Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
21. led 2012

@marecek4 tak to buď v klidu, tady se i peklo na Vánoce 🙂

kammka
21. led 2012

@eriska tos prohodila, my máme zvěřinu jen občas, od známých... 😉 , u nás jedou králíci, kachny a vepřové..

eriska
21. led 2012

@marecek4 tohle je diskuze "všehochuť" každý dobrý receptík sem patří..ať na pečení, na vaření, na dušení a já nevím na co ještě😀D

eriska
21. led 2012

@kammka ahaaaaa 😅 já že jsi taky občas psala, že ji máte😉 tak vepř a divočák je skoro to samý, teda, mně to přijde, manža to hned stahuje, takže žádnou hnusnou pachuť to nemá, teda, hodně lidí, co mi tvrdilo, že zvěřinu nejí, to zbaštilo a tvrdilo, jak to prasátko je dobré😀Da kačenky mňamina🙂))

falca1
21. led 2012

tak dnešní výtvor --- zítra kuřecí polívka a bramborový guláš s chlebem 😀

kammka
21. led 2012

@eriska divočák je hodně podobnej vietnamákovi, vepřové je podle mně mnohem světlejší..ovšem řízky jsou ze všeho, že 😀 😀

kammka
21. led 2012

@marecek4 to je všechno jedno, hlavně když je co ž..t, tedy když nechybí inspirace na vaření...

kammka
21. led 2012

@falca1 jáááj, taky mám ráda hooodně zelíčka!!!!ani bych nemusela mít tolik masa!!! 🙂

eriska
21. led 2012

@kammka barevně určitě je rozdíl, to je světlejší, já myslím chuťově..že kdo to nezná, nepozná, když je to dobře upravené🙂 ale přesně, řízek, je řízek a je jedno z čeho je 😵 😵 třeba zítra, bude krůtí u mojí maminky🙂

kammka
21. led 2012

@eriska krůtí maso jsme neměli strašně dlouho, ale tady u nás ho čerstvé nekoupím, možná ho maj tak jednou za tejden, ačkoli jinak je to super masna...až zas budu chodit do práce, koupím...
ale s těma řízkama..nejlepší, co jsem kdy jedla, byly z vietnamáka, z kance, kterej mi strašlivě smrděl... a můj muž mi řek, že nic necejtí, že jsem nějaká přecitlivělá..tak jsem hroudu malých plátků z kýty vytáhla z mrazáku a naložila , když měli přijet tchánovci a čekala, jak to dopadne.. no tošku to páchlo při smažení, ale na talíři už vůbec a byly super, tchýně si nevšimla ničeho, chleba se snědlo jen málo 😀

falca1
21. led 2012

@kammka tak to zase manžel by měl raději maso knedlu a trochu hodně sladkýho zelí 😀 . Já mám taky ráda hromadu zelíčka, masíko bylo kuře s kmínem.

kammka
21. led 2012

@falca1 jj, my tomu říkáme kuře ála kachna...ale nedělám moc často, to spíš peču tu kachnu... 😀 a tu jsme taky dlouho neměli...

lorreine
21. led 2012

@kammka Tak to je pravda, ale divocaku maju tiez dost. Ono ide aj o to, ze vacsina manzelovych revirov tvoria lesy a to jeleny naozaj radi 🙂. V septembri som sedela na posede s manzelom a videla som nadherne jeleny s obrovskym parozim. Jeleni ryje je fakt zazitok 🙂.
@eriska Tak to je tiez dobry recept, urcite je to hodne dobre. Ja mam vyborny recept na jelena na bylinkach. Samozrejme sa to marinuje aj 3 dni. Ale ide tam cerstvy tymian a rozmaryn a aj brandy a to maso je potom taaak krehucke....jo a vyborny je tiez jelen v listovem teste...mnam. Az som si sama narobila chute 🙂.

marecek4
21. led 2012

@kammka u nás se dělá kuře na divoko-v jednom pekáči hezky zelíčko,brambory,kuřátko a zakrýt to anglickou-samozřejmě okořenit co kdo dává,ale já jen sůl a pepř,možná trošičku jalovce na vůni,přece jen ta anglická to ovoní

martinka87
21. led 2012

ahoj,prosim nemate recept, jak pripravit nejaky pokrm z jahel?

Dekuji!! 😉

kammka
21. led 2012

@martinka87 jáhly snadno žluknou, takže před vařením je dobré je spařit vařící vodou a to klidně několikrát.. pak se dá upravovat jako rýže: se zeleninou, jako mléčný nákyp, na kaši.. určitě najdeš dost rcp na netu, ale to spaření na začátku je důležité..

lorreine
21. led 2012

Je ale pravda, ze vela ludi tvrdi, ze divinu neje, ze im smrdi, je tvrda a neviem co este. Ale ak sa dobre urobi, tak je to to najlepsie masicko na svete. Najprv som mala problem, ked sme spolu zacali zit a zrazu sme mali plny mrazak diviny a ja som nevedela, co s tym. Ale chce to len trochu cviku 🙂. Jo a este robim z mleteho jeleniho lasagne a to je fakt lahudka, dalsia moja specialita. Okrem ineho si robime aj divinove klobasky, parky a uzene a dokonca z divocaka aj bucek. Takze skoro nic taketo nekupujeme.

