Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
21. pro 2011

@brusinka.pusinka teď jsem si všimla, že jsem ti ani nepoděkovala za receptík na vánočku - takže dodatečně moc děkuju 😅 😀

nikiii
22. pro 2011

U nás dneska špenát, vajíčko a bram. knedlík. A snad už konečně dodělám i to cukroví.

sarunatko
22. pro 2011

U nás dnes nudle s kuřecím masem a olivama.

babulinkab
22. pro 2011

falešní ptáčci, rýže, rajčatový salát
hrachová polévka s chlebovýma krutonama

brusinka.pusinka
22. pro 2011

my dneska máme jen polívku, dopoledne jdeme na snížek odpoledne za prababinkou večer na nákup 😀 😀 a zítra děvčata nevařím máme naš oblíbený den s dětmi s pizzou a udlemi z kamoščiny restičky 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
22. pro 2011

a protože se tady moc neukážeme posíláme našim užasným kuchařinkám přáníčka 😀

Vánoční světlo

Sedíme tiše
a vdechujeme vůni jehličí
snad je to klišé
vánoční přání nejtišší.

A někde v dálce
mé srdce tápe pod oknem
v lásce a válce
je lepší začít útokem.

Vánoční zvonky
a ruce voní vanilkou
a pro nás holky
je krásné býti maminkou.

V očích ti jiskří světýlka
mé srdce tančí
radosti z malého andílka

reruna
22. pro 2011

Všem pěkné Vánoce

gab7
22. pro 2011

smažený květák a brambory 😉

tyrisa
22. pro 2011

Dnes děláme velký nákup na Vánoce,tak se najíme venku,ale zítra musím pohledat tady nějaký recept,už taky nikde jinde nehledám 😀

eldzej
22. pro 2011

Holky, zůstaly mi dva bílky, ořechy... Jde z toho prosím vás něco vykouzlit, kromě pusinek?

evaviki
22. pro 2011

@eldzej http://recepty.vareni.cz/bilkovy-chlebicek/ ale to potrebujes viac bielkov.. kazdopadne je vynikajuci, my to volame orechove suchariky 😀

brusinka.pusinka
22. pro 2011

@eldzej ze dvou nevím ale toto je užasně dobré
Paříské rohlíčky
4 bílky
24 dkg mletých vlašských ořechů
28 dkg cukru moučky
1-2 hrstky hrubé mouky
Bílky našlehat šlehačem s cukrem, pak postupně vařečkou zamíchat ořechy a mouku.
Nastříkat trubičkou na plech s peč. papírem proužky, hady. Péct normálně, nesušit. Horkovzduch na 160°C (možná by stačil 150, mě peče málo)
Krém:
2 hodiny vařit salko v zavřené plechovce ve vodní lázni. Druhý den po schladnutí otevřít a vyšlehat s kostkou másla.
Poleva čokoládová: čokoládu rozpustím s tukem a namáčím nebo pokapu.

brusinka.pusinka
22. pro 2011

@eldzej
BÍLKOVÉ TRUBIČKY:

2 bílky vyšleháme do tuhého sněhu. Pak po částech zašleháme 100 g ml. cukru, 1 lžičku vanil. cukru, 60 g hl.mouky a 40 g rozpuš. másla. Z těsta klademe na vymazaný plech malé placičky a ve středně horké troubě upečeme. Ještě horké natáčíme na tužku, aby se utvořily trubičky. Po vychladnutí je můžeme naplnit některou z náplní co máme rádi

. PĚNOVÉ ROHLÍČKY:

Utřeme 1 bílek, 1 lžíci citronové šťávy, 140 g moučkového cukru a 1 lžíci husté marmelády. Na vál dáme strouhané ořechy, hmotu jemně obalíme a tvarujeme malé rohlíčky. Sušíme na vymazaném plechu při 120-150 °C.

