Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

anieanne
31. črc 2011

Francouzské brambory s kyselou okurkou 🙂

zuzilinka
31. črc 2011

@brusinka.pusinka
Ahoj, mohla bych poprosit o recept na šunkafleky? Jsem začínající kuchařinka a Tvé recepty, které jsem dosud zkoušela byly všechny MŇAM 🙂 Díky za ně!

moudivlacek
31. črc 2011

my dneska kure v slavnostnim obleku s br kasi a rajcatkem a na veceri pirohy s brynzou posypane slaninkou
maly mel kralika s cerstvym spenatem a bramborem

zitra dojizdime zbytky 😀

miskadis
31. črc 2011

Knedlíčková polívka, bramborový salát a řízek

eriska
31. črc 2011

včera byly brambory zapečené s mletým masem, cuketkou, rajčátky a sýrem
dneska byl u babí pečený králík a kanec, br. knedlík a sladké zelí
no a zítra, jste mě tady navnadily na cukeťák, francouzské brambory a rajskou..tak to postupně v týdnu udělám, páč mám chuť na obojí😉
@zuzilinka ahojky, vím, že nejsem brusinka, ale budeš mít o receptík víc..já je dělám takto, na pánvičce osmažím slaninu, když chceš, můžeš dát osmažit i měkký salám, smíchám v pekáčku s uvařenýma flekama, poliju rozšlehaným vajíčkem a dávám zapéct..když chci obměnu, místo vajíčka použiji mléko a strouhaný sýr, jednou jsem je i místo salámu a anglické dělala se suchým salámem a paprikou, ale to je pravda, že už nejsou šunkofleky..těším se na receptík od brusinky, ať můžu vyzkoušet něco nového😉

brusinka.pusinka
31. črc 2011

@zuzilinka
tady je můj receptík 😉 ale jsou uplně obyč, žádný zázrak 😉
Šunkofleky
5 ks vejce
300 g uzené maso
400 g těstoviny fleky
100 ml mléko
4 kapky olej
podle chuti
sůl
mletý černý pepř
Těstoviny uvaříme ve slané vodě s několika kapkami oleje. Slijeme, krátce propláchneme studenou vodou a necháme okapat. Vařené uzené maso nebo šunku nakrájíme asi na centimetrové kostičky. Troubu předehřejeme na 220 °C.
Do zapékací mísy dáme okapané těstoviny, promícháme s kostkami masa, napěchujeme a dáme na 15 minut do trouby.
Mezitím rozšleháme vejce v mléce, dostatečně osolíme a opepříme. Vaječnou směsí zalijeme částečně zapečené šunkofleky. Teplotu zmírníme na 180 °C a šunkofleky dopečeme.
Upečené šunkofleky chutnají výborně s kyselými okurkami.

moudivlacek
31. črc 2011

ja zas delam šunkokolinka 😀
kolinka, na kosticky kureci salam a vajicka,osolit,opepřit a zapect

brusinka.pusinka
1. srp 2011

dneska letní zeleninovou polívku a gulášek vepřový s těstovinami 😉 pudink vanilkový s piškotama a zakysanou smetanou 😉 a rybízem 😉

mikkisek
1. srp 2011

"jesličková" polévka (recept z MMB) + zbytek lasagní s mletým masem

zuzi82
1. srp 2011

@mikkisek Bešamelová omáčka na těstoviny

Udělám jíšku a zaliju vývarem, pak přiliju trochu mléka a přisypu kari, sůl a šalvěj. Na uvařené těstoviny dám na nudličky nakrájenou šunku, přeliju omáčkou a posypu sýrem.

Začal to tak dělat můj táta a já v tom pokračuju a manžel to hodnotí jako jedny z nejlepších těstovin, co dělám. 😉

zuzi82
1. srp 2011

@zuzilinka Tak já si uvařím uzené maso a nakrájím na kostky. V osolené vodě uvařím fleky (používám domácí) a pak vše smíchám, připadně dosolím a dám péct do trouby, když je to pěkně opečené, tak zaliju rozšlehanými vajíčky. 😉

Dnes máme rajskou s kuličkami z mletého masa a houskový knedlík. 😉

jimmy1
1. srp 2011

@zuzilinka já dělám šunkofleky podobně jako brusinka 😉 ale to uzené osmahnu na pánvičce s cibulí a do vajíček nastrouhám trochu (10dkg) tvrdého sýra

eimmy
1. srp 2011

fondue

reruna
1. srp 2011

pohanková polévka, kuřecí prsa pečená, těstoviny

petrusam
1. srp 2011

oběd restaurace, k večeři jsem slíbíla, že udělám buřtguláš a zítra k obědu budou roštěnky s rýží ..

moudivlacek
1. srp 2011

dneska kure s kasi a malej kralik spenat od vcera na vecer zkusim waldorfsky salat

andrissek
1. srp 2011

Dnes k obědu špagety s kuř. masem a smetanovou omáčkou (děti měly boule za ušima 😅 ) . K večeři zelňák mňam mňam

verka12
1. srp 2011

Zeleninová polívka a hrachová kaše 🙂

babulinkab
1. srp 2011

frankfurtská polívka
tortilly plněné kuřecíma nudličkama v česnekovým těstíčku a směs syrové a sterilované zeleniny s dresinkem a salát z ledového salátu s opraženým špekem

eriska
1. srp 2011

@andrissek prosím o receptík na zelňák🙂

my jsme si nakonec dneska dali cukety na řízek a brambor, k večeři byla panenka na hříbkovo-smetanové omáčce

na zítra se peče kančí "ragů", nebo něco takového😀 ale voní to nádherně..

andrissek
1. srp 2011

@eriska dělám podle tohoto receptu a jen se potom zaprášilo 😉
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=21802

eriska
2. srp 2011

@andrissek děkuji...já myslela, že to budou ty na způsob bramboráku z kysaného zelí..ale to nevadí, taky to zní zajímavě..

my dneska pečené kančí, se zeleninkou, slaninou, podlité vínem a k tomu, já s prckem brambor a manža knedlík..

vrana
2. srp 2011

Dneska meruňkové knedlíky, včera kuře s bramborovou kaší.

Jinak zelňáky mám taky moc ráda a dělám je normálně na pánvi. Kysané zelí, sůl, kmín, vejce, mouka. Zamíchat, dělat placičky a smažit na pánvi. Jednoduché a moc dobré.

mikkisek
2. srp 2011

rajská polévka, sekaná s bramborovou kaší+kompot

aaadus
2. srp 2011

Včera bramboračka a boloňské špagety. Dnes kuřecí se zeleninou a rýže

moudivlacek
2. srp 2011

celerova polivka s pismenkama,malymu moc chutnala a salat s kurecimi kousky,na veceri asi domaci pizzu

adelka89
2. srp 2011

Rajská polévka s rýží, vepřová plec na halali se smetanou a knedlíkem 😵

dilemma
2. srp 2011

ja dneska ukuchtila bramborovou polivku a spenat s knedlikem jelikoz nas maly se ho nemuze nabastit🙂

krislip
2. srp 2011

Včera hovězí polévka a pak dneska z masa a části toho vývaru koprovku s knedlíkem.

petule246
2. srp 2011

obrácené řízky a br. kaše a na zítřek mám vytaženou z mrazáku tresku ...