Čím slepujete perník?

bedrunek
30. lis 2012

ahoj. čím slepujete perník? chci udělat chaloupku,ale nevím čím slepit aby to drželo. stačí marmeláda,nebo bílá cukrová hmota? co je nejlepší? děkuji za odpovědi

anetka1701
30. lis 2012

já to lepila rozpuštěnou čokoládou - když zatuhne, drží suprově :o)

blahova_andrea
30. lis 2012

u nás se vždy lepilo tou bílou cukrovou polevou, ale to ještě naše máme, když jsme byli malí, možná už je to dávno překonaná metoda

iluss
30. lis 2012

taky to lepím tou cukrovou bílkovou polevou (bílky, moučkový cukr, citronová šťáva, kapka oleje)

jetynka
30. lis 2012

No moje mamka dělala vždycky chaloupky jen na okrasu a ne na jídlo, protože to pak bylo tvrdé a zaprášené tak to slepila normálně lepidlem a drželo to krásně, jinak bych lepila cukrovou polevou a marmeládou 🙂 😀

macinka84
30. lis 2012

já jsem ted dělala první pokus, chtěla jsem to slepit tou polevou, ale nešlo mi to, tak jsem si jí celou zamatlala..vzala jsem párátka a spojila to s nimi. A potom jsem jí musela celou zasnězit...tu druhou uz jsem dělala jen s pomocí těch párátek... 😉

miawa
30. lis 2012

Já lepím cukrovou polevou, zapíchám špendlíky nebo párátka do doby, než ta poleva ztvrdne. 😉

ssassi
1. pro 2012

cukrová poleva a různé výstuhy a podpěry ze špejlí. super je udělat chaloupku "roubenou", aby do sebe kousky zapadly a drželo to taky trochu samo. nedostatky se zaplácnou polevou, mandlí a nejkrásnější byly chaloupky, které máma polepila lentilkami :o)

cuma
2. pro 2012

já slepuji cukrovou polevou a dělám chaloupku tak,že do každého rohu udělám dírku a pak svážu červenou stužkou, chaloupka je pestřejší a vypadá to pěkně...a drží

vendulasimankova
16. dub 2022

Já bych to asi sledovala cukrovou polevou ale nevím jestli by se mi to nerozpadlo