Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
4. dub 2011

Dneska máme zeleninovou polévku a šunkofeky a ledový salát 😉

kami1984
4. dub 2011

Zeleninová polévka, čevabčiči s bramborem a cibulí a třešňový kompot

fire85
4. dub 2011

dneska k večeři čevabčiči ,brambory a cibuli jako kami 1984 🙂

beisis
4. dub 2011

Šetřící varianta před výplatou, takže zapečené těstoviny se šunkou a houbami.

evaviki
4. dub 2011

plnene papriky

kristi
4. dub 2011

jen kureci polivku s nudlickama

kristynaw
4. dub 2011

smazeny syr,brambory,rajcatovy salat

eriska
4. dub 2011

tak u nás dneska zapečená krkovice a zítra to vidím na krůtí vývar s nudličkama a omeletu.

hannah23
4. dub 2011

Dneska vývar z kosti s nudlemi a játrovými knedlíčky a těstoviny s tuňákem a zítra ta samá polévka a kuřecí roláda a brambor

brusinka.pusinka
5. dub 2011

dneska kuřecí vývar s kapaním a rizotko 😉 😉

boobinka
5. dub 2011

taky se chystam na rizotko a na chut par bramboraku 😅

babulinkab
5. dub 2011

roláda z mletého masa, bramborová kaše, ledový salát a polívka z červené čočky

dendaz
5. dub 2011

játra s rýží.

kami1984
5. dub 2011

Dneska budou jahodove knedlíky posypané tvarohem

beisis
5. dub 2011

Hovězí vývar a čivabčiči.

kami1984
5. dub 2011

na zitra delam zapecene testoviny s bolonskou omackou, syrem a mletym masem

babulinkab
5. dub 2011

@kami1984 jak děláš tu boloňskou omáčku? Já jsem onehdy dělala taky takový podobný zapečený těstoviny a zalila jsem to oprahlým mletým masem s jakoby rajskou a taky to bylo moc dobý 😀

beruska2x
5. dub 2011

super tema 😉

@babulinkab ja na bolonskou osmahnu na cibuli mlete - kruti davam - pridam nakrajena oloupana rajcata, sul, bazalku, nadrceny cesnek a kecup 😉

me by zajimalo cim vsim ochucujete cevabcici.. 😀

beruska2x
5. dub 2011

jinak my mame loupeznicky gulas, kolinka, kynuty strakaty kolac...

kami1984
5. dub 2011

@babulinkab delam to podle toho http://www.tradicnirecepty.cz/testoviny/recept-..., ale ne tak dlouho, jelikoz se to dodela v troube, na 1kg mnozstvi, cca pul hodky, ale vetsinou delam jen z pul kila masa🙂)nemam tak velkou panvicku..
rajsky protlak mám italský, prodává se v tetra packu obdelníkovém.

ja obcas delam spagety jen tak s rajskou, moc mi to tak chutna a zabiju dve mouchy jednou ranou a k tomu z Albertu svedske koule🙂)

brusinka.pusinka
5. dub 2011

@babulinkab
5 - 8 lístků
čerstvá bazalka
sůl
2 ks
cibule (větší)
3 lžíce
olivový olej
1 lžíce
sójová omačka
500 g
mleté hovězí maso
5 stroužků
česnek
1/2 hrstě
sušené oregano
4 lžičky
vegeta
1/2 hrstě
sušená bazalka
2 lžíce
drcený pepř
3 sklenice
boloňská omáčka (rajčatový protlak)

Cibuli a česnek očistíme a nasekáme nadrobno. Čerstvou bazalku opereme a nasekáme.

Rozehřejeme větší a vyšší pánev. Přidáme olivový olej a po chvíli i cibuli. Necháme ji zesklovatět a přidáme mleté maso. To pořádně restujeme. Během restování přidáme čerstvě nadrcený nebo mletý pepř a maso velice lehce osolíme, protože jej jinak osolí vegeta. Oheň ztlumíme na nejnižší teplotu, přidáme rajčatovou nebo boloňskou směs a promícháme. Také vmícháme česnek, vegetu a sójovou omáčku.

Když začne omáčka bublat, odstavíme ji z ohně a přidáme čerstvou i sušenou bazalku, oreganu a důkladně zamícháme.

Omáčku podáváme s těstovinami. Nejlepší jsou špagety nebo lasagne. Před podáváním doporučuji těstoviny s omáčkou posypat parmazánem nebo Grand Moravia.

já nedávám tu vegetu ochucuji byť redukovaným vývarem domácím a nebo jen solí 😉

babulinkab
5. dub 2011

@beruska2x
@kami1984
@brusinka.pusinka
díky za recepty, něco vyzkouším

eriska
5. dub 2011

tak u nás bude zítra koprovka s vajíčkem..už se moc těším..
@beruska2x tak já do čevába dávám to, na co mám chuť..sůl, pepř, majoránku, česnek, šalvěj..když mám chuť, dám oregano, libeček,čerstvou petrželku..podle toho, co je a na co je chuť🙂 co tam dáváš ty?

@babulinkab tak já boloňskou dělám stejně, jako holky, jen dávám sušené bylinky oregano, šalvěj)hned na cibulku, přijde mi, že pak tak pěkně voní😉 a pak dávám mleté vepřové, podliju vínem a když je to měkoučké, tak přidám sladký kečup kand..a samo, sůl, pepř, a třeba směs na mleté masko

holky, když jsme u toho mletého, co z něj děláte? sekanou, čevábo, karbenátky, lasagne..

babulinkab
6. dub 2011

@eriska já z mletého dělám ještě masové koule k rajské omáčce, plněné papriky, pštrosí vejce (vajíčko natvrdo se obalí ve směsi na sekanou), roládu
můj syn moc nechce maso, mleté je jediné, které jakž takž snese, takže vždycky koupíme maso, pomeleme a já se z toho snažím vymyslet co nejvíc receptů 😀 😀

eriska
6. dub 2011

@babulinkab děkuji, jojo, masové koule a plněné papriky taky děláme..a to pštrosí vejce, to obalíte a pak dáte do trouby nebo smažíte? a jak děláte z mletého roládu? my máme mleté rádi, tak jsem si říkala, že vyzkouším něco nového

babulinkab
6. dub 2011

@eriska já ty pštrosí vejce peču v troubě, dá to míň práce a je to dietnější
na roládu si udělám směs jako na sekanou, vezmu alobal, potřu trochu studenou vodou, na to si dám tu masovou směs a rozprostřu aby tam bylo tak maximálně 5 mm vrstva masa /možná i míň), pokladu čím kdo rád - párek, vajíčko, okurka, hrášek, mrkev atd. a zabalím pomocí toho alobalu - jde to fakt pěkně, někdo potom peče v tom alobalu, který ke konci sundá, já to peču celou dobu bez toho alobalu

aemmi
6. dub 2011

@eriska moje mamka nakrájí brambory na plátky, dá na pekáč a na to rozprostře ochucený mletý maso, na to ještě cibuli, peče se to v troubě a taky je to dobrý 😉

brusinka.pusinka
6. dub 2011

my dneska máme hrstkovou polévku a buchtičky se šodó a tatínek má tatarák z lososa a topinečky 😉

beruska2x
6. dub 2011

@eriska skoro totez co ty ale neni to prave takova ta origo typicka chut cevaba 😀

beruska2x
6. dub 2011

@eriska jinak mlety pouzivam hodne kruti, je vyborny... 😉