Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
2. led 2012

čauky,já tenhle tejden nevařím, malá je u tchýně a tatínek jede na hory, já nemám k jídlu chuť...budu na chlebu a zelňačce, zbyla ze Silvestra..
dnes jen uvařím tátovi brambory ke zbytku pečeného bůčku a nazdar...

gabka32
2. led 2012

holky nemáte nápad co udělat ze srnčí kýty? vůbec se zvěřinou nemám zkušenosti a ted nám známý dal, nevím ani jak dlouho se to má odležet a jak připravit... 😕 poradíte? děkuji 😉

zuhur
2. led 2012

Tak dneska děsně zdravý a kvalitní oběd - párky 😀 (ale Jindříškovi jsem udělala kuskus s krůtím masem a řepou).

jmisa
2. led 2012

@gabka32 já bych udělala třeba na smetaně, receptů je spousta, namátkou
http://www.receptyonline.cz/recept--srnci-kyta-...

sarunatko
2. led 2012

@zuhur ahoooj, od kdy dáváš malému kuskus? a jak mu ho připravuješ?

miskadis
2. led 2012

tchýnina suprová svíčková s knedlíkem 😉

brusinka.pusinka
2. led 2012

@gabka32 tato uprva srnčí kýty je mňamkozní

Pomalu pečená srnčí kýta
2 lžíce olivového oleje
2–3 lžíce másla + trochu na zjemnění
2 mrkve, nahrubo nastrouhané
140 g kořenové petržele, nahrubo nastrouhané
100 g celeru, nahrubo nastrouhaného
2 cibule, nahrubo nasekané
2 stroužky česneku, na plátky
5 lžic hladké mouky, ochucené solí a pepřem
1 kg vykostěné srnčí kýty, nakrájené na kostky velikosti sousta
2 lžíce rybízové marmelády
450 ml kvalitního červeného suchého vína
450 ml hovězího vývaru
2 snítky tymiánu
1 bobkový list
sůl a pepř

1 Troubu předehřejte na 180 °C. Rozehřejte velký hrnec s těžkým dnem – nejlépe litinový –, dejte do něj většinu olivového oleje a másla a osmahněte mrkev, petržel, cibuli i celer. Po zhruba 4–5 minutách přihoďte česnek a míchejte další minutu.

2 Hladkou mouku vsypte do většího sáčku, vložte do něj kýtu a protřeste, aby se ze všech stran obalila. Zeleninu v hrnci shrňte k jedné straně a na volné místo dejte zbytek oleje i másla, plamen zvyšte na maximum a osmahněte ze všech stran maso, tak aby se zatáhlo a veškerá vůně a šťáva zůstaly uvnitř.
Pak maso i zeleninu vyndejte.

3 Do hrnce přidejte rybízovou marmeládu, červené víno a přiveďte k varu, přilijte vývar a vhoďte tymián, bobkový list, promíchejte a do hrnce vraťte maso i zeleninu. Přiveďte k varu.

4 Přiklopené přendejte do trouby a pečte minimálně hodinu a půl. Po vytažení z trouby dochuťte solí, pepřem a zjemněte máslem. Podávejte s bagetou. opečeným bramborem

Srnčí kýta s brusinkovou omáčkou a se špenátem
1,5 kg
srnčí kýta
 olej na smažení
marináda
 koření na divočinu
 olivový olej
omáčka
1 sklenice brusinkový kompot
1 kelímek kysaná smetana
příloha
1 - 2 ks vejce
1 balíček mražený špenát
 sul pepř ,česnek
Srnčí kýtu dobře odblaníme, očistíme a opláchneme. Nakrájíme ji na silnější plátky, lehce naklepeme a posypeme kořením na divočinu. Zakapeme olivovým olejem a necháme v chladu uležet. Čím déle, tím lépe.

Na rozehřátý olej klademe připravené srnčí plátky. Opečeme z jedné strany a otočíme. Po otočení přikryjeme poklicí a necháme opékat. Podle potřeby podlijeme vývarem. Pečeme na mírnějším ohni, dokud maso nezměkne, asi 90 minut. V průběhu pečení maso otáčíme.

Během pečení si připravíme špenát podle toho, jak jej máme rádi.

Po změknutí maso vyjmeme a ponecháme ve vyhřáté míse.

Do výpeku přidáme brusinkový kompot i se šťávou, prohřejeme, přidáme kysanou smetanu a promícháme.

Srnčí kýtu podáváme s bramborovým knedlíkem, špenátem a přeléváme brusinkovou omáčkou.

zuhur
2. led 2012

@sarunatko jejda já ti ani nevím. Od takového sedmého - osmého měsíce. Dám do vroucí vodu a za chvilku je hotový. Dělám mu ho téměř s čímkoliv.

sarunatko
2. led 2012

@zuhur já jsem to právě ještě nikdy nevařila, ani nám. To bych jí nemusela ani nijak mixovat, že? Taky jí to zkusím dát.

zuhur
2. led 2012

@sarunatko ne, mixovat to není potřeba. Jsou to droboulinké kuličky.

