Bramboráky z trouby. Jak dlouho se pečou?

cherub
5. dub 2008

ahojky, chtěla bych se zeptat (hlavně slovenských koníkařek), jak dlouho a na kolik stupňů se pečou klasické bramboráky v troubě 😉

betule007
5. dub 2008

Cherub,já je peču normálně jako na pánvi,je dám na pečící papír a otočím,až jsou zlaté. 😉

cherub
autor
5. dub 2008

no my to nějak zkusíme spáchat a při nejhorším to skončí za stálého míchání víte kde 😀

lusil2005
6. dub 2008

janina a ako robis cesto? klasika zemiaky muka vajicko cibula cesnak majoranka sol korenie?

alami
6. dub 2008

tak skúste aj tú babu, je to fajnota:
zemiaky narajbať(ako keď strúhate mrkvičku - na tých malých slzičkách), 2vajíčka , soľ, trošku polohrubej a trošku hrubej múky (dávam od oka, ale stačí tak po 2 lyžice, opraženú cibulku(pokrájať na kocky, opražiť a vliať ku zemiakom), opraženú slaninku - tiež na kocky pokrájanú - vlejte ju tam takú horúcu, majoránku (tej kľudne viac), čierne korenie.

Všetko zamiešať a vyliať na olejom pomastený plech - tak aby ste pokryli celý plech (alebo zapekaciu misu) do výšky 2 - 3 cm. Necháme piecť na pribl. 150° kým nebude vrch pekný zapečený. (asi 3/4hod) 🙂

beruskaveruska
6. dub 2008

janina77 hod sem prosím celý receptík díky 😉

janina77
6. dub 2008

berus, tak s presnymi davkami ti to nepoviem, lebo to vzdy robim bajocko 😀. Ale ja som z tych, co maju radi vymozenosti techniky, tak to robim nejako takto:
ocistene pokrajane zemiaky (6-10 ks, podla velkosti), 1 pokrajana cibula, 3 strucky cesnaku, 1-2 vajicka, trosku vody - vsetko hodim do mixera a rozmixujem. Potom vylejem do misky, primiesam hladku alebo polohrubu muku, neviem kolko, podla hustoty, sol, trosku mletej rasce, korenie a mletu cerv. papriku. Pomiesam, vylejem na vymasteny pekac cca 1cm hrubka, nahadzem lyzickou navrch bryndzu (staci 125 g), peciem na 180 st. kym nechyti farbu a nelepi (ako som pisala), je to do 1 hodiny.
Pokrajam na vacsie stvorce a dobru chut 🙂

lusil2005
6. dub 2008

ja som to dnes skusala a cele to bolo zospodu prilepene 😒

janina77
6. dub 2008

lusil, mne sa to tiez vzdy prilepi, ale to nevadi, lebo to je na tom najchutnejsie 🙂.

lusil2005
7. dub 2008

ale ono to bolo tak prilepene ze sa to nedalo odlepit 😅 mozno som mala dat hrubsiu vrstvu. no neviem

junovka
7. dub 2008

janina, a ta bryndza tam musi byt? 😒

lusil2005
7. dub 2008

nemusi, to je len vylepsovak

junovka
7. dub 2008

aha 😔 inak, aku ma to chut?ako placky podobnu?

beruskaveruska
7. dub 2008

Janinko díky zkusím a asi to dám na pečící papír aby se to nepřilepilo na plech 😉

lusil2005
7. dub 2008

no to je vlastne taka velka mega placka na plechu 😀

janina77
8. dub 2008

baby, takze vcera som robila, lebo ste ma s tym namotali, tak pridavam cerstve skusenosti, na ktore som trosku pozabudla:

- ked to cesto solite, malo by byt trochu presolene, lebo kym sa dopecie, tak to sol stiahne.
- ja som dala trosku prasku do peciva, aby nebola moc zbita
- dala som do janskej misy, ktoru som najskor vyliala olejom, trosicku mi na spodu ostalo, ale ziadne ako ked vyprazam, a vobec nic sa neprilepilo. Na ten olej som rovno liala cesto, ziadne vysypanie mukou alebo struhankou
- cesta bolo kus viac, tak asi do 2 cm vysky, tak sa to musi piect fakt hodinu a este som aj dala zagrilovat odvrchu, aby chytilo lepsiu farbu
- bryndzu som nedavala, lebo som nemala 😀
- do vecera sme s muzom chodili k sporaku a odkusovali, zmastili sme to vsetko.

