Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pitruskaskarolinkou
4. srp 2011

Plněné papriky a rajská + knedlík. Kvasnicová polévka se zeleninou

reruna
4. srp 2011

@mamkamarketa no vidíš, já myslela, že dna není nemoc mladých...asi na tom něco bude, špatný ovzduší, špatné jídlo... nemáš to lehký s tou dietou...
U nás jsou farmářské trhy 4X do roka a zelenina na nich je jeden stánek, jinak tam bývají domácí sýry, uzeniny, pečivo řemeslné výrobky. Ale maso tady máme u řezníků převážně české, tak aspoň něco a v supermarketu taky nejraději sáhnu po ovoci a zeleninu od nás.
@brusinka.pusinka nejlepší je fakt pěstovat si doma, ale když není zahrada... my máme aspoń pár ovocných stromů, nějaké jahody, maliny, hrášek, rybíz, ale rozbor půdy jsme tu nedělali, tak kdoví, kolik je tam dusičnanů ... a bez postřiku nám většinou vše zajde na plíseň.... ☹
My měli dneska špagety

poradvpohode
4. srp 2011

vločková polévka s bramborem a mrkví, kuře na paprice s těstovinami 🙂))

krislip
4. srp 2011

My dnes kuřecí řízky a brambory s petrželkou,mňam mňam

samik2008
4. srp 2011

u nás dnes zeleninová polívečka ze zahrádky a minilangoše.
@klara.t můžeš mi prosím napsat recept na to rizoto z mletého masa,díky 🙂

dvojka
4. srp 2011

bramborové taštičky plněné uzeninou a míchaným vajíčkem,kysané zelí 😅

donika
4. srp 2011

@brusinka.pusinka Děkuji moc!!! 🙂 Utopenečci jsou naložení... za týden písnu... jak nám šmakovalo.. 😀

zuzi82
4. srp 2011

@brusinka.pusinka @mamkamarketa Tak jak jsem psala, já do PL jezdím nakupovat hodně a musím říct, že se mi jejich nabídka líbí víc. Tak jak píše brusinka, jejich uzeniny se s našima nedají vůbec srovnávat, nabídka ryb je dokonalá a i jejich maso mi připadá mnohem čerstvější, než to co nabízí naše superhyper. A kočárek mám polský a jsem moc spokojená. Snad jsem za ten rok a čtvrt nenašla jedinou chybu. My vlastně bereme z Polska skoro všechno, ale máme výhodu, že tam jezdíme osobně a tak nemáme problém. I reklamace nám řeší na počkání. 😉

zuzi82
4. srp 2011

My si dnes dali krůtí stehení nudličky s ananasem a jasmínovou rýží. 😉

klara.t
4. srp 2011

@samik2008 nevím, jestli jsem ho sem už nepsala. Ale já si nechám na trošce oleje zesklovatět velkou cibuli na jemno, nebo 2 střední. Na to pak dát to mleté maso (půl kila, buď jen vepřové, nebo mix s hovězím) a nechat ho udělat (rozpadne se na kousíčky). Posolím, popepřím. Dám do toho konzervu slité kukuřice, ale raději mraženou - dávám jí hodně. chvilku promíchávám, aby se rozehřála a trochu podusila. pak na to vysypu 3 pytlíky uvařené rýže (tu dám vařit na začátku, když dělám cibuli) a promíchám. Na to pak kečup - nepřehnat to,pěkně postupně přidávat, dokud nám to nechutná. Odhadem bych řekla tak 6 lžic...nevím. Sladký, ale dnes jsem dala i trochu pálivého. Případně se to dosolí, dopepří. A je to.

babulinkab
5. srp 2011

kedlubnová polívka
plněné papriky, rajská, knedlík-ten je kupovaný

gabulda
5. srp 2011

ahoj já se přidám 😀
Dneska budu vařit karbenátky ,rajskou a kolínka 🙂)

petule246
5. srp 2011

u nás budou palačinky s tvarohem

mamkamarketa
5. srp 2011

@reruna mas pravdu. me dr. rekla,ze dnu mivaji starsi obezni alkoholici (v drtivych pripadech muzi) ale u me to pry bylo nejspis tim,ze jsem otehotnela neplanovane rok po tezke nemoci,telo jeste nebylo zregenerovane po drasticke lecbe a ja byla tehotna 😔 no a po poporodu mi proste selhal metabolismus (prave v podobe te dny) ale mam zdraveho syna,tak si nestezuji 😵 😵 😵
@zuzi82 to verim,ze maji lepsi uzeniny,ale ja jsem cetla,ze maji polaci jeste nizsi normy pro chov skotu a drubeze nez u nas (a to je co rict) takze bohuzel kvalite masa bych neverila,ale proti gustu zadny disputat 😉

krislip
5. srp 2011

My dneska pečenou vepřovou kýtu,špenát,knedlík

samik2008
5. srp 2011

u nás karbenátky a bramborová kaše s petrželkou a okurkový salát

lena27
5. srp 2011

já má hotové lečo a moc se mi povedlo

scvrcek
5. srp 2011

@lena27 u nás taky dneska lečo 🙂

moudivlacek
5. srp 2011

dneska po o jedeme za kamoskou na navstevu,takze jen opecene brambory se syrem

aaadus
5. srp 2011

Penne s kuřecím masem a špenátem. Zítra řízek a šťouchané brambory a od neděle se necháme hýčkat španělskými specialitami 🙂

reruna
5. srp 2011

@mamkamarketa aha, hlavně že syn je zdravý...
Dnes sekaná z DP, brambory

miskadis
5. srp 2011

Knedlo, zelo a uzený maso

terioza1
5. srp 2011

Dnes - NIC, vcera - NIC... asi tak, jako vetsina dnu .-)

handm
5. srp 2011

My dneska rizoto. Prcek bez chuti a já s kořením 😀

cell
5. srp 2011

brokolicová polévka a štrůdl 😀

eriska
5. srp 2011

teeeeda, tady se to negativními ohlasy na masko jen hemží..tak já jsem v tomhle asi extrém, já to nijak extra neřeším, co nejvíce je domácího, když domácí není, koupí se v masně a zeleninka na trhu, popřípadě v marketu..stejnak maso je tepelně upravný..ale nikomu nic neberu, každý to dělá podle svého, jak si myslí, že je to nejlepší a o tom to je🙂 mě nějaký článek nerozhodí, když mi to jídlo bude chutnat, tak si ho prostě dám..je teda pravda, že třeba díky mé alergii na ryby ryby neřeším..

my dneska řízky s bramborovým salátem, zítra asi pečený králík..ještě nevím..je pouť, tak manža chce za každou cenu maso a já bych si dala lívance s tvarohem a borůvkama..🙂

reruna
6. srp 2011

@terioza1 a co teda jíte? 😅
Dnes zbytek sekané, tětoviny, rajská omáčka a večer grilování - naložená kuřecí prsa 😅 a v ledničce čeká na dodělání broskvový dortík pod krémovou peřinou, na ten se těším nejvíc

handm
6. srp 2011

Já jsem dneska zvědavá, fakt.. jelikož nám od 5,45 nejde elektrika a čez neví, kdy to nahodí, tak asi budeme o chlebu...😝
a za chvilku mi chcípne noťas 😀

terioza1
6. srp 2011

@reruna restauracky, obcas udelam kure no 😀 aby se nereklo... Ale vetsinou chodime nekam na jidlo 🙂

andrissek
6. srp 2011

Dneska bude lečo , máme spoustu rajčat 😉