Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sarunatko
9. pro 2011

@brusinka.pusinka ahoj, prosím tě, chci dělat těsto na perníčky, ale nenašla jsem doma sodu... když dám místo sody prášek do pečiva, tak zase budu křičet, že se mi to nepovedlo, že? 🙂

brusinka.pusinka
9. pro 2011

@miriska
Ořechové vosí ulky
60 g máslo
160 g piškoty
1 lžíce rum
3 lžíce mléko
160 g cukr moučka
1 lžíce kakao
50 g ořechy
krém
150 g máslo
1 ks žloutek
150 g cukr moučka
4 lžíce rum nebo vaječný koňak
podle potřeby
 cukr moučka
 čokoládová poleva ( může se použít a nemusí, Já dělám pul napul )
1 balíček piškoty (podstavec)
Ořechy i piškoty pomeleme a nasypeme na vál. Přisypeme cukr i kakao a do sypké směsi uděláme důlek. Do důlku nalijeme mléko i rum, přidáme rozměklé máslo a rukama zpracujeme na celistvé nelepivé těsto.
Z těsta uždibujeme kousky a plníme je do formičky vysypané cukrem. Uprostřed uděláme důlek na krém a úlek vyklopíme. Úlky skládáme na plech a necháme do druhého dne oschnout.
Vymícháme cukr s máslem, žloutkem i rumem na hladký krém. Krémem naplníme úlky a přiklopíme je na piškot.
Špičku ořechového úlku můžeme namočit v čokoládě.
Z jedné dávky je asi 45 úlků.

@sarunatko Díky vím že linecký je mňamkozní my děláme ze 4 dávek a dvě zmizí behem týdne .....Hold dětičky 🙂 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
9. pro 2011

@sarunatko no myslím že bys mohla dát je to vlastně skoro stejna skupina kypřících přípravku, hlavně pozor na mouku 😉

megy
9. pro 2011

no já mám dnes kuřecí vývar s kapáním, pak brambor s vepřovým špízem, mňamka

sarunatko
9. pro 2011

@brusinka.pusinka Děkuji, vyzkouším a pak podám report 🙂

petrajavor
9. pro 2011

tak u nás byla včera žemlovka 🙂 (dělala jsem ji poprvé v životě,manžel ji nejí,ale 3/4 jí v něm zahučelo) 😀 a dneska hledám inspiraci na nějakou rychlovku.....
@brusinka.pusinka prosím ty sem dáváš hodně receptů,máš nějaký na perníčky,které jsou měkké hned? Chtěla bych je letos péct jen není čas tak ať je nemám tvrdé jak kotek...moc děkuji 🙂

brusinka.pusinka
9. pro 2011

@petrajavor dávala jsem receptík je asi na straně 186 😉

petrajavor
9. pro 2011

@brusinka.pusinka moc děkuji,právě se mi zdálo,že si jej sem někam dávala 🙂

brusinka.pusinka
9. pro 2011
simonceli
9. pro 2011

Ahoj holky, tak dneska nevim co bude na oběd, klasika u nás 😀
jinak teda už máme napečeno skoro všechno, máme ořechové touha řezy, perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky, dýňové rohlíčky a dneska budeme dělat rafaelo kuličky a mandlová srdíčka a víc nic dělat nebudeme.

eriska
9. pro 2011

@zuzi82 zuzí, díky, jsi zlato..jak Tomio odpolko usne, hned si to jdu napsat a o víkendu určo něco zkusím

u nás dneska bramboračka a zbytek rizota od včera pro nás, taťkovi uděláme asi smažáka🙂

miriska
9. pro 2011

@brusinka.pusinka Díky 🙂

Tak linecký je hotový a upekla jsem si aji kolečka pod úlky, to bude lepší než piškoty 🙂

anieanne
9. pro 2011

U nás dnes bude jednoduchý bramborový salát, a zapečený kuřecí plátek se šunkou, sýrem a cibulí.

jihajiha
9. pro 2011

@anieanne mňam mňam!!!!!

