Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

janinka23
5. led 2012

@nikiii - děkuji, tak já teda zkusím, snad se povede, chci si ji jednou zkusit doma , mnam bude určitě moooc dobrá 🙂

misicka455
5. led 2012

Rychlo řízky na plechu v troubě a si brambory

nellynka3
5. led 2012

dneska jsem bez insiprace, poraďte něco dobrého, mám doma prsa, brokolici.. Tak něco z této kombinace 😉

zuhur
5. led 2012

@maybay já už jsem ty ikeácký dlouho neměla, ale jsou fakt výborný. Pokaždé si do omáčky zamíchám i brusinkovou marmeládu, protože v té Ikei se jim to taky vždycky smíchá (nebo minimálně nám se to smíchalo) a je to super mňamkózní.

U nás dnes vepřové na kmíně s rýží.

zuhur
5. led 2012

@nellynka3 a máš i smetanu? Já bych to možná v takovém případě zapekla.

mars3000
5. led 2012

@nellynka3 no a co treba klasika zapeceny prsa s brokolici a s bramborama 🙂

brusinka.pusinka
5. led 2012

@nellynka3
Kuřecí maso dušené s brokolicí
500 g vykostěných kuřecích stehen, nebo prsíček
1 cibule,
2 PL oleje,
2 PL hladké mouky,
1 KL kmínu,
pepř,
sůl,
1/2 KL sladké papriky,
500 g brokolice.

Příprava:

Kuřecí maso nakrájíme na plátečky.
Cibuli nakrájíme na jemno.
Na pánev vlijeme olej, přidáme cibuli a smažíme do růžova.
Přidáme kuřecí maso.
Osolíme, přidáme koření.
Promícháváme a restujeme maso. Nejlépe je, když se trochu dozlatova připeče. Pak přiklopíme, zmírníme oheň, aby se maso začalo dusit.
Zaprášíme hladkou moukou, promícháme a zalime vařící vodou asi tak do výše masa.
Dusíme cca 15 min.
Přidáme opranou, na růžičky rozebranou brokolici. Promícháme a dusíme ještě asi 5 minut.

Doporučená příloha:
jasmínová rýže

Kuře v sýrové omáčce s brokolicí
3 kuřecí prsní řízky, 3 lžíce sojové omáčky, olej, 1 brokolice (stačí část), 500 ml smetany na vaření, 150 g taveného sýra, sůl
Maso nakrájíme na kousky, promícháme se sojovou omáčkou a třemi lžícemi oleje a necháme v ledničce odpočinout.
Brokolici rozebereme na růžičky a trochu povaříme v páře (asi 5 minut).
Rozehřejeme pánev potřenou olejem a opečeme na ní maso dozlatova. Pak osolíme, zalijeme smetanou a rozdrobíme do ní sýr. Povaříme jen chvilku do úplného roztavení sýra a odstavíme. Do hotové omáčky vložíme růžičky brokolice a lehce zamícháme.
Podáváme s rýží, těstovinami nebo špeclemi.

Brokolice s kuřecím pod zakysankou
Brokolice větší,
kuřecí stehenní řízky 3 ks,
sůl, pepř mletý bílý,
gril.koření / mletá sladká paprika,
máslo,
olej lžička,
vejce 2 ks,
zakysaná smetana hustá 2 ks,
sladká smetana 100 ml,
sýr na strouhání Eidam 50 g,
oregano 1 větvička,
bazalka 5 lístků, zelená nať cibulky.
Postup

Brokolici očistíme, rozebereme jí na růžičky a dáme vařit na páru - jen asi 7 min. - aby si zachovala barvu a zůstala křupavá. Poté brokolici vyndáme a necháme prochladnout.
Na pánvi si rozehřejeme lžičku oleje.
Stehenní řízky si rozlepeme na tenko, osolíme, posypeme gril.kořením a nařežeme je na kousky (tak 3 - 4 cm velké), které hned vkládáme na ohřátou pánev. Opečené maso obrátíme a odstavíme z tepla.
V míse si rozmícháme vejce se solí a špetkou pepře, přidáme smetany, nahrubo nastrouhaný sýr, nakrájené bylinky a dle potřeby dosolíme (já jsem osolila trošku víc a po upečení to nebylo vůbec znát).
Zapékací formu (pekáček) si vymažeme máslem, vložíme brokolici a kuřecí maso i se šťávou (pokud nějaká je), lehounce promícháme a zalijeme smetanovou směsí. Mírně s formou zatřeseme, aby se nám směs dostala všude, přiklopíme poklicí a vložíme do rozehřáté trouby na 200°C. Po 15 - 20 min. (musí se to už ze stran péct) formu odlopíme, troubu zmírníme na 18O°C a pečeme do červena (až bude celý obsah, hlavně střed propečený).
Podáváme s vařeným bramborem a zeleninovým salátem. Možno i s tatarkou.

