nejspíše i soja atd... Moc moc děkuji , klidně do IP když mi něco zašleš budu moc ráda 🙂

ludmilabb
26. led 2011

ahojte, chcem sa vas opytat co davate detickam na ranajky a vecere, my sme mali vo zvyku robit na veceru krupicovu kasu a na ranjaky alebo desiatu jogurt, popripade tvarohovy dezert, cottage cheese atd, teraz nemozeme nic
ja mam pocit ze jej davam len same ovocne vyzivy a zahustujem piskotou, vlockami atd
mam pocit ze sa jej to zachvilku preje, pocula som o sojovych jogurtoch ale kedze mame atopicky ekzem nejako sa toho bojim 😖

stipa
27. led 2011

@ludmilabb ahoj, pokud trpíte AE jako můj syn, tak koukni na toto: "babske recepty" na atop. ekzem miminiek tady na MK holky Ti tam poradí, já tam také chodím. Obrať se na luthien.k 😉

ludmilabb
27. led 2011

@stipa dakujem za tip, chcem sa opytat beriete Fenistil kvapky?

stipa
28. led 2011

@ludmilabb ano, dávám mu je na večer, ale jen když se hodně drbe. Teď jsem mu je nedávala hodně dlouho. Kapky se mohou užívat i dlouhodobě a nejlépe, když se hodně škrábe tak 3x denně a to takhle: počet kg dítěte x 2 = výsledek a co Ti vyjde to vydělíš 3 a tolik kapek mu pak rozložíš na ráno, poledne a večer. 😉 ( Např: 9kgx2=18:3=6 kapek Takže 6 kapek ráno, pak v poledne a pak večer 😉 )

lubike
31. led 2011

ahojte, nestíham čitať celú diskusiu, ale prispejem. ak to už niekto písal, tak preskočte. Malý má alergiu na BKM -stále sa škrabal. Prišla som na to, že môže mlieko - RAJO Lacto free. Nemá naň reakciu, stojí cca 1,50€. Kožná mi povedala, že jogurty a acidká a také veci môže, lebo tam je tá BKM skysnutá a nie je "zlá". A je to tak, jogurty sú tiež bez reakcie..

evulina1
17. únor 2011

Zdravím, mám 8.měsíční holčičku alergickou na BKM. Pročetla jsem si vaší diskuzi a chtěla jsem se prosím zeptat jaký rostliný tuk používáte třeba na namazí na chleba. Děkuji

lojzina
18. únor 2011

@evulina1 perla s vitaminy 🙂

evulina1
19. únor 2011

Lojzina, moc díky.