Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
3. lis 2011

@brusinka.pusinka Fanynky prababi.. Martinova babi...matka mojí tchýně... 😀
celej život v JZD a doma prasata , býci, králíci, slepice a hektarová ovocná zahrada.. ačkoli o tu se staral hlavně její muž.. jo a měli i kozy ale mlíko lili prasatům, aby přibývala..

jajik25
3. lis 2011

Ahoj holky,mám takový problém,měly jsme objednaný dort u jedné paní ale teď jsem zjistila že nakonec nebude,kupovat se mi ho nechce tak se chci zeptat jestli někdo nemáte recept na pěkný dort k druhým narozeninám pro kluka?Díky moc

evaviki
3. lis 2011

@jajik25 skus nejaku klasiku v style piskoty s jablkovym kremom, kyslou smotanou a navrch jedly papir s nejakou oblubenou postavickou.. je to dobre, jednoduche, nie moc sladke a s peknym obrazkom 😀D

zuzi82
3. lis 2011

@moudivlacek Do klasických boloňských se dává i zelenina, mrkev, celer, petržel 😉

nikiii
3. lis 2011

Nemáte někdo recept na nějaký výborný vláčný muffiny? Nejlépe světlý, manžel kakaový věci nemusí... Díky moc!

zuzi82
3. lis 2011

@nikiii Višňové muffins
250 g polohrubé mouky, 3 lžičky pr. do peč., 125 g másla, 120 g cukru, 2 vejce, 200 g plnotučného jogurtu, 250 g kompotovaných višní
Troubu předehřejeme na 180 °C. Formičky vymažeme. Smícháme mouku a pr. do peč. Z másla s cukrem ušleháme pěnu. Střídavě přimícháváme vejce a jogurt. Přidáme směs z mouky a mícháme, dokud se těsto nespojí.
Dospod každé muffinky dáme okapané višně a zalijeme těstem. Pečeme asi 25 minut.

brusinka.pusinka
3. lis 2011

Holky ty z vás co máte zahádky? nemáte na prodej vlašské oříšky...... my ze 3 stromů nemáme letos nic 😉 😖 😠

kammka
3. lis 2011

@brusinka.pusinka hmm.. my ze tří stromů nemáme letos nic..

brusinka.pusinka
3. lis 2011

@kammka no právě my také nic ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ 😢

eyael
3. lis 2011

kuřecí polévka s domácím strouháním, brambor a kuřecí řízek, k tomu jako dezertík hrk hrk mandarinkový pohár 😉

tygrous
3. lis 2011

uz dlouho sem nakukuju a ted vam musim napsat, ze se taky hlasim do klubu hrk hrk 😀 Ale udelala jsem modifikaci dvou zakusku - svetle a tmave bebecka a tenhle kremik s mandarinkami mezi to do dlouhe nudle😉 a krajet pak budu sikmo... jsem na to zvedava😉
jinak diky vsem za inspirace, ktere se prinasite😉 😉 😉

brusinka.pusinka
3. lis 2011

@tygrous supr improvzace tuto buchtu miluje syn jen se zakyskou 😉

brusinka.pusinka
3. lis 2011

Jinak holky jsme se uplně a prachsprostě u babinky Mařenky přežraly 😀 😀 😀 😀 😀 taková to byla dobrota 😉

cesilka
3. lis 2011

@nikiii Jablečné muffiny s nutelou - 1 a 1/2 hrnku hl. mouky,. 1/2 hrnku cukru, 1 lžička pr do peč, 1 lžička pomerančové kůry, 1 vejce, 100 ml mléka, 100 ml oleje, 2 jablka, nutela. Smíchat sypké suroviny a na drobné kousky nakrájené jablka. V druhé misce smíchat tekuté suroviny. Obě misky promíchat dohromady. Nic se nemusí třít jenom rychle promíchat. Do košíčků dát trošku těsta, lžičku nutely a nahoru znovu těsto. Peče se 20 min. na 200C.
Je to super rychlé a moc dobré 🙂

nikiii
3. lis 2011

@zuzi82
@cesilka
Díky moc, nemůžu se rozhodnout, takže to vypadá že zkusím oboje 🙂

nikiii
3. lis 2011

@eyael Můžu se zeptat, co se skrývá pod "domácím strouháním"? Díky moc.

