Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

donika
9. srp 2011

@kammka
@brusinka.pusinka
holky díky moc!! 😉 Ty párečky zní dobře! A do jakýho těsta zabalit?
šneky právě dělám normálně.. tak by to bylo fajn místo nich.. 😉

brusinka.pusinka
9. srp 2011

@donika do listovýho nejlehčí varianta ale třeba toto sádlové není špatné
sádlové těsto na rohlíky či žemle
250ml mléka
2 žloutky
60g sáda
1 lžička soli
1 žička cukru
500g polohrubé mouky
1 lžička sušeného droždí
nechat vykynout
😀

kammka
9. srp 2011

@donika kup obyč listový, dobrý mají v lidlu, mražený.. jinak doporučuju raději chlazené, já nedávno koupila v Normě mražené a bylo divný, nějak se při pečení rozpouštělo :-/
s tím z Lidlu mám dobrou zkušenost a není drahé.a jinak doporučuju nešetřit na párkách. nebo raději koupit opravdu kvalitní špekáčky to znamená koupit uzeninu s názvem špekáček, pak to musí mít určité složení a kvalitu. špekáček pak nakrájet podálně na čtvrtinky a ty pak zabalit do těsta, aby koukaly špičky.. dobré je taky plátek těsta pomazat kečupem nebo dobrou hořčicí, nebo posypat gril.kořením, pak na to položit uzeninu a zabalit, aby to drželo, slepit rozšlehaným vajíčkem.

kammka
9. srp 2011

@brusinka.pusinka jooo, to zní taky moc dobře.. nebo já dělám závin z pivního těsta, takže to by šlo určitě taky.
1 pivo
1kg hladké mouky
špetka soli
250g tuku (sádlo, omega,..)
já dělám z půlky piva (250ml) a mám z toho dva véééliké záviny
zbytek piva vypiju. 😀

zuzi82
9. srp 2011

@donika Já dělám z listového těsta takové roládky a jsou super. Listové těsto vyválím a nakrájím na obdelníky tak 3x5 cm. Ty pak pomažu plnotučnou hořčicí, položím plátek slaninky, na to tvrdý sýr a pak čtvrtku sterilované okurky a zabalím. Nakonec potřu vajíčkem a posypu sezamem a dám upéct, mňam 😉

zuzi82
9. srp 2011

@reruna Tak dortík už byl na snídani a je moc dobrý. Já teda musela vypustit tu čokoládu, protože malý to nesmí a místo kakaa dát carobový prášek, ale je to dobrota. 😉

zuzi82
9. srp 2011

A dneska máme na oběd granátníka a si k němu otevřu třešňový kompot. 😉

ladida.l
9. srp 2011

U nás je dneska hovězí vývar s rýží a zeleninový kuskus.

peroli
9. srp 2011

mi dneska květákové placky se slaninou, smažený květák a žemlovku..

hasky24
9. srp 2011

guláš a polévku zeleninovou 🙂

zuhur
9. srp 2011

Tak já jsem dnes dělala zapečené palačinky s tvarohem a povidly. @brusinka.pusinka - já jsem si na tom vypěstovala snad závislost 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
9. srp 2011

@zuhur no ani se ti nedivím u nás to je také v oblibě 😝

kajulka001
9. srp 2011

ahoj holky mam ted hrozne vysoky jaterni testy a jsem na doetce nemate nekdo nejaky dobry recepty?uz nevim co jist 😒

miriska
9. srp 2011

My máme dneska svíčkovou a k večeři možná palačinky jestli se mě bude chtít 🙂

@peroli jééé, žemlovku bych si dala, tu jsem dlouho neměla, ale Pepa to nejí, tak ji nedělám ☹

benjik
9. srp 2011

kuřecí polévka a špagety se smetanovou omáčkou. jen ted musím vymyslet večeři,páč jsem špagety pro 4 lidi sežrala sama 😀

zuhur
9. srp 2011

@miriska já bych si dala zas tu svíčkovou. Asi se zastavím 😀 😀 😀

zuhur
9. srp 2011

@benjik no jo, ty musíš živit miminko 😀 Ze mě je slaměná vdova tak se k večeři asi jen odbudu 😅

