Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
26. říj 2011

švédské masové koule s pečeným bramborem

peroli
26. říj 2011

včera těstovinovej salát s tuňákem a smetanou a pak ještě kuřecí na způsob cikánské pečeně (nebo jak to nazvat) s rýží
dneska bramborák na plech a štrůdl

brusinka.pusinka
26. říj 2011

Dneska mňamka🙂 Fazolová polívčička a kapustové závitky pečené v rajčatovém pyré s brambůrkem

zuhur
26. říj 2011

My dneska vepřové plátky se znojemskou omáčkou.

kaciska
26. říj 2011

bramboračka a dušená mrkev s kuřecím,brambor 🙂

zuzkkkaaa
26. říj 2011

@brusinka.pusinka jee to je nádhera 😵 😵

@peroli Prosimtě jak děláš ten bramborák na plech, klasika těsto nalité na plechu?? Taky jsem to dělala a bylo to děsně suchý a tvrdý?? ☹

Holky prosim vás nemůžete mi někdo poradit klasickou zálivku na salát, takovej ten komununistickej, ten olej, voda, cukr aspol?? díky, ale pls přesnej poměr, já jsem na tohle jelito. 😀

Jinak my dnes špagety bolognese 😉

brusinka.pusinka
26. říj 2011

@zuzkkkaaa
mletý černý pepř
1/2 lžičky sůl
0,5 l voda
1 lžička olej
1 lžíce mletý cukr
1 lžíce ocet
Ve vodě rozpustíme sůl a cukr, přidáme pepř a ocet. Zalijeme jí salát a necháme vychladit.
Do některých salátů patří i olej.
Pokud chceme udělat zálivku pro diabetiky - rozpustíme 2 - 3 sladidla v horké vodě (asi 1 lžíce), dolijeme studenou vodou do 0,5l a přidáme sůl, pepř, případně olej.

Díky 🙂

zuzkkkaaa
26. říj 2011

@brusinka.pusinka díky, díky mooc, minule jsem salátek klohnila a můj drahý taktně mi naznačil, že maminka přeci jen dělá o něco lepší. 😀 😀 😀 Je fakt, že ten můj se nedal vůbec pozřít 😀 😀

map07
26. říj 2011

brambory a brokolice, a večer až se vrátí i manža tak rajská s "čuftíky" a těstoviny (a doufám, že zbyde na zítra 😀 )

peroli
26. říj 2011

@zuzkkkaaa a dáváš tam sádlo? dospod i navrch? to je právě ten "fígl" který udělá to těsto vláčný.. a vůůbec to není mastný 😉 dát tam olej tak by to bylo asi mastný jak s**ňa ale se sádlem ne.. to se "vstřebá" 😉
jinak můj recept je takovej:

BRAMBORÁK NA PLECH
1 - 1,2 kg brambor
2 vejce
dle potřeby hladká mouka (cca 2-3 lžíce)
sůl
pepř
majoránka (já dávám fakt hodně, zastávám názor že čím víc tím líp 😵 )
5 - 6 stroužků česneku - jak kdo má rád, podle chuti
můžeme přidat kabanos, uzené maso nebo jinou uzeninu
sádlo na vymazání plechu a na povrch

Brambory nastrouháme na jemno, smícháme s vajíčkem atd.. Vymažeme si plech sádlem a těsto na něj nalijeme. Uhladíme a poklademe ještě plátky sádla, tak nebude suchý! Pečeme na 180-200° do červena.

zuzkkkaaa
26. říj 2011

@peroli aha nedávám, tak já valím pro sádlo, musím to zkusit dřív než porodím a budu mít utrum 😀 😀

peroli
26. říj 2011

@zuzkkkaaa 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
27. říj 2011

zapečené brambory s mletým masem polívka ze včera fazolková a hrk hrk krém a tvarohová buchta bez těsta 😉

simonceli
27. říj 2011

Já mám dneska ovocné knedlíky s tvarohem, malá měla fazolkový krém s kuřecím a těstovinami, a odpoledne budeme dělat buchtu jablečnou jak dávala recept @reruna

falca1
27. říj 2011

uzené maso s bramborama a falešnou rybí polívku 😀

falca1
27. říj 2011

@brusinka.pusinka vypadá to skvěle 🙂 taky bych si dala

ladida.l
27. říj 2011

já jsem dneska dělala jogurtový koláč s malinami. Hovězí vývar s bulgurem, rajskou omáčku s houskovým knedlíkem.

zuhur
27. říj 2011

U nás dneska lečo s chlebíkem Jak tak koukám hrk hrk krém získává na popularitě 😀

berenika39
27. říj 2011

@zuhur teď jsem byla nakoupit : šlehačky, pudink, ostatní mám...zítra dělám!!!!!
Já jsem dělala už párkrát buchtu s ním, ale vůbec, vůbec mě nenapadlo to udělat do sklenic s piškotama...pořád kluci koukaj do lednice...co tam hledáš? - nevim - něco dobrýho 😀 - tak se dočkaj🙂.

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@zuhur no spíše synova zvědavost hihihi ale myslím že to ocení 😉 až přijde 😉 😀 malé chutnalo 😉

beruskanula
27. říj 2011

dnes sekana a br. kase, drobenkovy jablecny kolac...

😀 na ten hrk, hrk krém se chystám taky 😀 @zuhur

berenika39
27. říj 2011

a ten obrácenej koláč jablka na papíře a na tom těsto - ten přijde na řadu v neděli🙂

bezva téme tohle....

berenika39
27. říj 2011

pátek 28.10. - M ezinárodní den Hrk hrk krému 😉

llllucka
27. říj 2011

@berenika39:já dělám piškoty do skleniček na různé způsoby,dá se to různě upravovat,v ledničce to vydží a nemusím řešit snídaně.Manžel má třeba rád tvaroh se zkaramelizovaným salkem (vždycky přidám i trochu našlehané šlehačky na zjemnění).Ještě nahoru naleju cik cak čokoládu a posypu mandlovýma lupínkama🙂

berenika39
27. říj 2011

@llllucka jsem pro, alespon člověk ví, co v tom je....dík za inspiraci

zuhur
27. říj 2011

@brusinka.pusinka @berenika39 @beruskanula no mě na něj taky přivedla @falca1, ale byl moc dobrej, že bych se teda na 28. září přidala a udělala ho znova 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@zuhur no nevím jak to stihneš na 28 září ale klidně udělej na 28 října 😉 😀 😀

berenika39
27. říj 2011

@zuhur října🙂..v tomhle počasí je jakákoliv radost přímo povinná.-)

beruskanula
27. říj 2011

@zuhur 😀 pridej se, pridej 😀 🙂

brusinka.pusinka
27. říj 2011

Jinak u nás jedou spíše buchty a to ve velkém 😉 😀 😀 😀 hold jedlíci nenažraní 😉