Červená čočka a kuskus. Recepty

rymeska
1. únor 2010

Ahoj maminky, poradili by jste nějaké dobré recepty na červenou čočku a kuskus tak aby to mohlo i roční dítko ??? Děkuji 😉

tymothy
1. únor 2010

Rymesko, já dělala zrovnyvčera večer pomazánku z červené čočky - ale je tam i cibule a česnek, tak nevím, jestli už to papáte...
Takže na olivovém oleji lehce osmažíš cibuli nakrájenou na kostičky a utřený česnek. Po chvíli k tomu přidáš nahrubo nastrouhanou mrkev a chvíli ještě restuješ spolu. Po chvíli přidáš propláchnutou okapanou červenou čočku a znovu chvilku restuješ. Aby se ti to nepřipalovalo, je někdy potřeba přidat ještě trochu oleje. Asi po 5 minutách to podleješ vodou, zakreješ pokličkou a pozvolna vaříš asi 20 minut (až se voda vyvaří a čočka bude měkká). Potom ccelou kašovitou směsku ještě můžeš pomixovat, aby se zjemnila. Nakonec osolíš, zakápneš citronovou šťávou, okořeníš bazalkou (nejlépe čerstvou, ale dá se použít i sušená), eventuelně dochutíš česnekem. Ještě se do toho dají přidat najemno pokrájená rajčata.

Kuskus vařím jako klasické rizoto, jen s ním nahradím rýži. Ale na ten kuskus mám ještě nějaké recepty - i nasladko, některé jsem ještě ani nezkoušela. Takže je zkusím někde vyštrachat. 😉

cepecek
2. únor 2010

Rýže s červenou čočkou

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

200g předvařené rýže, 200g červené čočky, vodu, sůl, sojovou omáčku Johsen Shoyu, zelenou petrželku

POSTUP PŘÍPRAVY

Rýži s čočkou namočíme na 30 minut do vody. Pak dáme vařit a podle potřeby přidáme vodu . Vaříme tak 15-20 minut (všechna voda se musí vyvařit). Poté do směsy přidáme 2 lžíce sojové omáčky, sůl a nakrájenou petrželku a necháme chvilku v zakrytém hrnci "táhnout". Podáváme se zeleninovým salátem. Toto jídlo mohou jíst i děti od 1 roku.

beruska2x
3. únor 2010

ja z cocky delam polevku, jak vyvarovou tak zahustenou, melej to ma rad a kuskus na slano jse to meli jednou u znamych a bylo to hnuskńy ale na sladko super - jen se necha nabobtnat, prisladit a pridat ovoce - boruvky maliny, jahody ostruziny - co mas a zapect , muzes dat skorici treba - jako kdyz se dela ryzovy nakyp a to je vyborny...