Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

anieanne
19. pro 2011

Sekaná s bramborem a cibulkou.

peroli
19. pro 2011

těstoviny, uzený a okurkovo-jogurtovej salát

eriska
19. pro 2011

@zuzi82 zuzí, tak to smekám, fakt super..a musím moc poděkovat za receptíky, vosí hnízda jsem dělala třikrát a v krabici se krčí pár posledních jedinců, marokánky jsem kuchtila v sobotu , zbyly mi dva (jsem je všechny snědla 😅 )na kuličky jsem zadělala dneska a z těsta už taky ubylo..je to prostě výtečné..takže příští rok nepeču a zamlouvám si krabici 🙂

my dneska houbovou omáčku s knedlíkem a krůtí vývar s nudličkama..a zítra to dojedeme:.-D

u nás se strojí stromeček až 24., aby ho mrňousek viděl až na Štědrý den(živý), ale dokud jsme Tomia neměli, tak jsme měli umělý a ten jsem strojila třeba týden před a odstrojovala..joo, jednou se mi to povedlo týden před velikonocema..jsem si dělala srandu, že na něj navěsím vajíčka a bude😀

mamkamarketa
19. pro 2011

@zuhur hodis prosim receptik na pudingove cukrovi? miluju puding 😵

eriska
19. pro 2011

holky, ještě se chlubím, taky mám pomocníka, ale jen na vosí hnízda, děsně ho baví drtit piškoty😀D a pak fotečka piváska pro dědu k narozkám..

andreasek82
19. pro 2011

@eriska moc roztomilej pomocnicek 😉 prosim te, co je to ten pivasek? 🙂 z ceho to je? a oblozene je to moc hezky.. 🙂

gab7
19. pro 2011

@eriska šikovný pomocníček 😉 ,také se přidávám,a zajímalo by mě,z čeho je pivásek-půllitřík?? Vypadá to úžasně 😀 😀 😀

gab7
19. pro 2011

@eriska mohla bych poprosit o receptík na marokánky 😉 ,děkuji moc 🙂

eriska
19. pro 2011

@andreasek82 @gab7 holky, je to slaný dortík, jsou to toastové chleby vykrojené do tvaru kolečka, slepené, v mém případě česnekovou pomazánkou a ještě jsem to proložila šunkou, pak se to obalí roztaveným plátkovým sýrem, nalepí etiketa a dozdobí..je to celkem rychlé a hlavně, každého to překvapilo🙂
@gab7 marokánky mám tady od Zuzi, jsou naprosto úžasné a dvě dávky pro nás byly málo, recept je někde tady,ale mám ho po ruce, tak napíšu:

marokánky od @zuzi82
250ml šlehačky
4 lžíce hl.mouky
5 lžic krystalového cukru
5dkg másla,
a já dala 20dkg sušeného ovoce, nemůžu oříšky

šlehačku, mouku a cukr zahříváme ve vodní lázni do zhoustnutí. Pak přidáme máslo, ovoce(popřípadě oříšky), děláme na plech hromádky a pečeme. nakonec omáčíme v čokoládě

andreasek82
19. pro 2011

@eriska moc dekuji za vysvetleni, ja snad jeste udelam ty marokanky, ses holka sikovna 😉 🙂

eriska
19. pro 2011

@andreasek82 díky, za sebe můžu doporučit, jsou fakt vynikající..ta chuť šlehačky a másla, no, mňamina..příští rok jsem poučena a tyhle dobroty dělám tak den předem a ne týden 😀 😀 😀

zuhur
19. pro 2011

@gab7 já jsem dávala recept na marokánky též - mrkni na stranu 240 😉
@eriska pomocníček je seznační
@mamkamarketa opíšu ti ho, ale varuju - budu ho letos zkoušet poprvé, takže nezaručuju chuť 😉

Pudinkové cukroví
260g hladké mouky
200g másla
100g moučkového cukru
2 sáčky jahodového pudinku v prášku
1 lžička kypřícího prášku do pečiva
máslo na vymazání formiček
hořká čokoláda na ozdobení