eriska
21. led 2012

@lorreine přesně, kdo to neochutná dobře upravené, tak neví, o co přichází..u nás to miluje i prcek..já s tím pracuju úplně stejně, jak s vepřovým, hovězím, jde z toho všechno🙂
@kammka mamča měla krůtí čerstvé od jednoho chlapíka, co to vozí na trhy a pak ho šupla do mrazáku..taky se těším na čerstvé, ale teď krůtičky vykrmují..já miluju řízek z vepřové nebo kančí panenky..to já moooc ráda..a už mám hlad, tak jdu udělat kuřecí steak se smetanovou houbovou omajdou a hranole..

kammka
21. led 2012

@lorreine takže máte dům a udírnu?? no to je super, a hlavně, když je tvůj muž Polák, to mu stejně asi české uzeniny nechutnají, co?? moje maminka je Polka a nebydlí tak moc daleko od hranic, občas zajedou do Jelenie Gory a tam zatímco ostatní prolízaj trhy, tak máma s tátou udělaj nájezd na masnu, rybárnu a pekařství.. a n a jaře i obchod s osivem..polské klobásky s polským křenem a chlebíkem nemají chybu....děláš bigos??? já to jídlo miluju, ale ještě jsem to doma sama nedělala.. u nás máma dělá na Silvestra... i tátův brácha si vzal Polku 🙂

kammka
21. led 2012

@eriska díky za tip... nějaké hpouby mám ještě v mrazáku, ale budou asi na kaši, no uvidíme... s kuřátkem super kombinace.. a pokud jde o krůty, tak ty chovali dřív naši, koupili si pár mladých a na podzim zabili... jeden krocan měl 20kg živé váhy, to byly prsíčka!!!! já bych si taky ráda pořídila krůty, ale prý dost špatně snáší kachní choroby, tak se bojím.. popravdě, klidně bych kachyn zrušila a měla místo nich krůty, jenže kachny nám zas bez problémů vyvádějí mladé, takže je nekupujeme...

pelenka
21. led 2012

@sarunatko Jee co s tema knedlema provadis? Ja nejsem zadnej kuchar velikej a ted jsem zrovna udelala 3 luxusni. Zítra prijedou na obed nasi, jsem srab, bála jsem se, ze se mi nepovedou, tak jsem je udelala radsi s predstihem🙂

lorreine
21. led 2012

@kammka Bohuzial, my dom ani udirnu nemame, to tchan, on je strasny nadsenec do takych roznych vyrobkov z diviny. My mame len byt, i ked dom by som brala, ale zatial na neho nemame a hypoteku nechceme. Aspon ze mame svoj bytik 🙂. Je pravda, ze Poliaci maju v niektorych pripadoch lepsiu kvalitu masa a ryb. Tiez chodime niekedy na nakupy do Jeleniej Gory. A jazdime k moru do Polska, tam kupujem cerstve uzene ryby. Strasna mnamka 🙂. A manzel ma celkom rad jedenie v Cechach, miluje klasicku svickovu a knedlik a chuti mu salam vysocina. To je asi preto, ze mal doma odmalicka divinu a vsetko z nej, tak rad skusa nove veci.

lorreine
21. led 2012

@kammka A este som zabudla...bigos robim, ale manzel ma radsej, ked urobim nieco slovenske, ak uz by to malo byt zeli, napriklad kapustnicu alebo strapacky, aj normalne halusky zvladne. Stale ked ideme ku tchanovcom, tyak musim doniest cerstvu bryndzu a robit halusky, oni ich miluje 🙂.

weri1
21. led 2012

ahoj holky

vím že se to tu už psalo, ale co dáváte do tortil za dresing? děkuji

sarunatko
21. led 2012

@pelenka Tak napiš, jak je děláš. Zkusím a pak napíšu, co se s tím dá všechno udělat 😀

pelenka
21. led 2012

@sarunatko no já dělám těsto v pekárně a ode dneška pak hotové pařím v parním hrnci, ale i ve vodě jsem vařila a oki🙂. Těsto je jednoduchý - 250 ml mléka, 1 vajíčko (nebo 1 lžíce oleje), 500 g hrubé mouky, lžička cukru, lžička soli a čtvrtka droždí (pokud se nezadělává v pekárně droždí půlku). Zatím vždycky se povedly🙂

pelenka
21. led 2012

A já právě teď dovařila - takže zítra u nás ovarová polévka s kroupama, kuře po starobřeclavsku s knedlem a čtvrtročkový ořechový dort. Ještě jsem pověsila jednu pračku a vydrhla koupelnu a záchod a jsem zralá do rakve, dej bůh, aby dítě vydrželo spát aspoň do tří🙂.

nikiii
22. led 2012

My dneska smažený květák, bramborová kaše, tatarka, a na odpoledne nám ještě zbyl krtkův dort.

martinka87
22. led 2012

kapr, zelenina a brambor z parního hrnce 😉

kristi
22. led 2012

hráškovou polévku a roštěnky s rýží