berenika39
3. lis 2011

@brusinka.pusinka já se ti zeptám tchyňky, mají dost, ale nevím, jak je s kým domluvená na odbytu, nechci jednat o ní bez ní, chápeš🙂)). dám vědět.

berenika39
3. lis 2011

@nikiii no nevím jak @eayel, ale my tak říkáme drobení do polévky - vajíčko, hrubá mouka,sůl = tuhé těsto. na velkém struhadle to nastrouhám, nechám uschnout.

eyael
3. lis 2011

@berenika39 @nikki - přesně tak 😉 ještě případně přidám do půlky skořápky vlažné vody aby bylo těsto vláčnější. Té mouky je cca 100-120g, musí to mít takovou tužší konzistenci aby se dalo strouhat na struhadle. Je to rychlé, čerstvé, domácí - tj. alespoň víš, cos do toho dala 😉

miskadis
3. lis 2011

nudlová polívka, guláš bez míchání s knedlíkem

tygrous
3. lis 2011

@brusinka.pusinka Jo, tu zakysanku jsem do kremu vlastne pak taky pridala, aby ho bylo vic😉 a prislo mi to pak i chutove lepsi, min sladke, takze s tema susenkama to bude uricte bomba...ale ochutnavka bude az zitra 😅 nebo mozna dnes v noci😀

nikiii
3. lis 2011

@eyael To zní moc dobře. Ještě se zeptám - jak dlouho to sušit a jak dlouho to pak můžu skladovat? A v chladu?

berenika39
3. lis 2011

@nikiii sušit dlouho, na vzduchu, protřást a tak. záleží kde to máš, ale tak dva dny? když se to uloží brzo, plesniví to. a moc do zásoby, jako nadlouho, to asi není. já to mám tak na třikrát, za dva týdny spotřebovat, raději udělat méně a častěji. @eayel - skladuješ déle?

nikiii
3. lis 2011

@berenika39 Ještě jednou velký dík, hned zítra vyzkouším, úplně se mi to hodí do jídelníčku 🙂

berenika39
3. lis 2011

@nikiii vůbec není zač. mě to naučila tchyně. chce to vyzkoušet, pak už to jde samo, za deset minut hotovo.

kacab
3. lis 2011

@jajik25 já pekla k druhým narozkám před pár dny tento.... 🙂

eyael
3. lis 2011

@nikiii - mě to vychází tak na dvakrát a přesně jak popisuješ @berenika39, dlouho se to skladovat nedá, přeci jen je to ze syrových vajec a docela tlusté oproti nudlovému těstu. Takže tak do týdne zpracovat, na dvě polévky.
Jo a když pospícháš, tak do té polévky co zrovna vaříš to nemusí zas až tak schnout, jen to co chceš uchovat. Mě naučila dělat moje maminka, babička zas nudlové těsto, pamatuju si, jak ho vždy před nedělním obědem sušila na utěrce na peřinách 😀

berenika39
3. lis 2011

@eyael přesněěěěěě úplně mi to vyskočilo, ta vzpomínka...babička tenkým nožem krájela placky na proužky, proužky skládala na sebe a pak je tak šikovně krájela na supertenké nudle, ty nasypala na utěrky a ty položila nahoru na peřiny a usušila 😉 😉

eyael
3. lis 2011

@berenika39 - moje babi to dělala úplně stejně 😉 😉

nikiii
4. lis 2011

@berenika39
@eyael
Tak ještě jednou díky moc holky!