Brokolice. Máte recept?

peppapig
10. srp 2009

Caute kucharinky, kdo ma nejaky zajimavy recept, kde brokolice je hlavni ingredience, podelte se. My tuto zeleninku milujeme, ale chtelo by to neco noveho a odzkouseneho 🙂

dukie
17. srp 2009

My z ní deláme polévku. Teda spíš něco jako brokolicový krém.

Prostě se povaří brokolice ve slané vodě a pak se rozmixuje i s tou vodou do hlaďoučka (doporučuji mixovat brokolici s troškou té vody a postupně vodu přilívat dle potřeby, aby jí tam nebylo moc nebylo to třeba zahušťovat něčím jiným...) a pak ještě chvíli povařit s troškou mléka (zjemní to) nebo smetany (pokud nedržíte štíhlou linii), případně dosolit, když je třeba. 😀

Je to asi známá věc, ale třeba to někdo nezkoušel. 🙂 Je to výborný při dietách - zasytí, chutná a nemusí se tam právě přidávat žádné zásmažky atp. Hustota je opravu jen o tom množství brokolicového vývaru, které do rozmixované brokolice přidáte. 🙂

vojtisek2007
17. srp 2009

my z brokolice děláme řízky - stejně jako z květáku, taky polévku a jen tak na páře uvařenou s máslem - mňam,mňam 😀 😀 😀

editah222
17. srp 2009

Já použivám brokolici místo květáku - jako mozeček s vejcem. Barva je to sice dosti děsná, ale chuť je dokonalá 🙂
A nebo ji předvařím a pak ji zapeču s anglickou /nebo bez/ a se sýrem (nejlíp parmezán).

kladenacka
18. srp 2009

my uvaříme brokolici, poklademe jí máslem pomazaný pekáček, na to dáme sýr anebo i šunku a započeme nebo můžeš navíc toto přelít vejci se smetanou či jen vejci. A k tomu vařené brambory. Je to ňamka.

rencasa
18. srp 2009

Ahoj,ja z brokolice robím placičky a sú moc dobré a hlavne jednoduché
Takže v slanej vode uvarím dve brokolice,keď je brokolica makka tak ju dám do misky roztlačím vidličkou,potom k nej nastrúham dve nivy,pridám 2 vajíčka,zahustím stúhankou aby sa dali tvarovať placičky no a pred vysmážaním každú placičku ešte obalím v strúhanke a šup s ňou na olej...
a s o zemiakovou kašou je to mňamka 🙂 vyskúšaj!!

herminka
18. srp 2009

Já dělám brokolici dušenou a nakonec ji posypu tvarůžkama - ta chuť k sobě výborně jde 🙂, doporučuji těm, kdo mají tvarůžky rádi.

Nebo ji zapékám s bramborami: Brambory (nové i se slupkou) povařím asi 10 minut, na poslední 3 minuty tam hodím brokolici. Scedím to a nasypu do vymazané zapékací misky a zaliju směsí vajíčka a kysané smetany (či jogurtu) - směs je osolená, okořeněná (pepř, chilli, bazalka, česnek - záleží, zda to dáváte i dětem). Peču to na 180 °C asi půl hodiny (časem si nejsem jistá, dlouho jsem to nedělala), ke konci možno zasypat sýrem.

Karbanátky podle stejného receptu, jako sem dala Rencasa, jsem dělala nedávno, ale příště bych nivu namíchala s nějakým méně slaným sýrem - přestože jsem to vůbec nesolila, karbanátky byly slané až moc. A pekla jsem je v troubě (ze zásady nesmažím, navíc v troubě je to bez práce).

peppapig
autor
22. srp 2009

Diky holky za fajnove recepty. Vse zni chutne a lehce, jen moje smecka nepapka veprove, takze uz jsem zkusila polivcicku, mela uspech (pridala jsem zakusanou smetanu a na suchu pocene kosticky housky).

rencasa, placicky zni uzasne, udelam pristi tyden na 100%, niva by me vubec nenapadla mnam, pak napisu jaky byl uspech.

Jinak ja delavam meho tatky recep...brambory uvarene ve slupce, vajicka uvarena na tvrdo, cibulka na trosce oleje, polo uvarena brolice. vse nakrajene na kolecka vkladam do skla vymazaneho troskou masla (teda brambory, brokolice, vajicka, cibulka a brambory), pak se vse prelije zakysanou smetanou s troskou mleka a zapeka se cca 30 minut. Na taliri posypu syrem a podavam se zelenym listovy salatem jakehokoliv druhu.

barumka
25. srp 2009

Ahojky,
my jsme s přítelem dělali brokolici ve vaječné omeletě. Brokolici povařit ve vodě, ať změkne a nakrájet na kousky. Udělat vaječnou omeletu z jedné strany a poté, co se obrátí, posypat jednu polovinu brokolicí a nastrouhat nebo poklást kousky nivy a podle chuti koření. Omeletu dodělat a přeložit, aby vznikl jakoby půlměsíc a hotovo. Buď samotné nebo s opečeným pečivem. Dobrota! 🙂
A polévku jsem se naučila dělat podle tohoto receptu - http://www.mebio.cz/recepty/polevky/brokolicova...
🙂

vonamula
28. říj 2009

Ja mam pomerne rychly a vyborny recept na testoviny s brokolivi - vypada to jak pesto, ale neni...
Brokolici povarit, jen floretky, bez nate. Na panvi osmazit mensi cibulku a 1 strouzek cesneku - pridat uvarene floretky a vidlickou rozmackat, az vznikne pasta - smichat s testovinama. Opravdu jednoduche a vyborne pro celou rodinu

sygy
30. říj 2009

Ahoj nedavno jsem objevila skvely recept na rybu obalovanou v brokolicovem testicku.
Pouzivam pangase. Brokolici uvarim do mekka, vidlickou rozmackam, pridam jedno vajicko, trochu hladke mouky a obaluji rybu ( muze se prisolit, ale ja moc nesolim, kvuli dcerce ), a pak se jen osmazi na panvicce ! Jako priloha se hodi brambory nebo bramborova kase ! Dobrou chut !!!! 😀