eriska
2. led 2012

u nás dneska zbytek od včera, zeleninový oříšek, bramborový knedlík a hovězí vývar s knedlíčky..
@gabka32 my máme srnčí ob den 😀 je ho plný mrazák, já zvěřinu upravuju úplně stejně, jako každé jiné maso (manža ji hned vyvrhuje a stahuje, pak masko namáčí, takže to nemá ten "smrad") ale výborná je nakrájená na kostky, k tomu přidat na stejné kusy mrkev, celer, petržel, slaninu, cibuli, polít červeným vínem, nechat přes noc marinovat a pak upéct..koření dávám je nové, černý pepř, jalovec a než to jde do trouby, řádně prosolím a když je, hodím kostičku masoxu🙂 je to srašně dobré, pro změnu tam můžeš přihodit třeba žampiony a papriku, ..... pak klasika, na svíčkovou, zase, jako děláš svíčkovou, dneska jsem tam dala akorát kýtu jako na ptáčky, nakrájela jsem ji na plátky, posypala adžikou, potřeba hořčicí, obalila v mouce a opekla na cibulce, zalila vodou a peče se v troubě..ráno tam hodím na kousky vajíčko, opečenou slaninu, okurku a kapii..nebo to můžeš nechat jen tak na šťávičku..nebo naložit na čínu, dát upéct v celku, prošpikovat slaninou a zeleninou..ať se povede😉

nikiii
3. led 2012

My dneska dojídáme holandský řízky s bramborama s cibulkou, díky @mamkamarketa jsou výbornýýý 😉 A protože jsme pořád přeslazení, tak si na obědo-večeři uděláma slanej závin se šunkou.

aaadus
3. led 2012

hrášková polévka, brambory zapečené s brokolicí a šunkou. Jsme na 14 dní bez tatínka tak nemusím každý den vařit maso 😅

zuhur
3. led 2012

Švédské kuličky s bramborem.

cervena_vila
3. led 2012

Francouzskou bramboračku podle J. Childové.

nikiii
3. led 2012

Holky, S.O.S. Nemáte nějaký dobrý těsto na tvarohový ovocný knedlíky? Já si to svoje někam zašantročila a ne a ne ho najít ☹

veru23
3. led 2012

@nikiii Tvarohové knedlíky, nekynuté
250g tvarohu, 70g hl. mouky, 70g dětské krupice, 70g rozpuštěného másla, špetka soli, 1 vanilkový cukr a 1 celé vejce. Ze surovin zpracuju těsto, pak plním ovocem, většinou jahodami. Nakonec omastím máslem a posypu kokosem s cukrem. Z této dávky je tak 12 menších knedlíků.

zuhur
3. led 2012

@nikiii

Tvarohové knedlíky

2 tvarohy (měkké)
2 vejce
20 dkg polohrubé mouky
sůl

Ušlehat tvarohy s vejci. Přidat polohrubou mouku, trochu soli a dobře propracovat. Rozdělit asi na 18 kusů. Vaří se ve vroucí osolené vodě 7 minut. Sypou se osmaženou strouhankou.

Jednoduché a rychlé. Já dělám z poloviční dávky a vyšlo mi kolem 15ti kousků - podle velikosti jahod. Doma pro pět dospělých dělala mamka vždycky plnou dávku.

nikiii
3. led 2012

@veru23
@zuhur Díííííííííky moc moc moc

kammka
3. led 2012

@zuhur taky moc děkuju.. já si je asi udělám k véči nebo zítra, jen z poloviční dávky, jsem sama doma ...a budu to mít jednodušší, udělám jen kuličky a rozmrazím si na ně jahodouvou dřeň..

teď si dělám jen rýži s dušenou zeleninou mrkev-hrášek-kukuřice a zamíchám to se zakysankou... dělala to včera kamarádka dětem k večeři a vypadalo to moc chutně...

zuhur
3. led 2012

@nikiii @kammka není zač a ať chutná 😉 Když o tom tak přemýšlím - taky bych mohla jeden den udělat 😀

petja
3. led 2012

bramboračka a palačinky

moudivlacek
3. led 2012

@zuhur taky delam radeji tvarohove nez kynute,ja tam mam myslim i maslo,vecer pak mrknu a kdyztak hodim

alenv
3. led 2012

holky jak děláte plněný hermelín?

petrufa86
3. led 2012

@alenv Já jsem dělala na silvestra hermelín se třemi náplněmi a všem to chutnalo.1 byl s gervais, vlašskými ořechy a půlkou stroužku česneku, 2 byl s gervais,šunkou a čerstvou paprikou a 3 byl s nivou, gervais a půlkou stroužku česneku. v receptech jsem všude místo gervais našla máslo ale to mě přijde moc těžké

alenv
3. led 2012

@petrufa86 aha.. a není to s tím gervais spíš jako tvarohový? Možná zkusím tak i tak díky moc

petrufa86
3. led 2012

@alenv Je to takový tvarohovější ale to máslo mě příjde moc tučný. Ale můžeš to vyzkoušet, tobě to bude třeba chutnat.

alenv
3. led 2012

@petrufa86 ján to zkusím uděla půl na půl🙂)

alenv
3. led 2012

@petrufa86 já to mám na oslavu jíst to stejně nebudu 😀

eriska
3. led 2012

@aaadus jj, taky toho využíváme, když není tatínek doma a vaříme si jen takový jednoduchý jídla a nejlépe bez masa..já ho už po svátcích nemusím ani vidět
@alenv jsem se rozepsala a pak koukám, ty chceš plněný a ne naložený 😅 tak mažu🙂 já to viděla v prostřeno, když to dělali "vydrovi" a všichni si to moc chválili..