Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pajula
16. črc 2011

tak u nás dnes bude plněná sekaná a nový brambory 🙂

handm
16. črc 2011

Houbové řízky a nové brambory a jelikož máme pouť, jsou upečené koláče 😉

simonceli
16. črc 2011

hovězí guláš s domácím chlebem

prdecek
16. črc 2011

corden bleu (snad jsem to napsala dobře :D ) a k tomu zeleninová obloha.

anieanne
16. črc 2011

Dukátové buchtičky 🙂

jimmy1
16. črc 2011

Zeleninová polívka a tvarohové knedlíky s borůvkama 🙂 mňam

miskadis
16. črc 2011

Kmínová polévka s kapáním, rajská omáčka a knedlík

vendulka
16. črc 2011

dneska byly bagetky ze subway 😵 😀

peroli
16. črc 2011

Vepřové v hrášku a mrkvi s brambory

lojzina
17. črc 2011

Vepr.vypecky,dusena kapusta,brambor.

karmenta
17. črc 2011

slepice na paprice a těstoviny

dendaz
17. črc 2011

lasagne, zeleninový salát, zapékaná cuketa a jako dezert jablkový dort-nepečený... 🙂

xvitk101
17. črc 2011

manžel dělal lososa s bramborovou kaší

petrusam
17. črc 2011

halušky se zelím a slaninou a halušky se slaninou a brynzou, dneska vařil manžel 😉

vojtisek2007
17. črc 2011

kuřecí vývar, kuřecí řízek, brambor, domácí zelenina 🙂 ze zahrádky 🙂

handm
17. črc 2011

dneska KARI den 😀 kuře na kari, nové brambory s kari omáčkou 🙂

eriska
17. črc 2011

my včera kynuté knedlíky s borůvkama a meruňkama, zeleninová polívečka, dneska grilovaný kuřecí plátek a hranolky a zítra budou zapečené kotlety s bramborem a šlehačkou🙂

marecek4
17. črc 2011

dneska jsem to ošidili,po včerejších hodech jen brambory s volským okem a k večeři si opečeme zbytek špekáčků

brusinka.pusinka
18. črc 2011

ahojky děvčata tak se hlásíme že jsme z Dovče doma, a dnešní bašta je brokolicový krém s krutónky a plněné pečené papriky a brambor 😉 a rajčatový salátek 😉

andrissek
18. črc 2011

Tak o víkendu byla pečená žebra s br. knedlíkem , špenátem a rizoto kuřecí. Dnes vepř. v mrkvi a brambor (ze zahrádky)

moudivlacek
18. črc 2011

ahoj holky, my jsme take zpet po 3tydenim lenoseni na chate,musim vam moc podekovat,diky vam jsme meli kazdy den jine jidlo 😀 vse jsem si prepsala do sve slozky a koukam dalsich novych 23 stranek,uaaaaaaaaah 😀

dneska jsou tortelini,jen uvarim a a syrova omacka,mam tu 5 varek pradla,uklid,tak poradny vareni az zitra 😵

amelie001
18. črc 2011

slepičí polévka a rizoto

eriska
18. črc 2011

my dneska zapečené kotlety s bramborem a smetanou, k tomu "kompot" červená řepa se zelím...

kammka
18. črc 2011

ahojky,
tak hlásím, že svíčková z kančího byla super... ještě tam zbylo tak půl porce na olíznutí.. knedlíky jsem dělala ze 0,75kg mouky, taky se povedly..
tenhle týden vařím minimálně, jsme oba v práci a malá u tchýňat.dnes dojíme zbytky a k tomu zeleninový salát, na zítra vyndám z mrazáku plněné papriky, ať dojíme knedle...nebo budou dnes třeba knedlíky s vajíčkem, ještě se uvidí..

crca
autor
18. črc 2011

Přírodní vepř.plátek s bramborovou kaší-polívka kuřecí s nudlema a jahodový kompot 😉

janca_dobi
18. črc 2011

Zapečené rybí filé a brambůrky s pažitkou. 🙂

zuzi82
18. črc 2011

My jsme měli o víkendu oslavy a dostali jsme výslužku, takže dneska máme řízky na ruby s novým bramborem a okurkový salát

reruna
18. črc 2011

dneska vepřo knedlo zelo, o víkendu jsme měli cuketové hody, dostala jsem 3 velké cukety, tak jsem nakoukla sem, co s tím a měli jsme - smaženou cuketu, cuketové placičky, zapečenou cuketu s mletým masem a pak jsem ještě dělala náš rodinný recept na cuketovou buchtu. Zítra zbytek vepřového z dneška s těstovinami a rajskou omáčkou. Polívky nějak absolutně nestíhám.

moudivlacek
18. črc 2011

jen jsem vas prolitla,nektere recepty za dobu dovolene dopsala a vsimla jsem si,ze jste resili domaci sunku,v Jste to,co jite byl reznik a ukazoval postup pri vareni sunky,snad pomuze,uz bohuzel nevim,kdo se na to ptal

Medová šunka a chléb s vysokým obsahem vláknin

Připravte si kvalitní domácí medovou šunku a k tomu domácí chléb s vysokým obsahem vlákniny. Na rozdíl od hotových produktů budete přesně vědět, co v šunce a chlebu je. Pro dosažení růžové barvy u šunky použijte přírodní barviva – například višňovou šťávu.

Suroviny:
20 g soli (1,5–2 % váhy masa)
100 ml vody
750 g vepřové kýty
1 lžička medu

Postup:

Maso omyjeme, osušíme, odblaníme a nakrájíme na kousky. Zaleží jen na vás, jak velké budou, mějte ale na paměti, že podle toho bude vypadat „mozaika“ vaší domácí šunky. Přidáme sůl v rozmezí 1,5 až 2 % hmotnosti váhy použitého masa. Pro ochucení přidáme lžičku medu a vše hodně důkladně promícháme. Vzniklou směs přikryjeme potravinářskou fólií, dáme do ledničky a necháme 2 dny uležet. V průběhu této doby je dobré směs ještě jednou důkladně promíchat.

Do formy na domácí šunku vložíme mikrotenový sáček a naplníme ho masovou směsí. Musíme maso důkladně upěchovat, aby se nám šunka po uvaření nerozpadala. Formu naplníme, uzavřeme a postavíme do vhodné nádoby s vodou. Dbáme, aby voda při vaření nešla přes formu. Vaříme tak, že 1 kg šunky odpovídá 1 hodina přípravy. Aby se voda jen tak táhla, jako když vaříte vývar (cca. při teplotě 80° C).

Po uvaření necháme domácí šunku vychladnout, vyjmeme ji z formy, krájíme a podáváme.

kammka
18. črc 2011

@moudivlacek díky, takže bez rychlosoli, super 🙂