mars3000
5. led 2012

@brusinka.pusinka tak a ted uz mam regulerne hlad 🙂 🙂 🙂

brusinka.pusinka
5. led 2012

@mars3000 😀

nellynka3
5. led 2012

@zuhur
@brusinka.pusinka
@mars3000
díky holky, něco z toho určitě zkusím 😀 mám hlad už teď!!! Udělám to s tou smetanou.. Je to jeden z mála způsobů, jak do manžela dostat brokolici, moc na to není 😒 Co vaši chlapi, jak jsou na tom se zeleninou, taky bída? 😀

mars3000
5. led 2012

@nellynka3 muj manzel je na tom tak, ze sni uplne vsechno co mu prijde pod nos, takze tam obcas doplnim i zeleninu 😀

brusinka.pusinka
5. led 2012

@nellynka3 u nás je zelenina denně a je jedno jaká je moji chlapy i malá a já zeleninu můžeme ve velkém 😉 a brokolici milujeme jen tak zapečenou s bramborem kouskem salámu a česnekem na způsob francouzkých brambor 😉

nikiii
5. led 2012

@janinka23 Povede se určitě a budeš se olizovat, doufám že mi to nehodíš na hlavu 😀 😀 😀 😀 😀 Dobrou chuť přeju.

brusinka.pusinka
5. led 2012

u mě dneska rýžová pánev s párkem zeleninou a na rajčatech..... ježíši vařit jen pro sebe je nuda už se těším na víkend 😀

janinka23
5. led 2012

@nikiii - hi to tak, ani náhodou, co si uvařm to si taky sním 🙂

maybay
5. led 2012

@zuhur a jak delas svedsky kulicky? ja doma delam taky masovy koule, ale jako v ikee nechutnaji... chtela bych i recept na tu omacku co k tomu delaji neznas ho? veprove na kmine zni taky dobre, jak ho delas?

brusinka.pusinka
5. led 2012

@maybay koukni sem najdeš tam vše a pak vyhledáš tady ve vaření receptíky https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

kammka
5. led 2012

ahojky, právě jsem vstala 😀
co dnes budu jíst netuším.. zatím nemám chuť ani snídat 😒 ale asi si dám chleba s poličanem a čaj s citronem..

no asi vepřové s brkaší....a okurkou.. 😠

jetynka
5. led 2012

Já budu dělat asi srdíčka na smetaně s knedlíkem nebo nudlemi.

babulinkab
5. led 2012

@nellynka3 těstoviny, brokolici v páře, kuřecí prsíčka pěkně na nudličky oprahnout na cibulce. k tomu dresing hellmann´s a posypat nivou 😉 😉 😉

nikiii
5. led 2012

@janinka23 Sakryš, a já myslela že bych mohla mít pizzu bez práce 😀 😀 😀 😀

reruna
5. led 2012

dnes zkouším ty kuřecí řízky v tatarské omáčce, k tomu brambory a kyselé okurky, malý má brambory s těstovinami a vejcem

maybay
5. led 2012

@brusinka.pusinka super diky 🙂

cervena_vila
5. led 2012

@maybay Potage Parmentier - francouzská bramboračka: oškrábeš pár brambor a nakrájíš jeden pórek, do vody sůl a pepř, vaříš 3/4h - 1h, když je hotovo, přidáš slušný kus másla. Zelenina se pak rozmačká, můžeš i rozmixovat, ale ne do hladka, to je pak moc krémová. Hotovo. Zázrak. 😵

Určitě se dá i improvizovat oproti originálu - třeba rozmixovat do hladka a přidat kysanou smetanu.

cervena_vila
5. led 2012

Tuhle diskusi miluju!
U nás uzdravovací hovězí vývar...

reruna
5. led 2012

@nellynka3 asi je už pozdě, ale pro příště něco rychlého, bez práce - kuřecí prsa posolit, nakrájet brokolici, polít smetanou na vaření nebo na šlehání a posypat strouhaným sýrem, zapéct, k tomu rýže, těstoviny, brambory...

zuzi82
5. led 2012

My dnes guláš s těstovinkama 😉

kammka
5. led 2012

holky, začínám mít občas chuť na ty vaše obědy 😀
třeba od
@zuzi82

kammka
5. led 2012

@zuhur a nebo něco s rýží bych si dala.. 😉

zuhur
5. led 2012

@kammka dojeď 😀 😀 😀