Bedýnkáři, podělte se o recepty a zkušenosti

antiope
8. říj 2010

Už pár týdnů odebírám bedýnky s bio zeleninou a ovocem. Každý týden na mě čeká překvapení, co zrovna ve své bedýnce najdu a poté začne moje pátrání po receptech. Často tomu předchází pátrání v knihách a na internetu, abych danou zeleninu vůbec identifikovala 😀
Najde se tu podobný nadšenec, který je na tom podobně? 🙂

katy_katy
4. bře 2011

@katy_katy No, z jižní Moravy je celkem dost široký pojem, že? Je tady někdo z Kuřimi, nebo Tišnova? Z Brna?

slavkah
10. bře 2011

sice ziju taky v zahranici a taky bedynkujeme, obcas jsou v bedynce mene obvykle druhy zeleniny u kterych nevim jestli uz je maly muze nebo ne .... napriklad kaderavek, od kdy by jste dali?

terryfox
10. bře 2011

@slavkah já bych ho přirovnala ke kapustě, takže bych se řídila možností zařazení kapusty, kdy to ale je, to nevím 😀 😅 mýmu synovi jsem už ale párkrát do jídla přidala růžičkovou kapustu už teď nedávno, je mu 6 a půl měsíce 😉 myslím, že jde o to, že může tahle zelenina třeba trošku nadýmat, ale prcci si musí zvykat, že jo 😉 😀 já bych ho osmiměsíčnímu klidně dala, ale je to jen můj názor... 😉

slavkah
12. bře 2011

@terryfox diky, ja si to taky tak myslim, ziju v Holandsku a tady je kaderavek jedna z nejoblibenejsich zimnich zelenin 😀 zkusim napred par lzicek a uvidime co to s nim udela 😝

makelka
12. bře 2011

@katy_katy Já jsem z Boskovic a tady v okolí nic není, takže je to naprd :-/ taky bych ráda bedýnkovala 🙂

makelka
12. bře 2011

@janca.k Jaňouchu, ty jsi tu taky, ty voe a proč jsi neřekla, taky chci bedýnkovat 😀 uděláme si družstvo, jo? 😀

janca.k
13. bře 2011

@makelka voe a proč neřekneš 😀 😀 já jsem někde ještě našla nějakou paní někde v okolí Letovic,ale blbec jsem si neuložila odkaz, tak to musím dohledat. Zatím jediný co jsem našla, tak prostě Brno, jenže mi tam asi těžko někdo bude jezdit, že 😠 akorát vím, že na Benešově je kozí farma.

makelka
14. bře 2011

@janca.k jasan, že to chci 🙂 tak hledej, já taky našla pouze to Brno :-/ a kozí farma je kde 😲

janca.k
15. bře 2011

@makelka kozí je na Benešově, teda si myslím, že tam Kája má kozy 😅 hoď do vyhledávače Abrle, tak teď mám pocit, že to nejsou kozy ale ovce 😀

janca.k
15. bře 2011

@makelka ještě mrkni na tohle http://www.stastnafarma.cz/index.htm a našla jsem tu od Letovic....http://www.ceskyfarmar.cz/farmar-detail.php?fid=23 ale nemá vlastní webovky, leda ji teda napsat.

makelka
15. bře 2011

@janca.k aha tak já se na to o víkendu mrknu, teď jaksi nemám moc času :-/ díky určo něco vymyslíme, ne? 😀

janca.k
16. bře 2011

@makelka jasný, nějak to provedeme.Tak na to mrkni, já ještě pobrouzdám po netu, jeslti něco nenajdu a dám vědět 🙂

antiope
autor
17. bře 2011

Ahoj holky, nějak teď nestíhám zpracovávat obsah své bedýnky a sešlo se mi tady bílé i červené zelí. A protože mě tentokrát chybí energie na hledání receptů, tak bych potřebovala nadhodit nějaké nápady 😅
Tak co vy a zelí?

slavkah
1. dub 2011

@antiope ja delavam se zeli hodne i salaty nebo zelnou polevku

antiope
autor
4. kvě 2011

V poslední době jsem začala střídat způsob objednávání bedýnek, jeden týden se nechávám překvapit a druhý týden si svůj obsah bedýnky skládám sama. I když ten druhý způsob je praktičtější, pořád se nechci vzdát kouzla překvapení a poznávání nového.
A protože je jaro v plném proudu, začaly se v bedýnkách objevovat i čerstvé bylinky. A teď "babo" raď 🙂
Mám tady krásně voňavou meduňku, ale vůbec nevím, co si s ní počít. Jak se skladuje? Mám jí dát sušit? V jakém poměru udělat čaj? Dá se použít i jinak?

