Co dáváte papat svému dvouletému dítěti?

sarinka47
23. říj 2009

Ahojky,mám takový dotaz,papá skoro dvouleté dítě už s vámi nebo speciálně vaříte pro něj?

jonatanka
23. říj 2009

sarinka, moji jedia to co my, len jemne osolene a bez korenia, polievky privarky, maso, my si dochutime priamo na taniery, rezne este nemali 😀 , ceelkom im chuti, casto robim zeleninovu polievku, tu maju velmi radi, tiez uz jedli halusky...

zdenka26
23. říj 2009

Malý jí uplně to stejné jako my,jen nekořením až tak my si dokořeníme na talíři

lukli
23. říj 2009

ahoj, tak ako pisali jonatanka a zdenka26 - varim bez soli a bez korenia alebo dam iba trosku a my si na tanieri dochutime a je uz vsetko co my, samozrejme ze nevyprazam-neje rezne, alebo bravcove mastne maso a ine nezdrave veci, ale inak vsetko-polievky,zeleninu,zemiaky, ryzu,cestoviny-tie mu velmi chutia, vacsinou kuracie maso-dusene a to uz od asi 13.mesiaca.

kojzarik
23. říj 2009

mali papa skoro vsetko okrem reznou , aby som nezabudla nejedava majonezovi salat

lyongirl
25. říj 2009

tiež jedáva to čo my, varím tak, aby to mohol jesť aj on, ale tiež sa snažím vyhýbať majonéze, vysmážaným jedlám, ťažkým mastným jedlám, salámom, hríbom atď.

krista
20. pro 2009

davidko7 • 1d • Včera ve 21:04
Ahojte ,maly dovršil 2 roky a rada by som vedela,či mam niečo pozmeniť,alebo pridať do jedalnička.Ako to vyzera u vas?Kolko vam spajaju detičky,ako vyzera ich jedalniček?Ďakujem za tipy a odpovede?A koľko priberaju vaše detičky?

elika • 1d, 14tt • Včera ve 21:45
Ahoj, Hanka ma teraz 15 kg a cca. 93 cm. 2 roky v januari. Na ranajky miluje tvarohovu pomazanku, tej zje kopec aj s 2 krajcami chleba. A tiez miluje prazenicu, jogurty, polievocky, zeleninu, bryndzove halusky 😵 , rajciny tie su top a ryza tiez. Je to iste co my, nevyprazam, solim velmi obozretne, radsej dochutim bylinkami, omacky zahustujem zemiakom, mliekom, alebo jogurtom. Skusala som jej dat aj kapustu, ale tu odmieta, ze to je seno pre zajace 😀 inak nie je velmi prieberciva. este co miluje je kukurica a jablka. papame asi 5x denne, ale je to velmi rozne podla nalady. niekedy zje aj tie 2 chlebiky a este za to pol jogurtu a inokedy len tu polovicu jogurtu, bieleho tucneho. takze kazdy den je iny. 😉 Tazko povedat, co mas pridat, ked si nenapisala nic, co uz davas 🙂 Takze ak nic, pridat nieco treba hihihihih.

libka1 • 1d • Dnes v 06:58
my este nemame 2 roky (az v maji), ale rada si tu budem citat... tiez ma to zaujima...
elika a 2 krajce chleba, to si ani neviem predstavit... moja zje tak pol rohlika aj to povazujem za uspech... pomazanku to ano, ale bez chleba 😀 aj sunku a syr, chleba len berie chut 😀
davate uz jest vsetko, alebo mate stale nejake obmedzenia?
my jedavame 4-5 x denne, ako sa podari, neratam do toho mliecko v noci... obcas este pyta, niekedy az rano o 6, niekedy o 2 v noci, asi podla toho ako sytu mala veceru
v poslednej dobe mi moc nechce jest ovocie a surovu zeleninu, tak to nejak maskujem do jedla, aby aspon nieco zjedla, hlavne tu zeleninu, ovocie jej sem tam ide, sem tam nie... miluje privarky a polievky, cize spenat, sosovicovy privarok, šťaveľ, zeleninova polievka, hydinovy vyvar mozu byt hocikedy, ale musia byt huste 😀 a este ked uz neviem kam s konopi tak uvarim cestoviny a na kocky pokrajanu cukinu, pokvapkam olejom, posypem sezamom, niekedy pridam syr a toto zje skoro vzdy, je to rychla vecera 😉
papaju vam uz deticky same? ja si to ani neviem predstavit,ked ju necham nech je sama, tak vsetko porozlieva predtym nez pride lyzicka k ustam 😅

