Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
4. lis 2011

my měli v kéči všichni míchaný vajíčka..
akorát jsem před tím vyndala tatínkovi z mrazáku tláču ...a pak Fanynka začala tahat z lednice vajíčka, tak jsme vařily.. no co třeba si táta dá véču číslo dvě...teprve šel krmit zvěř..

helcas
4. lis 2011

zitra pecena kachna, knedlik, zeli

mamkamarketa
4. lis 2011

@brusinka.pusinka dekuju,uz jsem ho nasla 🙂

beruskanula
4. lis 2011

@anieanne : je to vlacny a moc dobry 🙂 ... jablka nastrouhas a fakt namina 🙂

berenika39
4. lis 2011

@kammka prosím tě nezlob se, ale "my měli v kéči" navrhuji za hlášku MK 😀

Zítra klasika řízek z krkovičky, brambor a okurkový salát. Nevím, co upéct...mám dvě šlehačky. Bábovku nechtějí, byla minulej tejden.

zuhur
4. lis 2011

@kammka chvilku mi trvalo než jsem pochopila hluboký smysl první věty 😀 a souhlasím s @berenika39 to je fakt hláška jak hrom 😀 😀 😀

nikiii
5. lis 2011

@simonceli Já z toho dělám 4 porce.

jimmy1
5. lis 2011

zeleninová polévka s ječným kuskusem, zapečná kýta s rajčaty, paprikou, bramborem, smetanou

cell
5. lis 2011

dneska zkouším vepřovou debrecínskou plec, přílohu ještě uvidím - těstoviny x rýže+ třešňová bublanina už je hotová 🙂

vendulka
5. lis 2011

sekaná s bramborem, broskovový kompot

lojzina
5. lis 2011

pecena sekana,rajska om.,testoviny

zuzinka2312
5. lis 2011

Rizoto ze sojového a kuřecího masa se zeleninou 😉

nikiii
5. lis 2011

Uzená polívka, svíčková s knedlíkem a švestkový táč.

zuhur
5. lis 2011

Dneska rychlovka - pizza z listového těsta. Tatínek stejně brousí parkety tak nemá na nic čas 😅

misicka455
5. lis 2011

Lečo 😀

verunka8
5. lis 2011

fazolová polévka a kuřecí rizoto

aaadus
5. lis 2011

hovězí vývar z játrovými knedlíčky, kuře ve slavnostním obleku a br. kaše. Zítra kapr z dnešního výlovu

kammka
5. lis 2011

@zuhur
@berenika39 che.. takových hlášek umím.. akorát to po sobě občas i přečtu, tak jste ochuzeny 😀
my byli dnes místo oběda na zabíjačce, pozval nás náš veterinář, je původem z Moravy, pokusil se nás zabít jídlem, ale ubránili jsme se.. maso a zabíjačkové ňamky prokládané frgály, moravskými koláčky a tákk. pak dom, malá byla grogy.. tatínek se tam ještě vrátil pomáhat. a před chvilkou tu byl sousedovic kluk s výslužkou světedivse ze zabíjačky: bandaska prdelačky, ještě horké a balík jelit a jitric.. pak zkuste bejt hubený.. na vsi...
zítra bude kuřecí řízek s brkaší.. já se těším!!! 😀
měla být sice kachna a ty řízky dnes, ale jaksi když se rodina přežere na návštěvě, tak to doma už nedává...

reruna
5. lis 2011

Dneska jsme měli bramborový guláš k obědu i k večeři s domácím chlebíčkem, na zítřek mám upečenou vánočku a k obědu bude vepřo, knedlo, zelo, knedlík samozřejmě domácí kynutý

anieanne
5. lis 2011

Dnes kapustové karbanátky s brambory.

Holky, další dotaz k cukroví - moje babka dělávala ukrutně dobrý cukroví - ze strojku, ale není promazávané, je to jen strojkem udělaná podkovička, kterou po upečení cik cak pocmrndala čokoládou. Myslíte, že to bude stejný recept jako na to promazávané máčené ?

berenika39
5. lis 2011

@kammka zabíjačka od veterináře, no mám dost 😀 😀

zuhur
5. lis 2011

@kammka tentokrát ne tiše, ale nahlas a hlasitě závidím 😀 😀 😀 Ne, naši dostali před pár dny taky něco ze zabijačky, tak jsem měla tlačenku, jitrničku i černou polívku. Dostali jsme i pár škvarků tak si nemůžu stěžovat.
Ale prostím tě - nečti po sobě ty příspěvky - aspoň jsem se zasmála 😉

zuhur
5. lis 2011

@berenika39 teď by mě zajímalo jak to prase zabíjeli - třeba dostalo před tím narkózu 😀 😀 😀

berenika39
5. lis 2011

@zuhur tak hlavně jestli to bylo prase 😀

berenika39
5. lis 2011

k tématu - zítra bude naprosto neoriginální jednoduché jídlo: kuře pečené na másle, vařený brambor a meruňkový kompot.

kammka
5. lis 2011

joo, bylo to prase od místního zemědělce...on ten veterinář není moc morčátkovej, spíš koně, prasata, hooodně psi, on má tři dogy.. když jede třeba řešit něco do statku, tak pak má čím krmit rafany, už jsem ho párkrát viděla, jak jim háže vemena, pajšly, ledviny, srdce... no,taková doga něco sežere..
jinak tatínka jsem si před půlhodinou dovezla dom, tam to ještě žilo, až na to prase... no a už objímal porcelán, tak se mi ani do tý ložnice nechce, to bude vzduch, tfuj.. ale třeba na nás s malou zejtra zbydou řízky 😀 😎 😉

kammka
5. lis 2011

@zuhur néé, narkozu néé, ale žádný dlouhý převážení, skoro žádnej stres a bylo to určo rychlý...

misicka455
6. lis 2011

Dneska vaří tchýně tak jem zvědavá 🙂))

nikiii
6. lis 2011

zapečený brambory s uzeným masem, kuřecí vývar

marselina
6. lis 2011

kuře na paprice,hrnkový knedlík,kdo bude chtít těstoviny a rafaelo řezy se už pečou 🙂