Tak pecte, je to mnamka.

junovka
8. dub 2008

dobry tip na obed 😉

junovka
10. dub 2008

aka priloha sa dava k tomu??

janina77
10. dub 2008

ja nedavam ziadnu prilohu. Jeme to normalne takto upecene a k tomu kysle mlieko 🙂.

lusil2005
10. dub 2008

ja tiez bez prilohy. cerstve to jem len tak, same, a ked ostane na druhy den, dam si k tomu trosku kecupu. inac - skusila som pridat trosku klobasky a bolo to uplne perfektne! aj to udene masko by nemuselo byt zle...

junovka
12. dub 2008

chcela som sa vas opytat, ako je s tym peceni, to farbu ma chytit aj na povrchu, alebo len po stranach??? 😕

lusil2005
12. dub 2008

aj na povrchu. ja ked som to mala vo vyske tak cca 2 cm tak som to piekla priblizne hodinku.
a aj tak mi to trochu po bokoch prichytilo, ale nejako som to odtototo odtial a na druhy den uz isiel krasne ten zvysok bez namahy.

holly1
16. dub 2008

ahojky, napíše mi někdo celý recept na tenhle bramborák? Asi bude o něco zdravější než smažený na pánvi, celkem ráda bych to zkusila. To se peče těsto vcelku nebo se taky dělají placky na plechu? 😎

lusil2005
16. dub 2008

janina uz pisala:
"ocistene pokrajane zemiaky (6-10 ks, podla velkosti), 1 pokrajana cibula, 3 strucky cesnaku, 1-2 vajicka, trosku vody - vsetko hodim do mixera a rozmixujem. Potom vylejem do misky, primiesam hladku alebo polohrubu muku, neviem kolko, podla hustoty, sol, trosku mletej rasce, korenie a mletu cerv. papriku. Pomiesam, vylejem na vymasteny pekac cca 1cm hrubka, nahadzem lyzickou navrch bryndzu (staci 125 g), peciem na 180 st. kym nechyti farbu a nelepi (ako som pisala), je to do 1 hodiny.
Pokrajam na vacsie stvorce a dobru chut "

ja som nedavala bryndzu lebo nemozem, ale dala som pokrajanu klobasku do cesta. a bolo to mnamajz

a pecie sa to v celku.

junovka
16. dub 2008

...presne takto som to robila, pripalilo sa mi to a stred len vyschol a bol surovy ☹ 😔 neviem vcom som robila chybu 😅

lusil2005
16. dub 2008

junovka nemala si to moc tenke? aj ja som to mala po bokoch pripalene uz po pol hodine, ale vydrzala som a nechala som to tu hodinku. a bolo to celkom fajn. kraje isli tazsie, ale na druhy den uz islo vsetko v pohode

nikka.vo
26. kvě 2008

Já dávám do bramboráků kuřecí maso na kousíčky a jako lahodáááááááááá 😎 😅 , asi si je co nevidět uděláme 😵 a zkusim je udělat v té troubě asi 😕

lekno
7. čer 2008

A ja robím aj takéto placky na panvici: Postrúham zemiaky, osolím, pridám trochu hladkej múky a vymiešam cesto. Tej múky nie veľa, aby ste placky nemali moc gumové, čiže tvrdé 😉 Na panvici zohrejem olej (na každú placku trochu oleja) a lyžicou rozotriem cesto (asi dve-tri lyžice cesta. Záleží, aké ich chcete mať hrubé). Keď je placka zospodu upečená, posypem ju strúhaným syrom. Kým sa upečie, syr sa roztečie. Vyberiem na tanier a potiem kečupom (len z tej strany, kde je syr). Na kečup ešte môžete dať na drobné kocky pokrájanú obyčajnú párku alebo dietnu salámu alebo šunku. Mne stačí len syr a kečup 😉 Preložím na polovicu a ZJEM! 😀 Je to vlastne taká minútka. DOBRÚ CHUŤ! 🙂

lekno
7. čer 2008

Zabudla som napísať, že keď je placka zospodu upečená OTOČÍM JU a potom posypem strúhaným syrom 😉

tumkal
7. čer 2008

ahoj maminy,
taky se tuhle dobrotu zítra chystám dělat a našla jsem toto:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=551
http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=20451

to bude mňamka, miluju bramboráky
tak dobrou chuť

tumkal
7. čer 2008