eriska
9. srp 2011

my dneska dojíždíme rajskou s knedlíkem, k véče bude masová pomázánka z pečeného kance a zítra nevím, nevím, děláte mi tady chutě s tolika dobrotama, nemůžu si vybrat jen tu jednu😀D

benjik
9. srp 2011

@zuhur 😀 máš pravdu, jaj s těma palačinkama jsi mi udělala chutě 😵

miriska
9. srp 2011

@zuhur takže tě mám zítra čekat na oběd? 🙂

zuhur
9. srp 2011

@benjik já mám ten recept tady od brusinky a jak říkám - jsem na nich od té doby závislá.
@miriska jejda, já bych tak ráda, ale zítra máme službu u prababičky, takže netuším kdy se dostaneme s Jindříškem domů. Nechce se vám dnes k řece?

miriska
9. srp 2011

@zuhur A v kolik půjdete? Malej teď spí, ale tak kolem 4 se chystáme ven, takže se tam můžeme potkat...

petkave
9. srp 2011

@kammka tak u nás sme dnes tiež na karfiole... květáku???

Ja som dnes zapekala:
Pár ružičiek karfiolu nakrájať na malé kúsky + 4 väčšie zemiaky, tiež na malé kúsky (aby mohol aj Vincko) + cibuľka na drobno + šunková saláma tiež na kúsky + 2 celé surové vajíčka + 1 šľahačková smotana ... osoliť, opepriť, všetko zmiešať v miske... Zapekaciu misu trochu potrieť olejom, vysypať tam tú zmes, zakryť (alobalom) a piecť 50 min. Potom navrchu posypať nastrúhaným syrom a nechať dopiecť ešte cca. 15 min... Mňamka... Moji chlapi boli nadšení.

zuhur
9. srp 2011

@miriska tak já dám Jindrovi sváču o půl čtvrté a můžeme se sejít zase u toho průchodu na Baarově nábřeží. Kolem čtvrté se chystáte, takže tam mám být tak o čtvrt na pět?

zuhur
9. srp 2011

@eriska tak si udělem menu o několika chodech a hned to máš vyřešené 😉 😀

petkave
9. srp 2011

@zuzi82 ja som k Vinckovým narodeninám upiekla z lístkového cesta pizzové zavinovačky... cesto nakrájané na štvorčeky plnené nastrúhaným syrom, kečupom, šunkou a kukuricou... zavinuté z troch strán, potreté vajíčkom, osolené a upečené... 😎 najbližšie vyskúšam ten tvoj receptík...

miriska
9. srp 2011

@zuhur ok...budeme tam o čtvrt na 5 🙂

eriska
9. srp 2011

@donika my velké oslavy nepořádáme, ale když už se nějaká veliká rodinná sejde (tím myslím kolem 20 lidí), tak se většinou dělá guláš s chlebíkem, kuřecí řízky (dělají schválně malé medajlonky, můžou se toho ujíst dětičky), vepřové řízky a jednou dělala tety mini karbenátky, které podávala studené s dipem (majolka, nastrouhaná mrkev, česnek - já to jedla i samotné se zeleninkou, jaká to byla dobrota) a taky u nás frčí sýrové a šunkové rolády, to můžeš mít taky připraveno den dopředu a co ještě dobré z listového těsta, tak slané záviny - já dělám dva, jeden, rozválet těsto, namazat kečupem, hořčicí, poklás šunkou či salámem, sýrem (záleží na vás, jaký druh máte rádi) a upéct..druhý, po tom se vždy zapráší nejdříve, na cibulce dokřupava osmahnout slaninu, na ní kysané zelí, dochutit worchestrem, sůl, pepř, podle chuti a zase, vychladlé zabalit a úpéct
@zuhur no, to jsem taky udělala, ale zjistila jsem, že na nic z toho tady nemám suroviny a nevím, jestli se mi bude zítra chtít táhnout do krámu 😅 😅

reruna
10. srp 2011

krůtí medailonky, bramobory

brusinka.pusinka
10. srp 2011

dneska máme hráškový krém s krutónky a patizonové řízečky s kroupovým rizotem a zeleninkou 😀 takže bezmasý den 😉 snad uvidíme co bude k večeři 😝