Z mouky, nakrájeného másla, cukru, prášku do pečiva a jahodového pudinkového prášku vypracujeme hladké těsto. Zabalíme ho do fólie a necháme 30 minut odležet v chladničce.
Odležené těsto rozdělíme na kousky a vmáčkneme je do formiček (např. tvaru rohlíčku) vymazaných máslem tak, aby uprostřed těsta byla mírná prohlubeň (těsto během pečení nabude).
Naplněné formičky rozložíme na plech a pečeme v troubě vyhřáté na 170°C asi 20 minut. Upečené cukroví necháme prochladnout, pak ho opatrně vyklopíme z formiček, a když zcela vychladne, namočíme ho zčásti do rozehřáté hořké čokolády a necháme zaschnout.

zuhur
19. pro 2011

@eriska tak tyhle marokánky si asi opíšu na příští rok, nebo je prubnu někdy když bude čas a chuť v průběhu roku. Já zatím upravuju recept podle mojí mámy a klidně vyzkouším nový. Letos jsem takhle uspěla u brusinčiných perníčků. Mimochodem @brusinka.pusinka perníčků už nemám ani polovinu. Manžela jsem před chvílí načapala, když mu trčel z pusy sněhulák 😀 😀 😀

mamkamarketa
19. pro 2011

@zuhur dekuju, vyzkousim. miluju puding 😅

zuhur
19. pro 2011

@mamkamarketa já jdu zrovna hňácat těsto 😀

moudivlacek
19. pro 2011

jezis holky vy jeste pecete??? ja jsem rada,ze uz nemusim nic 😀

andreasek82
19. pro 2011

@eriska chapu, asi uz nezbylo, co.. 😀

zuhur
19. pro 2011

@moudivlacek já sice už nemusím, ale nedá mi to 😅 😀

mamkamarketa
19. pro 2011

@zuhur dej Pk vedet prosim

eriska
19. pro 2011

@moudivlacek já taky nemusím, ale od všeho je minimálně polovina snědená, takže kuličky a bounty mám sice zadělané, ale dotvářet budu až ve čtvrtek..a zbytek nafasuju u babí v neděli🙂
@andreasek82 jj, nezbylo..na ně tajně od soboty chodím a krčí se jich tam pomálu..a manža zase chodí na vosí hnízda 😵 máme to rozdělené 😀

andreasek82
19. pro 2011

@eriska mne se tohle strasne libi, proste jak zenska pred vanoci pece a oba s manzou na to tajne chodi, u nas je to to same, proste to ma takovy predvanocni kouzlo, hlavne pak kdyz se u toho pristihnou 😀 az budou chodit do krabic na tajnacku i deti, tak to bude uplne kouzelny 😀 to aby clovek pak pekl z trojitych davek, ale me to proste bavi, i vareni, jen mit trochu vice casu se tomu poradne povenovat..

moudivlacek
19. pro 2011

@zuhur
@eriska jo holky proto ja upekla pred 14 dny, dala do krabic a zamkla do komory na chodbe 😀

zuhur
19. pro 2011

@mamkamarketa jasně, ale péct budu až zítra. Nicméně těsto je hotové a voní překvapivě po jahodovém pudinku 😀

mamkamarketa
19. pro 2011

@zuhur 😀

zuhur
19. pro 2011

Mě ještě strašně lákají ty banánovo-piškotový indiánky, ale asi je nechám až jako chuťovku na Silvestra 😅

zuhur
19. pro 2011

A dneska na to už dlabu, kuličky budu dělat až zítra. Jdu zabalit pár dárků a šup do postele. Od přestěhování mě Jindra nenechá téměř vyspat, takže jsem vděčná za každou minutu.

zuhur
19. pro 2011

Jo a ještě jsem chtěla poprosit @brusinka.pusinka - nemám šanci najít do vánoc v té hromadě krabic kuchařku, nenapsala bys mi osvědčený recept na vánočku? Nerada bych ji zvrzala. Ještě loni pekla všem máma, ale letos by prý nestihla včas rozvážku 😀

mamkamarketa
19. pro 2011

@zuhur hmmmmmmmm indianci to nezni spatne 😀 😅

gab7
20. pro 2011

@eriska pivásek ....no to je výborný 😀 😀 😀 ,to se ani nedivím,že byl každý překvapený 😀 ,je to super.Moc děkuju za receptík.Jsi šikulka 🙂

gab7
20. pro 2011

@zuhur díky moc,určitě kouknu taky 😉 ,jelikož je chci letos vyzkoušet poprvé ....manžel je miluje 😀