edita84 • 1d, snž • Dnes v 07:28
Ahojte ja mám 2,5 mesačnú slečnu a zje všetko čo my nevarím zvlášť pre ňu asi od 1,5 roka ale čo má veľmi rada to je rajčinová polievka to môže vždy a všetko jedlo čo je čerstvo navarené 😀

libka1 • 1d • Dnes v 07:34
ej som sa zlakla ze mas takeho pahltnika co v 2 a pol mesiaci basti to co vy... nastastie to je len preklep

edita84
21. pro 2009

hehe to je fakt preklep a poriadny no mne malá začala jesť ako 6 mesačná a teraz má 2,5 roka a je fakt všetko ale len s mierou.

kisska
21. pro 2009

Ahojte - aj my sme skorodvojrocny 😉 a aso tiez co patrime k tym, co jedia vsetko... vsetko s mierou - malo solene, nekorenene. Vela ovocia, zeleniny - ta nesmie chybat skoro pri ziadnom jedle, polievky, privarky, cestoviny ale aj masko na stave, pecene kura... vysmazane mal asi len raz - chude kare, ale aj to len preto, ze odmietol, co bolo navarene pre neho. Takze uz to nie je o tom, ze jemu prisposobujem jeho stravu, ale nasu stravu prisposobujem jemu, lebo dolezite je to, aby mama a tatino jedli to iste, co on.... aspon na pohlad 😎
A obmedzenia tym padom platia aj pre dospelakov - ziadne pasteky(tie MM doteraz kupoval na kartony, lebo ich miloval... dnes nemam doma ziadnu), minimum parkov (ked, tak hladam vysoky podiel masa), udenin, ZIADNE polotovary, cipsy, slane tycinky, konzervy, vegeta len bezglutamanova, minimum cukru, sladkosti.
A maly papa sam podla toho, co ma nalozene - polievku zvladne naozaj len s pomocou, ostatne zalezi od hustoty 😉

pancake
21. pro 2009

mi varime len take co moze aj maly. lebo ak navarim zvlast tak on to svoje nechce a chce iba to co mame nalozene mi. 😝 takze trosku dietujeme, obmedzujeme sol, koreniny, nevyprazame ale inak papa skoro vsetko co aj ja. polievky varim obden a vacsinou zeleninove alebo strukovinove a to moze tiez. 😉

katus79
21. pro 2009

ahojte,
vsetky pisete ze deticky papaju takmer vsetko a s chutou. Ja sa pytam, ci je tu naopaj aj dieta kt. nepapa, resp. velmi striedmo. Dcerka totiz zasadne odmieta maslo, syr, sunku, dzem, proste cokolovek by sa dalo natriet na pecivo. Rohlik ked tak suchy, dvakrat si odhryzne a dovi. Nechce ziadne ovocie (max. postruham jablko, banan do vyzivy) zje aspon tie. Zelenina tiez len uvarene v obede. Zahryzne do babovky, bublaniny, palacinka zasadne sucha.
Do nicoho ju nenutime, ponuknem jej, ani len neochutna a uz krici ze nechce ☹ ☹