Já dneska dělám kefírové lívanečky.

petrajavor
9. pro 2011

@brusinka.pusinka dneska ještě já 😀 kde najdu tvůj recept na linecké 😉 ty to budeš vědět 😅

brusinka.pusinka
9. pro 2011

@petrajavor Linecké cukroví
250g hladké mouky
80g cukru moučka
150 g másla
2 žloutky
1/2 balíču vanilkového cukru a nebo pár kapek vanilkové esence
citronová kůra z 1/2 citronu
Udělat těsto a nechat odležet alepoň jeden den v lednici 😉 pak péct klasicky 😉
Je to recept moji prababnky a je opravdu jemný, jen nezam졡nuji máslo s herou či podobným..... opravdu dávám máslo a to nejlépe to co má alepoň 82% tuku 😉

A my dneska pekly pudinkové a kokosové 😉 😀 Jinak jsme měli Halušky se zelím a uzeným

petrajavor
9. pro 2011

@brusinka.pusinka děkuji...si úžasná studnice vědomostí 🙂

babulinkab
9. pro 2011

@brusinka.pusinka teď jsem viděla u tebe v albíčku pudinkový a kokosový cukroví, to kokosový děláš taky na strojku? když tak prosím receptík, díky

brusinka.pusinka
9. pro 2011

@babulinkab
kokosové strojkové
Hladká mouka 250 g
Tuk
napůl máslo a hera 250 g
Moučkový cukr 80 g
Kokos 120 g
Ze surovin zmáčkneme těsto, které dáme alespoň na hodinu do chladu (nejlépe udělat den předem). Na masovém strojku s vloženým páskem s tvořítky vymačkáváme tyčky, které klademe na lehce vymazaný plech. Upečené dáme do chladu a druhý den slepujeme pikantní marmeládou, ale může být i meruňkový džem. Potom tyčky polovinou namáčíme v čokoládové polevě a pokládáme na plech na špejle, aby se nepřichytly na plech. Kdo má rád kokos, bude velice spokojen.

brusinka.pusinka
9. pro 2011

@petrajavor nemáš zač 😉

babulinkab
9. pro 2011

@brusinka.pusinka díky, já to strojkový cukroví moc ráda, páč to nedá moc práce

petrajavor
9. pro 2011

@brusinka.pusinka ale jo....zítra po práci nachystám těsto a v pondělí budu péct... 🙂 tak ti pak poreferuju...jinak kolik dáváš do lineckého kakaa? někde jsem četla že 2lžíce.....

brusinka.pusinka
9. pro 2011

@petrajavor záleží jaké máš kakao jestly na vaření tak 2 lžíce a pokud máš jen kakao tak možná stačí lžíce a půl 😉 a já dávám nastrouhanou 1/3 hořké čokolády 😉 je to pak chuťově jiné 😉

petrajavor
9. pro 2011

@brusinka.pusinka to je dobrej nápad jen jich musím koupit víc,jelikož mi ji drahý půlku sežere...a chci s ní cukrové i polívat 🙂

brusinka.pusinka
9. pro 2011

@petrajavor 😀 to znám 😉

petrajavor
9. pro 2011

@brusinka.pusinka navíc letos peču poprvé a jen perníčky,linecké a hromádky,zbytek mám objednané....tak sem zvědavá jak to dopadne (pečení ale miluju)...hlavně mám strach,že mi manžel půlku těsta sní 😀

brusinka.pusinka
9. pro 2011

@petrajavor přeji uspěch já nikdy neměla kupované cukroví peču každý rok i pro bratra 😉 a tak si nedovedu představit si cukroví koupit a neprovonit si jím byteček 😉 a hlavně moje děti to berou jako rituál 😉 😀 😀 a manža nejí těsto on chodí na hotové 😀 a tajně potvorák můj 😵

petrajavor
9. pro 2011

@brusinka.pusinka no tak já budu péct u našich....a tohle jsou naše druhé společné vánoce a budu ráda,že stihnu ty 3druhy.... 😝 nějak není čas...ale jak budou děti bude to zase jiné 🙂 pro nás dva to ani nemá cenu 🙂 a já když něco dělám bude toho zase moře 😀

beruskanula
9. pro 2011

😵 😀 tak jsem dnes udelala skeblicky akdyz jsem videla, jak mi to mizlo, udelala jsem si na zitra dalsi testo 😀 ....tze zitra dalsi varka, poucena, priste budu delat z davky dvojite 😀 🙂

zitra se chystam na tu stolu 😵

@petrajavor hromadky? 🙂 co to je? 🙂 to neznam, pisnes receptik 🙂 , diky