janca.k
9. kvě 2011

@antiope já medunku bud suším a nebo z ní teda dělám čajík, ale poměr nějak nedodržuju, dělám si ho v létě, protože máme čerstvou na zahradě a je úžasně osvěžující a taky zklidnuje....takže dám hrst lístků do konvice a zaleju vodou a nechám vychladit, nebo dám led a plátky citronu.Ale zda by se dala použít i na nějaké jídlo...to by zajímalo i mě.Jo a lístky je dobrý trochu natrhat aby se uvolnilo aroma 😉

terkaz
9. kvě 2011

ahoj holky, ja jsem z Brna a rada bych zacala s bedynkama, neni tu nekdo kdo bere bedynky z Brna, nebo okoli? 😉

karmenta
9. kvě 2011

ahojte, Břeclav a okolí pořád nic??? :(

apollo11
9. kvě 2011

@terkaz Ahoj, my se chystáme na bedýnky ze Slunečnice, jezdíme tam i pro bio maso 😉
Tu: www.bioslunecnice.cz

peko
9. kvě 2011

@terkaz taky jsme brali bedýnky se Slunečnice, a celkem spokojenost, ale brali jsme je v zimě, tak nebyl moc velký výběr, věřím, že teď už jsou bedýnky pestřejší.

terkaz
9. kvě 2011

holky dekuju za odpoved, asi to take vyzkousime. Chystame se na to uz dlouho, ale nikdy jsme to nedotahli do konce 🙂 Jaka je kvalita zbozi a je opravdu chutnejsi nez z normalniho obchodu? 😉

honzulka
29. kvě 2011

Ahoj holky..omlouvám se ,že Vám se vpadám..Bedýnky mě hodně zaujali,ale není mi jasné jen kolik váží jedna bedýnka a jaká je její cena?Já vím,že za kvalitu s platí,jen právě nevím,aby mi nepřišla jedna mrkev,jedna petržel a já za to dala 200... 😵 Děkuji

ikarkulka
31. kvě 2011

@honzulka to záleží, odkud bedýnku bereš, všude je to jinak.
někde je počet kilogramů a cena fixní a v bedýnce vždy dostaneš zboží podle nabídky (tj. nemůžeš si určit její složení). kromě toho někde je bedýnka tvořena jen zeleninou, jinde zeleninou a ovocem a jinde zase v ní může být i maso, vajíčka...
pak existují bedýnky (ale to už mi nepřijde ten úplně pravý bedýnkový systém), kde si můžeš určit složení a počet zboží, a podle toho se odvíjí cena.

valentinuska
28. črc 2011

Ahoj, nechcete někdo zkusit obnovit tuto diskuzi 🙂
Mám doma bedýnku a zrovna nevím všechno z ní vařit 🙂

ikarkulka
28. črc 2011

@valentinuska co v ní máš?

sabuse1
28. črc 2011

@valentinuska ráda se připojím taky ráda načerpám inspiraci🙂 a odkud máš bedýnku a co v ní? já beru freshbedýnky kombinované ovoce - zelenina a hodně zeleniny teda teď padne na příkrmy, ale i tak občas tápu🙂 Když jsem měla přebytky mrkve dělala jsem třeba mrkvové karbanátky - jako klasické z mletého masa a přidala tam nastrouhanou mrkev nebo hodně dělám dušené hovězí a do toho nahážu víceméně všechno co tam najdu - výbornej je v tom řapíkatý celer, mrkev, cuketa, rajčata, papriky...
a taky různé zeleninové placičky - brokolicové, mrkvové, květákové - víceméně jen povařená zelenina smíchaná s vajíčkem a trochu mouky nebo strouhanky, osolit případně okořenit a smažit

valentinuska
28. črc 2011

@ikarkulka mám tam brambory, mrkev, celer, petrželku, červenou řepu, cibuli, okurky, rajčata, kapustu, květák a to jak je podobné pastiňáku, ale není to pastiňák 😀 no a z ovoce jenom švestky ...

@sabuse1 bedýnku mám od čupr bedýnek, já ani ten název pořádně nevím - vybrala jsem něco, co šlo vyzvedávat u mého bydliště ... taky jsem vzala kombinovanou, ale z ovoce tam byli jenom švestky 🙂

nejvíc jsem tápala s kapustou a okurkama ... na kapustu už jsem si našla vepřové s kapustou a v sobotu jdu na to 🙂
no a okurky nakonec normálně krájím a zakusuju, vůbec jsem nevěděla, že jsou takhle dobré 😀

ikarkulka
28. črc 2011

@valentinuska jak píše @sabuse1, u nás většina padne na příkrmy.
dobrý recepty jsou třeba tady http://biorevnice.cz/bio-recepty.php
http://biorevnice.cz/bio-recepty.php?skupina-re...

okurky bych teda taky snědla za syrova, ty miluju 🙂

valentinuska
28. črc 2011

@ikarkulka jééé díky moc za typy na recepty, to se mi teď opravdu hodí, protože jsem se chtěla inspirovat na zdravé jídlo pro malou i bez bedýnek 🙂
na příkrmy asi taky něco padne, ale moje slečna má teď takové zvláštní období a chvíli jí to co uvařím a chvíli jenom něco ze skleničky 🙂

sabuse1
29. črc 2011

@ikarkullka super díky za tip🙂
@valentinuska: kapustu taky dělám hodně dušenou nebo karbanátky z nich, zkoušela jsem i sekanou a byla moc dobrá