OŘECHOVÉ KOPEČKY:

Vyšleháme nad parou 1 bílek a 60 g moučkového cukru. Do vychladlé hmoty vmícháme 45 g mletých ořechů a 25 g strouhanky. Zpracujeme těsto, lžičkou děláme na vymazaný plech kopečky, které pečeme do růžova a po vychladnutí slepujeme máslovým krémem.

simonceli
22. pro 2011

dneska lasagne

aaadus
22. pro 2011

zelňačka z domácího zelí, fazolková omáčka s bramborem a vajíčkem

miskadis
22. pro 2011

nudlová polívka, šunkofleky

eldzej
22. pro 2011

@evaviki
@brusinka.pusinka díky díky, to bude dilema co vybrat 😉

zuhur
23. pro 2011

Tak dneska bude "co dům dal, aneb mámě bylo včera blbě" 😀 😀 😀 Chystám se na salát a rybí polívku. Vánočku jsem nakonec zavrhla, zítra bude koupená, ale teda dobrá a tu svoji vlastnoruční upeču třeba na Silvestra 😉

moudivlacek
23. pro 2011

holky preju krasne Vanoce v kruhu rodinnem se spoustou dobreho jidla 😀 a hlavne to zdravi, my se jedeme dolecovat na chatu na hory, aspon na par dni,tak snad zabere
dneska nevim co, asi jako zuhur,co dum dal 😀 o Vanocich bude zranice,tak at pak vaha nerupne

brusinka.pusinka
23. pro 2011

Dneska jak jsme psla včera bude Pizza a šopák a nudličky a my už děláme salátek uppečeme štrůdlíky a jinak neudeme dělat nic jen si užívat, večer přijde na řadu Pepík(až bude malá spinkat) a zítra jen obalíme kapříka a masíčko a uvařím kapra na modro. rolky udělá syn a jdeme za zvířatky malá má pro ě hrpomadu piškotu a syn pytel granulí 😉pro kočičky máme kočíčí slámy 😉 zajdem na hřbitov a k babince a dědovi a pak už jen užívat štědrý den s dětmi doma 😀

zuhur
23. pro 2011

@moudivlacek u nás právě už málem rupla - svádíme to s manželem na stres kolem budování nového bytečku a stěhování. Po novém roce na sobě chceme začít zase pracovat 😀 😀 😀

Také přeji všem krásné a pohodové vánoce. Dobré jídlo k tomu patří ať už je to kapřík či úplně něco jiného 😉

zuhur
23. pro 2011

Tak polívečka č. 1 už se vaří 😵 😵 😵

sarunatko
23. pro 2011

@zuhur Tak mě z tebe začalo bolet břicho. Co jako už se vaří? 🙂 Já su ještě v posteli! 😎

tyrisa
23. pro 2011

No,já dneska uklízím a zítra od rána mě čeká vaření a smažení 😀. Dnes večer strojíme stromek ..těším se

sarunatko
23. pro 2011

@tyrisa Já si večer udělám zelňačku a salát a zítra nic nedělám, jen čučím na pohádky. 😀 Jo a teda obalím a usmažím kapra.

zuhur
23. pro 2011

@sarunatko rybí polívka pro mě 😉 Zítra musím udělat hráškovou pro manžela a prcka. Salát udělám taky dnes.
Já jsem byla tvrdě probuzena před sedmou.

tyrisa
23. pro 2011

@sarunatko Já si dneska akorát namočím čočku 😀 Kapra nejíme,tak ho neřeším.Naštěstí příjde zítra dopol mamča pomoct s vařením a brácha zabavit malou.JInak bych to nedala.Přítel jde ještě cosi shánět 🙂

sarunatko
23. pro 2011

@zuhur já jsem byla probuzená v šest, ale zatím se furt s Lucinkou válíme 🙂

zuhur
23. pro 2011

@sarunatko to mi bohužel není souzeno - Jindříšek se rozhodně válet odmítá

sarunatko
23. pro 2011

@zuhur tak už se mi zelňačka taky vaří.