lyongirl
22. pro 2009

ahoj katus - ja som písala, že malý je to čo my, ale v podstate to taká pravda nie je...
S chlebom zje iba maslo, šunku a pomazánky - rybičkovú, bryndzovú, občas vajíčkovú. Nechce vôbec džem, bábovku, nátierky v "črevku" z obchodu, také mňam/brokolicová, pažítková, sójová/, niekedy to jedol a zalizoval sa, teraz vôbec, už neviem ,čo mu mám dať na chleba, stále chce šunku ☹ . Neje ovocie, iba občas banán a veľmi zriedka jablko, neje vôbec druhé jedlá, max. vyje zemiaky, neje maso, proste druhé jedlo nezje. Jediné, čo ma teší je, že každý deň zje polievku. Nechce nič sladké typu palacinky, bublanina, upečený koláč. Vkuse by jedol len chleba so šunkou... A ešte zje rozoto a fašírky, to je jediné, v čom zje maso. Už neviem čo s ním. tiež ho nenútim, lebo to nemá zmysel, nikdy som ho ani nenútila jesť, len zostal prieberčivý, maso žuje ako žuvačku a nakoniec ho vypľuje. Dúfam, že sa to postupne zlepší...

lyongirl
22. pro 2009

ešte som chcela, že fašírky robím s uvareného brav. maska a upečené v trúbe, sú dobré, nevysmážam ich.

helcenka
22. pro 2009

Malýmu budou v lednu 2 roky a doteď jedl 5x denně, ráno pečivo s různými sýry, máslem, marmeládou, tak jednou za čtrnáct dní se šunkou (95% masa), ke svačině ovoce, k obědu maso (kuřecí, telecí, rybu, občas hovězí a krůtí a králičí) se zeleninou vařené v páře, jako přílohu těstoviny, brambory, rýži. Tak jednou týdně polévku a jednou za 14 dní sladké jídlo. K odpolední svačině jogurt, tvaroh, přesnídávku, ovoce, rajčata, občas bublaninu nebo palačinky a k večeři zase pečivo s něčím. Takže mu vařím zvlášť, občas si dám s ním. A abych nezapomněla, ještě malýmu nesolím, používám jen bylinky nebo drcený kmín.
Po novém roce se chystám, že začne papat s náma. Tedy ne hned všechno, ale třeba rizoto, zapečené těstoviny, francouzské brambory, špenát, masíčko v mrkvi, kapustě.... občas nějakou omáčku. Ale myslím, že mu neuškodí, když bude ještě párkrát v týdnu jíst, co jedl doteď. 😉

katus79
23. pro 2009

Lyongirl dakujem za reakciu. Teda ja by som bola stastna jak blcha, keby kazdy papal aj "len" chlebik ci rohlik s maslom. aj pol krajceka by bol obrovsky uspech a nejaka pomazanka...no zaklad je hlavne to ochutnat. Ked povie potom ze nechce ok, nechuti nepapaj. Ale ona ani len neskusi a uz nechce. to ma trapi ☹ cize akekolvek zavadzanie novych potravin je u nas bezuspesne. papa len to co pozna...tej bublanine napr tiez moc neda, dva hryzy a staci. Tvoj synator je evidentne masovy...take rizoto, fasirka, proste nieco co nema stavu tiez u nas nehrozi. obed musi byt zakonite na stave, aby ked to zmiesam mala z toho dobru "kašu" a nech to ide hladko dolu krkom. Maso ma tiez na uplne kusky nakrajane, inak ako pises, pozuje a vyberie z ust "maso ne".
proste jedlo je u nas stratu casu, maximalne ju to nebavi. Keby sa ma niekto spytal co skutocne lubi, ja veru fakt nemam co povedat 😔 😔

lyongirl
23. pro 2009

katuš - teraz neviem, kto je na tom horšie, či vy, alebo my 😉
Lebo síce mne malý chleba zje, ale nechce vôbec druhé jedlá, môže to mať šťavu,ale on to nezje. Maso nechce vôbec, iba v tom rizote a vo fašírke, lebo tam ani nevie, že je, proste je tam na márne kúsky.
No ale dúfajme teda, že sa to zmení a len k lepšiemu...

helcenka - obdivujem ťa, že si dokázala toľko malému variť zvlásť a nesoliť, ja som takú pevnú vôlu mala do necelého 1,5 roka a potom ma to už nebavilo variť na 2x